ZNOWU TA WODA? A MOŻE COŚ INNEGO...

Przyjemniej w domu

Bez smaku, bez koloru, po prostu... nuda. Tak myśli większość dzieci, przyzwyczajonych do słodkich, aromatyzowanych napojów, czy kolorowych soków w przyciągających oko opakowaniach. Czysta woda jest na pewno zdrowsza – ale jak sprawić by nasze dzieci chciały po nią sięgać? Sprawdź nasze sposoby. To naprawdę działa!

Im szybciej nauczymy nasze dzieci picia wody, tym szybciej wyrobimy w nich zdrowe nawyki, które będą procentowały przez całe życie. Oto co można zrobić w tym kierunku:

1. PIERWSZE KROKI KU ŹRÓDLANEJ WODZIE - WODA DLA NIEMOWLAKA

Jeżeli Twoja pociecha karmiona jest piersią, to przez pierwsze 6 miesięcy życia nie potrzebuje niczego innego do picia. Dziecko karmione mieszanką czy mlekiem modyfikowanym, powinno być dopajane. W ciągu doby powinno dostać do picia tyle płynu, ile mleka otrzymuje na jeden posiłek i wypić to w kilku porcjach. Jeżeli przyjmuje już stałe posiłki – warto przyzwyczajać je do picia wody źródlanej. Ziołowe, granulowane herbatki są dosładzane, a soki są słodkie – co źle działa np. na stan uzębienia. Jeśli dziecko będzie pić ich za dużo, może to zaburzyć jego apetyt, a także spowodować niechęć do napojów, które nie są słodzone. Pamiętajmy, że dziecko które wcześnie zacznie pić czystą wodę, w przyszłości łatwiej oprze się gazowanym i słodkim napojom.

2. INSTALUJEMY DYSTRYBUTOR WODY MYSPRING

Dostawy wody do domu to proste i ekonomiczne rozwiązanie, a przy tym wygodne i bezpieczne dla dzieci. Twoje dziecko w każdej chwili będzie mogło samo nalać sobie wody z dystrybutora, nie angażując Twojej uwagi. Jeżeli nie chcesz zawracać sobie głowy pamiętaniem o tym, żeby zawsze była woda pod ręką, jeżeli nie chcesz dźwigać zgrzewek wody ze sklepu i wyrzucać kilogramów plastiku – ta propozycja jest dla Ciebie!

Razem z dostawami świeżej, źródlanej wody Eden z polskich źródeł, możesz zamawiać produkty takie jak: markowa kawa czy herbata, lub woda gazowana w małych butelkach. I to wszystko w bezpłatnych dostawach wprost do Twojej kuchni.

Miej czystą wodę źródlaną zawsze pod ręką. Sprawdź ofertę Eden na nowoczesny dystrybutor wody MySpring i dostawy wody do domu>>.

 

3. KIEDY DZIECKO MÓWI ŻE CHCE PIĆ – PODAJ MU SZKLANKĘ WODY

Ten punkt wiąże się z usunięciem z domu wszystkich napojów, które nie są wodą. Jeżeli dzieci przyzwyczajone są do kolorowych napojów – to nie pozostaje nam nic innego, jak przyrządzenie ich w zdrowej wersji na bazie wody źródlanej. Jak to zrobić? Pokrój w kawałki owoce sezonowe, lub dodaj do szklanki lub dzbanka owoce mrożone. Zalej źródlaną, czystą wodą, dodaj plasterki cytryny, pomarańczy, lub świeżego ogórka. Można delikatnie posłodzić miodem lub naturalnym słodzikiem np. stewią i postawić w widocznym miejscu w kuchni. Gwarantujemy że po 10 minutach zniknie cała zawartość dzbanka – razem z owocami. Przekonajcie się sami.

4. WYKORZYSTUJMY MOMENTY PO WYSIŁKU

Są takie momenty, w których nasze dziecko jest w stanie wchłonąć wszystko, co jest w zasięgu jego wzroku. Zazwyczaj zdarza się to w trakcie lub po treningu, intensywnej aktywności, zabawie, czy pracy domowej, która kosztowała dziecko dużo energii. Wykorzystajcie ten moment i udostępnijcie dziecku świeżą i czystą wodę źródlaną. Jeżeli masz w domu dystrybutor wody – wystarczy że zaopatrzysz dziecko w bidon lub ekologiczną butelkę, którą regularnie Ty lub dziecko napełniać będziecie wodą. Smaczną wodę można mieć pod ręką w każdym momencie: podczas spaceru, na zajęcia dodatkowe, w szkole czy podczas zabaw na świeżym powietrzu.

5. EKSPERYMENTUJEMY Z WODĄ NA WESOŁO

Dzieci uwielbiają eksperymenty i wspólne zabawy z dorosłymi. Jezeli chcemy przekonać dziecko do picia wody – pokażmy jej niesamowite właściwości. Wystarczy przygotować szklany dzbanek lub wysoką szklankę, wlać do niej czystą wodę, wlać olej – grubszą warstwę nad powierzchnią wody, dodawać powoli płynny barwnik lub farbkę... i obserwować co się dzieje. Można też do tego wsypać sodę i kwasek cytrynowy, mieszać, przelewać i dyskutować. Efekty wizualne są niesamowite (przynajmniej dla dziecka), a przy tym dużo zabawy i śmiechu.

 

Sprawdź inne artykuły o wodzie dla dziecka:

WODA – NAJLEPSZY WYBÓR DLA TWOJEGO DZIECKA

WODA W CODZIENNEJ DIECIE DZIECI I DOROSŁYCH – OKIEM LEKARZA

 

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PIĆ WODĘ