Zmiany w prawie podatkowym w 2018 r. – zobacz, czy wpłyną na działanie Twojej firmy

Happy Businesswoman At Workplace

Przepisy prawa podatkowego w mniejszym lub większym stopniu zmieniają się praktycznie co roku. Na 2018 r. Ministerstwo Finansów planuje jednak wprowadzenie w życie rekordowej liczby zmian, w większości mających na celu uszczelnienie poboru podatków (zwłaszcza VAT i akcyzy). Sprawdź, jak zmieni się prawo podatkowe, dzięki czemu będziesz na nie przygotowany odpowiednio wcześniej.
Czytaj dalej

Woda jesienią i zimą – dlaczego warto o niej pamiętać i regularnie ją pić?

EDEN_dlaczego_pic_wode_regularnie

W sezonie wakacyjnym bardzo duży mówi się o tym, aby pić dużo wody ze względu na upały. Okazuje się jednak, że nie tylko latem istotne jest nawadnianie organizmu w domu i w pracy. Spadek temperatur w okresie jesienno-zimowym również zwiększa zapotrzebowanie organizmu na wodę, a jej niedobór może skutkować wieloma problemami zdrowotnymi. Czytaj dalej

Woda z kranu zawiera cząstki plastiku! Jak się chronić?

eden_co_zawiera_kranowka

Najnowsze badania Orb Media wykazują, że woda w kranie zawiera mikrowłókna plastiku, które mają działanie toksyczne. Wśród przebadanych próbek z 14 krajów na świecie aż 83% było zanieczyszczone. Okazuje się zatem, że system filtracji nie jest szczelny, a woda z kranu staje się zagrożeniem dla człowieka. Co można zrobić? Rozwiązaniem są filtry do wody.
Czytaj dalej

5 sposobów na efektywną przerwę w pracy

Happy relaxed young woman sitting at table with a laptop in front of her stretching her arms above her head and looking up with a smile

Osobie zatrudnionej na cały etat w oparciu o umowę o pracę przysługuje minimum 15 minut przerwy. Jeśli jednak pracownik obsługuje komputer, może skorzystać z 5-minutowego odpoczynku od ekranu. Właściciele film przestrzegają tych zasad, ponieważ regularne przerwy zmniejszają zmęczenie i sprawiają, że pracownicy są bardziej skupieni na wykonywaniu swoich zadań. Jak najlepiej wykorzystać wszystkie wolne minuty w ciągu dnia? Poznaj 5 najlepszych sposobów.

Czytaj dalej