10 powodów, dla których warto pić wodę

Woda i kawa

 

Odpowiednie nawodnienie jest kluczem do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Woda jest niezbędna do życia, stanowi ponad 60% masy ciała i bierze udział we wszystkich procesach fizjologicznych zachodzących w naszym organizmie. Gdybyście jednak potrzebowali więcej argumentów za tym, że warto pić dobrej jakości wodę – oto one.

1. Jest zdrowa

To naturalnie występujący w naturze płyn, który najlepiej gasi pragnienie i działa prozdrowotnie w stanie czystym, niezanieczyszczonym i nieprzetworzonym. Woda źródlana w przeciwieństwie do słodkich, gazowanych napojów, czy sprzedawanych soków, nie zawiera żadnych barwników i konserwantów.

2. Woda wzmaga koncentrację

Czy wiesz, że nawet nieznaczne, 2-3% odwodnienie Twojego ciała może obniżyć koncentrację o blisko 20%? Mózg składa się z wody w około 73% i bez odpowiedniego nawodnienia obniżone zostaje przewodnictwo impulsów nerwowych.

3. Dostarcza substancji odżywczych do mózgu

Wypijanie przynajmiej 8 szklanek wody dziennie pozwala na optymalny transport cukrów oraz cząsteczek tlenu do komórek mózgowych. Woda źródlana pełni rolę rozpuszczalnika dla wszystkich substancji odżywczych, które do mózgu mogą dostać się jedynie w tej formie. Dzięki wodzie możemy cieszyć się dobrą formą psychiczną i zdolnością kreatywnego myślenia.

4. Usuwa toksyny

Woda źródlana pełni rolę transportera odpowiedzialnego za usunięcie biotoksyn z organizmu. Jedną z najbardziej szkodliwą jest mocznik - dzięki wodzie organizm może bezpiecznie wydalić go w rozcieńczonej postaci.

5. Nawilża skórę

Czysta woda źródlana odpowiada za elastyczność skóry, korzystnie wpływa na regenerację naskórka i właściwe odżywienie tkanek. Skutkuje to poprawą kondycji skóry, która staje się bardziej napięta i elastyczna. Zmarszczki delikatnie się wygładzają, znikają cienie i worki pod oczami. Cera nabiera cech młodości.

6. Pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną

Od właściwego odżywienia komórek mięśniowych zależy stopień sprawności fizycznej i odporność na zmęczenie. Warto pamiętać, że nie tylko woda ma tu ogromne znaczenie – równie ważna jest odpowiednia dieta, zasobna w optymalną ilość składników energetycznych i budulcowych.

7. Pomaga zachować odpowiednią temperaturę ciała

Dzięki wodzie i jej specyficznym właściwościom związanym z pojemnością cieplną, organizm może prawidłowo regulować temperaturę. Odpowiednie nawodnienie zapobiega przegrzaniu w lato i wychłodzeniu w zimowe, mroźne dni.

8. Reguluje ciśnienie krwi

Osocze krwi w blisko 90% składa się z wody. Jej niedobór powoduje obniżenie ciśnienia, co w rezultacie może być przyczyną niedostatecznego odżywienia wszystkich tkanek i narządów wewnętrznych.

9. Pomaga w odchudzaniu

Czysta woda źródlana bez dodatku cukru przyspiesza metabolizm powodując szybsze spalanie kwasów tłuszczowych. Utratę nadprogramowych kilogramów możesz wspomóc pijąc wodę pomiędzy posiłkami. Powoduje uczucie sytości i nie dostarcza organizmowi żadnych kalorii.

10. Jest dużo tańsza od specjalistycznych napojów nawadniających

Lekarze i dietetycy zalecają nawadnianie organizmu wodą źródlaną w czystej, nieprzetworzonej postaci. Większość specjalistycznych napojów izotonicznych ma w swoim składzie konserwanty, substancje słodzące, barwniki i kofeinę. Pomijając wpływ tych składników na zdrowie - pomyśl, ile musiałbyś wydać na tego typu napoje! Nie daj się nabić w butelkę – pij czystą wodę źródlaną. Miej czystą wodę źródlaną zawsze pod ręką. Sprawdź ofertę Eden na nowoczesny dystrybutor wody MySpring i dostawy wody do domu>>

 

Przeczytaj jeszcze: ZNOWU TA WODA? A MOŻE COŚ INNEGO?>>

WODA W CODZIENNEJ DIECIE DZIECI I DOROSŁYCH – OKIEM LEKARZA>>

SOCZYSTE ORZEŹWIENIE DLA DWOJGA>>

AK PRZEKONAĆ RODZINĘ DO PICIA CZYSTEJ WODY>>

DLACZEGO FRANCUZKI SĄ TAKIE SZCZUPŁE?>>