Soczyste orzeźwienie dla dwojga

Woda i kawa

Ten prosty przepis na lemoniadę w dwóch odsłonach możesz wykonać podczas piętnastominutowej przerwy w pracy. Napój sprawdzi się idealnie w sytuacji, gdy zabraknie Ci sił i energii. Witamina C zawarta w świeżych owocach działa orzeźwiająco na umysł i świetnie poprawia humor.

Świeżo wyciśnięty sok z cytryny jest naturalną substancją pobudzającą, jak również silnym przeciwutleniaczem – chroni organizm przed infekcjami oraz poprawia odporność. Truskawki to soczysta bomba witaminowa, a plasterki ogórka i listki mięty odświeżą ciało i umysł. Nasza lemoniada pozwali Ci utrzymać w organizmie odpowiedni poziom nawodnienia, dostarczy przeciwutleniaczy i elektrolitów.

Przygotuj:

  • dwie szklanki (włóż je wcześniej do lodówki, aby dłużej zachowały niską temperaturę)
  • dobrze schłodzoną źródlaną wodę Eden
  • 2 cytryny i garść truskawek
  • ogórek i kilka listków mięty
  • cukier (możesz zastąpić zdrowszymi zamiennikami: ksylitolem lub stewią)

Cytryny dokładnie umyj i wyszoruj pod ciepłą wodą. Wyciśnij sok z jednej cytryny i przelej do dwóch szklanek. Dodaj substancję słodzącą i rozmieszaj. Drugą cytrynę pokrój na cienkie plasterki i włóż do obu szklanek. Umyte i pokrojone truskawki przełóż do jednej szklanki, a cienkie plasterki świeżego ogórka do drugiej. Dodaj kilka kostek lodu i zalej wszystko świeżą, dobrze schłodzoną wodą źródlaną. Idealne na upał! Miej czystą wodę źródlaną zawsze pod ręką.

Sprawdź ofertę Eden na nowoczesny dystrybutor wody MySpring i dostawy wody do domu>>

Przeczytaj jeszcze:

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PIĆ WODĘ>>

JAK PRZEKONAĆ RODZINĘ DO PICIA CZYSTEJ WODY>>

DLACZEGO FRANCUZKI SĄ TAKIE SZCZUPŁE?>>