10 wskazówek jak pić więcej wody w pracy

Życie biura

Czujesz się przemęczony w pracy? Brak Ci energii i motywacji, często boli Cię głowa? Najprawdopodobniej pijesz zbyt mało wody. Dzięki naszym 10 sposobom nauczysz się pić wodę regularnie, a Twoje samopoczucie w pracy zmieni się o 180 stopni!

Picie odpowiedniej ilości wody źródlanej ma kluczowe znaczenie dla zdrowia naszego organizmu i utrzymania dobrej kondycji w pracy. Niestety tylko 6% Polaków pije wodę w zalecanych ilościach. Jak wynika z najnowszych wyników badania PBS dla Stowarzyszenia „Woda w Domu i w Biurze”* - większość z nas (91%) spożywa jej zdecydowanie za mało. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo picie wody związane jest z naszą fizjologią i zdrowiem.

Według norm dorosła kobieta powinna pić przynajmniej 2 litry wody dziennie, a mężczyzna – pół litra więcej, czyli 2,5 l.

Jak zatem nauczyć się pić ją regularnie, w odpowiednich ilościach, nawet wtedy kiedy nie czujemy pragnienia? Oto 10 wskazówek, które pomogą Ci pić wodę wg zaleceń:

1. Miej wodę źródlaną zawsze pod ręką

Jeżeli Twoje biurko stoi daleko od dystrybutora wody, nalej wodę do większego dzbanka i postaw go na biurku. Dzięki temu uzupełnisz szklankę bez przerywania pracy.

2. Poszukaj wody, która Ci smakuje

Wbrew pozorom woda ma smak. Jeśli ta, po którą sięgasz, nie do końca Ci odpowiada, spróbuj innej. Jeżeli lubisz wodę gazowaną – możesz ją pić bez obaw. Wbrew panującym mitom, zawartość dwutlenku węgla szkodzi jedynie osobom cierpiącym na schorzenia gastryczne i stany zapalne gardła. Na osoby zdrowe nie wykazuje niekorzystnego oddziaływania. CO2 poprawia smak wody i ma działanie bakteriostatyczne.

3. Słodkie napoje zastąp czystą wodą Eden

Tęsknisz za słodkimi napojami gazowanymi czy sokami? Nadaj smaku wodzie. Dolej do niej soku z cytryny lub limonki, dodaj świeże liście mięty, kawałek imbiru lub plaster pomarańczy. Twoja woda nabierze smaku, a Ty zyskasz cenne witaminy i minerały.

4. Pij wodę małymi łykami przez cały dzień

Według ekspertów, wypicie całej szklanki wody duszkiem po dłuższej przerwie i przy silniejszym pragnieniu, nie rozwiąże problemu odpowiedniego nawodnienia. Wodę należy bowiem spożywać w mniejszych ilościach, regularnie przez cały dzień. Nie czekaj aż dopadnie Cię pragnienie. Sięgaj po wodę często i pij ją małymi łykami. Nie wmuszaj w siebie dużych ilości wody na raz – to Cię tylko zniechęci i nie przyniesie oczekiwanych wyników.

5. Wpisz picie wody źródlanej w swój rozkład dnia i przerwy w pracy

Jeśli zapominasz o piciu wody, ustaw sobie przypomnienie w telefonie, np. co godzinę. Zainstaluj aplikację mobilną, która obliczy zapotrzebowanie Twojego organizmu na wodę i wyznaczy Twój hydro cel na każdy dzień. Jeżeli przyzwyczaisz organizm do regularnego sięgania po wodę źródlaną, przypomnienia wkrótce staną się zbędne.

6. Na spotkania w biurze zabierz karafkę

Podczas stresujących wystąpień, czy prezentacji – woda źródlana będzie niezbędna, aby stonować działanie kortyzolu (hormonu stresu), poprawić jasność formułowania myśli i skupienia uwagi. Dlatego na każde zebranie czy spotkanie – zabieraj karafkę z wodą.

7. Do każdej filiżanki kawy pij dodatkową szklankę wody

Energetyzujące działanie kawy jest zbawienne w środowisku pracy. Ale musimy pamiętać, że kawa delikatnie odwadnia organizm – dlatego do każdej filiżanki kawy przygotuj sobie dodatkową porcję wody Eden.

8. Sięgaj po wodę za każdym razem kiedy mijasz dystrybutor

Taki nawyk sprawi, że zaczniesz regularnie nawadniać swój organizm. Za każdym razem kiedy przyjdziesz zrobić sobie herbatę albo skorzystać z ekspresu do kawy – wypij trochę wody. Rób to za każdym razem kiedy mijasz dystrybutor, nawet wtedy gdy nie odczuwasz w tym momencie pragnienia. Pamiętaj, że pragnienie pojawia się wtedy gdy jesteś już odwodniony.

9. Pij wodę poza pracą

Pamiętaj aby nosić ze sobą wodę wszędzie tam, gdzie może jej zabraknąć: trening na siłowni, spacer, bieganie, długa jazda samochodem, podróż służbowa, dojazdy do pracy etc. Jeżeli nie chcesz nosić ze sobą nieestetycznych plastikowych butelek, najlepiej zaopatrzyć się w designerski bidon. Chcesz namówić swoją rodzinę do picia wody a czystą wodę źródlaną mieć zawsze pod ręką? Również w domu? Sprawdź ofertę Eden na nowoczesny dystrybutor wody MySpring i dostawy wody do domu>>

10. Zapoznaj się z infografiką o zbawiennym działaniu wody

Jeśli nadal masz opory przed piciem wody lub wciąż wybierasz inne napoje, to znaczy że brakuje Ci motywacji, aby być zdrowszym i lepiej się czuć.

Na naszym blogu - znajdziesz ciekawe artykuły o korzyściach zdrowotnych z picia wody, wpływie nawadniania na samopoczucie i kilka ciekawych infografik, które pomogą Ci lepiej zrozumieć wpływ wody na Twoją fizjologię i funkcjonowanie.  

Infografika Eden Springs - Woda i Ciało

Eden Springs - Woda i ciało

 

 Zobacz, jak zoptymalizować koszty wody w firmie >>

 

Przeczytaj również:

CZUJESZ SPADEK FORMY W PRACY? SIĘGNIJ PO SZKLANKĘ WODY >>

WODA W CODZIENNEJ DIECIE DZIECI I DOROSŁYCH – OKIEM LEKARZA >>

SOCZYSTE ORZEŹWIENIE DLA DWOJGA >>

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PIĆ WODĘ >>