Jak poradzić sobie z gwałtownym rozwojem przedsiębiorstwa? Wskazówki dla właścicieli firm

Firmy, które są na etapie bardzo dynamicznych zmian, muszą szybko odnaleźć się w nowej sytuacji. Tempo zmian, które zachodzą w otoczeniu biznesu, ale również ich nieprzewidywalność powodują, że nie sprawdzają się już podstawowe zasady zarządzania. Przeczytaj, jakie elementy działania biura należy usprawnić i rozwinąć, aby firma mogła sprawnie funkcjonować i sprostać potrzebom klientów.
Więcej

Etapy tworzenia zespołu projektowego

Zespół to grupa powiązana relacjami formalnymi i nieformalnymi, którą łączy jeden cel. Jednak, aby wspólna praca przebiegała skutecznie, grupa powinna osiągnąć efekt synergii. Budowanie zespołu wyznaczonego do realizacji projektu jest zadaniem, które spoczywa na barkach managera, team leadera lub kierownika projektu. Przedstawiamy, jak wyglądają kolejne etapy tworzenia zespołu projektowego.
Więcej

Obniżanie śladu węglowego – dlaczego to ważne dla firmy?

Ochrona środowiska to nie moda ani nawet wybór. To obowiązek, który trzeba spełnić, aby zapewnić sobie i innym jak najlepszą jakość życia. Dotyczy to każdego, również właścicieli firm. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw przywiązuje wagę do minimalizowania swojego śladu węglowego, a klienci doceniają te starania. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że 67% klientów chętniej sięga po produkty mające niski ślad węglowy.
Więcej

Audyt logistyczny w biurze – dlaczego warto go przeprowadzić?

Audyt logistyczny powinien dostarczyć firmie informacji o możliwościach i kierunkach poprawy aktualnej sytuacji w przedsiębiorstwie oraz w zakresie procesów realizowanych w jej systemie logistycznym. Dzięki przeprowadzeniu audytu logistycznego w swojej firmie można ocenić stan zaopatrzenia, a także usprawnić zamawianie i odbiór towarów. Sprawdź, jakie inne korzyści wynikają z oceny stanu logistyki firmy.
Więcej

5 wskazówek, jak zorganizować udane spotkanie biznesowe w biurze

Jak podaje Harvard Business Review Polska, liderzy przedsiębiorstw spędzają na spotkaniach biznesowych nawet 50% czasu pracy. Z drugiej strony – aż 90% uczestników tego typu zebrań przyznaje, że w ich trakcie zajmuje myśli czymś innym, natomiast 73% na spotkaniach biznesowych wykonuje prywatną pracę. Co zrobić, aby spotkania w biurze nie były marnotrawstwem czasu i pieniędzy przedsiębiorstwa? Przedstawiamy 5 rzeczy, o które należy zadbać, aby spotkanie z klientem w biurze przyniosło najlepsze korzyści dla firmy.

Więcej

Dystrybutor wody w domu - dlaczego warto z niego korzystać?

Badania wykazują, że mimo niebagatelnego wpływu wody na zdrowie aż 80% Polaków wciąż pije jej za mało, a 11% nie spożywa jej wcale. Tymczasem jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co zrobić, by zachęcić domowników do picia większej ilości wody, a tym samym dbać o zdrowie całej rodziny?
Więcej

Kaizen - poznaj japoński model zarządzania

Kaizen to japońska filozofia, która polega na wprowadzaniu małych zmian i nieustannym dążeniu do doskonałości.  Warto wprowadzić ten japoński model zarządzania do swojej firmy, gdyż generuje obopólne korzyści: zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Podpowiadamy, jak zaadaptować elementy filozofii kaizen w codziennej pracy oraz w czym tkwi sekret jej skuteczności.
Więcej

Jak zadbać o motywację pracownika?

Wieloletnia praca w jednej firmie powoduje, że pracownicy nierzadko tracą zapał do jej wykonywania. Monotonia, brak nowych wyzwań i małe zainteresowania pracodawcy sprawiają, że przestają oni czerpać satysfakcję z wykonywanych zadań. Właśnie dlatego motywowanie pracowników jest tak ważnym zadaniem przełożonego.
Więcej

Jak urządzić nowoczesne i funkcjonalne biuro, które przyciągnie nowych pracowników?

Według raportu na temat upodobań grupy wiekowej urodzonej między 1980 a 1994 rokiem aż 78% badanych uważa, że jakość i warunki miejsca pracy są istotne. 69% z nich zamieniłoby inne korzyści proponowane przez pracodawcę tylko po to, aby mieć lepszą przestrzeń biurową do pracy. Sprawdź, jak urządzić nowoczesne i funkcjonalne biuro, tak aby móc przyciągnąć nowych pracowników.
Więcej

Logistyka zaopatrzenia w biurze - na czym polega skuteczny wybór najlepszych dostawców?

Zaopatrzenie biura jest kluczową kwestią logistyczną dla firmy. Zachowanie ciągłości wszystkich dostaw pozwala przedsiębiorstwu funkcjonować bez żadnych przerw i utrudnień. Dotyczy to zarówno podstawowych produktów biurowych, np. sprzętu elektronicznego oraz papieru, jak i narzędzi, dzięki którym firma może pracować jeszcze efektywniej. Do tej kategorii produktów należą m.in. dystrybutory wody oraz kawa serwowana za pomocą profesjonalnego ekspresu.
Więcej

Pages