Dlaczego Francuzki są takie szczupłe

Przyjemniej w domu

 

Autor książki "Francuzki nie tyją" Mireille Guiliano przekonuje, że Francuzki nie przestrzegają żadnych diet, jedzą dużo węglowodanów i piją dużo wina – a mimo to wyglądają wspaniale.

Patrząc na francuską ulicę musimy przyznać, że większość Francuzek jest zgrabna, ładna i powabna. Co jednak sprawia, że spośród tylu nacji to one przebojem zdobywają rankingi szczupłości i kobiecości?

Po pierwsze: jedzą regularnie i w określonych porach

Jedzą z umiarem i nie podjadają pomiędzy posiłkami, gdyż traktowane jest to jako nieeleganckie zachowanie. Przestrzegają ściśle wyznaczonych godzin na posiłki, przeznaczają na to przerwę w czasie pracy i nie spieszą się podczas jedzenia.

Po drugie: nie jedzą fastfoodów, uwielbiają dobrą kuchnię.

Jedzą mnóstwo warzyw w każdej postaci, przyrządzanych z dużą ilością czosnku oraz przypraw ziołowych. Warzywa i owoce kupują na targach warzywnych u lokalnych dostawców. Kupują regionalne sery i dobrej jakości pieczywo z pobliskich boulangeries. Uwielbiają gotować i rozmawiać o dobrej kuchni, przy kieliszku dobrego wina.

Po trzecie: jedzą bez poczucia winy.

Celebrują posiłki, cieszą się nimi, przygotowują je z pasją i dbałością o wszystkie zmysły. Starają się jadać razem z przyjaciółmi. Cieszą się jedzeniem i dzielą tę radość z innymi. Nie mają poczucia winy, nawet gdy zdarzy im się zjeść coś niezdrowego, lub kalorycznego. Po prostu zachowują umiar.

Po czwarte: dużo spacerują i jeżdżą do pracy na rowerze.

Po co stać w korkach, skoro dużo szybciej można przemieszczać się na rowerze? Stylowo ubrane Francuzki nie boją się pedałować nawet w szpilkach! Paryskie ulice tętnią życiem – może dlatego tak przyjemnie jest po nich spacerować.

 

Po piąte: piją dużo źródlanej wody przez cały dzień.

Pamiętajmy - aby być szczupłe jak Francuzki powinnyśmy pić co najmniej 8 szklanek średniozmineralizowanej wody źródlanej dziennie. Ale nigdy w trakcie jedzenia! Do tego lepsze jest wino. Szklanka czystej wody źródlanej Eden z plasterkiem cytryny, wypita przed posiłkiem skutecznie zmniejsza apetyt i pomaga utrzymać linię. Francuzki to wiedzą! Miej czystą wodę źródlaną zawsze pod ręką.

Sprawdź ofertę Eden na nowoczesny dystrybutor wody MySpring i dostawy wody do domu>>

Chcesz dowiedzieć się jak picie czystej wody źródlanej wpływa na utrzymanie zgrabnej figury?

Przeczytaj jeszcze:

WODA W CODZIENNEJ DIECIE DZIECI I DOROSŁYCH – OKIEM LEKARZA>>

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PIĆ WODĘ>>

JAK PRZEKONAĆ RODZINĘ DO PICIA CZYSTEJ WODY>>