Dlaczego Francuzki są takie szczupłe

Dlaczego Francuzki są takie szczupłe
SHARE SHARE SHARE SHARE SHARE

 

Autor książki "Francuzki nie tyją" Mireille Guiliano przekonuje, że Francuzki nie przestrzegają żadnych diet, jedzą dużo węglowodanów i piją dużo wina – a mimo to wyglądają wspaniale.

Patrząc na francuską ulicę musimy przyznać, że większość Francuzek jest zgrabna, ładna i powabna. Co jednak sprawia, że spośród tylu nacji to one przebojem zdobywają rankingi szczupłości i kobiecości?

Po pierwsze: jedzą regularnie i w określonych porach

Jedzą z umiarem i nie podjadają pomiędzy posiłkami, gdyż traktowane jest to jako nieeleganckie zachowanie. Przestrzegają ściśle wyznaczonych godzin na posiłki, przeznaczają na to przerwę w czasie pracy i nie spieszą się podczas jedzenia.

Po drugie: nie jedzą fastfoodów, uwielbiają dobrą kuchnię.

Jedzą mnóstwo warzyw w każdej postaci, przyrządzanych z dużą ilością czosnku oraz przypraw ziołowych. Warzywa i owoce kupują na targach warzywnych u lokalnych dostawców. Kupują regionalne sery i dobrej jakości pieczywo z pobliskich boulangeries. Uwielbiają gotować i rozmawiać o dobrej kuchni, przy kieliszku dobrego wina.

Po trzecie: jedzą bez poczucia winy.

Celebrują posiłki, cieszą się nimi, przygotowują je z pasją i dbałością o wszystkie zmysły. Starają się jadać razem z przyjaciółmi. Cieszą się jedzeniem i dzielą tę radość z innymi. Nie mają poczucia winy, nawet gdy zdarzy im się zjeść coś niezdrowego, lub kalorycznego. Po prostu zachowują umiar.

Po czwarte: dużo spacerują i jeżdżą do pracy na rowerze.

Po co stać w korkach, skoro dużo szybciej można przemieszczać się na rowerze? Stylowo ubrane Francuzki nie boją się pedałować nawet w szpilkach! Paryskie ulice tętnią życiem – może dlatego tak przyjemnie jest po nich spacerować.

MySpring Woda do domu

MySpring Woda do domu

 

Po piąte: piją dużo źródlanej wody przez cały dzień.

Pamiętajmy - aby być szczupłe jak Francuzki powinnyśmy pić co najmniej 8 szklanek średniozmineralizowanej wody źródlanej dziennie. Ale nigdy w trakcie jedzenia! Do tego lepsze jest wino. Szklanka czystej wody źródlanej Eden z plasterkiem cytryny, wypita przed posiłkiem skutecznie zmniejsza apetyt i pomaga utrzymać linię. Francuzki to wiedzą! Miej czystą wodę źródlaną zawsze pod ręką.

Sprawdź ofertę Eden na nowoczesny dystrybutor wody MySpring i dostawy wody do domu>>

Chcesz dowiedzieć się jak picie czystej wody źródlanej wpływa na utrzymanie zgrabnej figury?

Przeczytaj jeszcze:

WODA W CODZIENNEJ DIECIE DZIECI I DOROSŁYCH – OKIEM LEKARZA>>

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PIĆ WODĘ>>

JAK PRZEKONAĆ RODZINĘ DO PICIA CZYSTEJ WODY>>  

Przyjemniej w domu
SHARE SHARE SHARE SHARE SHARE