Dlaczego nawadnianie organizmu w czasach pandemii jest szczególnie istotne?

Przyjemniej w domu

W obecnej sytuacji epidemiologicznej prawidłowe nawadnianie organizmu jest podstawą utrzymania dobrego stanu zdrowia i poprawy odporności.

Dobrze nawilżone śluzówki oczu, nosa, jamy ustno-gardłowej utrzymują elastyczność tworząc przez to barierę dla drobnoustrojów. Nawilżona skóra, szczególnie dłoni, również stanowi barierę dla wirusów i bakterii.

Zgodnie z obecnymi zaleceniami częściej myjemy ręce i dezynfekujemy je przy użyciu agresywnych dla skóry środków chemicznych, używany rękawiczek ochronnych w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia się nowym koronawirusem SARS-CoV-2. W wyniku tego skóra rąk jest przesuszona i mogą na niej powstawać mikrouszkodzenia czyli szorstkość skóry i pękanie naskórka.

Jeżeli nie będziemy dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu,  trudniej będzie nam utrzymać jego dobrą kondycję, a także zachować prawidłową elastyczność skóry, która stanowi naturalną barierę ochronną naszego organizmu.

Woda ma fundamentalny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka:

  • jest doskonałym rozpuszczalnikiem i nośnikiem wszystkich niezbędnych dla życia składników
  • odpowiada za dobrą kondycję układu krwionośnego oraz mięśniowego
  • warunkuje  prawidłowe funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego (mózgu)

Organizm dorosłego człowieka składa się w 60% z wody 

Dobre rady w jaki sposób i kiedy należy pić wodę:

  • Należy wypijać około 2 l wody na dobę - są to rekomendacje Instytutu Żywności i Żywienia oraz wszystkich lekarzy i dietetyków
  • Napoje typu kawa, herbata powodują odwodnienie organizmu, i dlatego przy ich spożywaniu należy wypić taką samą ilość wody w celu uzupełnienia niedoborów.
  • Wodę należy pić małymi łykami w stałych odstępach czasu, nie czekając na pojawienie się  uczucia pragnienia
  • Pragnienie to "wołanie" organizmu, którego gospodarka wodna została zaburzona - nie należy dopuszczać do takich sytuacji
  • Ubytek 1% wody z organizmu objawia się zmęczeniem, bólem głowy, sennością itp.

O odpowiedni poziom nawodnienia organizmu powinny szczególnie dbać osoby przyjmujące leki, a także osoby cierpiące na choroby cywilizacyjne (nowotwory, nadciśnienie tętnicze, cukrzyce, depresje, nadwagę i otyłość).

Zarówno kierowcy, jak i wszyscy pracownicy firmy Eden Springs są przeszkoleni z zasad przestrzegania najwyższych standardów higieny, są również wyposażeni w rękawiczki ochronne i maseczki jednorazowe oraz płyny do dezynfekcji.

Dlatego woda Eden może być na bieżąco i bezpiecznie do Państwa dostarczana, dzięki czemu nie będziecie narażeni na dodatkowe wychodzenie z domu i dokonywanie jej zakupu w sklepie.