5 powodów, dla których warto zamówić dystrybutor wody do firmy

Życie biura

Zgodnie z zasadami Kodeksu Pracy każdy właściciel firmy powinien zagwarantować zatrudnionym osobom stały i nieograniczony dostęp do wody pitnej. Jednym z najbardziej opłacalnych, wygodnych i ekologicznych rozwiązań jest dystrybutor wody źródlanej. Jakie dokładnie korzyści wiążą się z zamówieniem butli z wodą źródlaną i jej regularnymi dostawami? Poznaj 5 najważniejszych!

1. Regularne dostawy wody – wygoda dla pracodawcy

Dystrybutor wody w firmie gwarantuje osobie zarządzającej przedsiębiorstwem nieoceniony komfort. Możliwość dostosowania zamówienia do aktualnych potrzeb doceni każdy właściciel firmy, który zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1997 roku ma zapewnić zatrudnionym osobom stały dostęp do wody. Już nigdy więcej nie będziesz musiał myśleć o zakupie wody butelkowanej w sklepie ani szacować, ile wody źródlanej wypiją Twoi pracownicy, żeby zapewnić im odpowiednią liczbę butelek tego napoju.

Wystarczy, że zamówisz butlę z wodą źródlaną, a otrzymasz gwarancję jej regularnych dostaw – w przypadku większych firm zamawiających dużą liczbę dystrybutorów ustalasz indywidualny harmonogram, natomiast mniejsze otrzymują butle co 4 lub 8 tygodni, w zależności od wybranego pakietu. Jeśli uznasz, że dystrybutor wody źródlanej nie odpowiada na potrzeby Twoich pracowników, możesz zamówić filtry do wody podłączone bezpośrednio do sieci wodociągowej, zapewniające wodę o parametrach wody butelkowanej. Te dystrybutory nie mają butli, a filtry wymienia się co 6 miesięcy – to doskonałe rozwiązanie dla dużych i średnich firm! Jeżeli Twoja ma wiele oddziałów, wszystkie z nich zostaną obsłużone i zaopatrzone w wodę zgodnie z harmonogramem.

Gdy w biurze braknie wody, w natłoku spraw organizacyjnych pozornie niewielkie odciążenie tego rodzaju okazuje się bardzo istotne. Dzięki dystrybutorom masz pewność, że nigdy nie zabraknie wody, którą warto poczęstować klientów podczas spotkań (niektórzy z nich mogą preferować właśnie smak wody źródlanej, nie kranowej). Nie musisz również obawiać się, że zapomnisz o płatnościach za wodę, ponieważ co miesiąc otrzymasz wygodną fakturę lub – w zależności od preferencji – e-fakturę.

Jednocześnie pozbywasz się problemu z magazynowaniem i utylizacją małych, plastikowych butelek po wodzie – zyskujesz okazję do zaprezentowania proekologicznej postawy, decydując się na zamówienie zwrotnej butli.

Woman having lemon water while working

2. Oszczędności dzięki dystrybutorom wody w firmie

Korzystanie z formy dostawy wody, jaką są dystrybutory wody źródlanej, daje okazję do oszczędności, na którą zwróci uwagę każdy rozsądny właściciel firmy. Dystrybutory wody źródlanej pozwalają zachować stałe koszty niezależnie od poziomu konsumpcji. Cena za litr wody źródlanej w przypadku dostawy jest porównywalna z ceną litra wody w butelkach o pojemnościach 1,5 litra i 0,5 litra. Co ważne jednak, oszczędzasz na dostawie, za którą nie płacisz, podobnie jak nie ponosisz dodatkowych kosztów za stojak na butle i dystrybutor podający zimną oraz ciepłą wodę. Jeśli zdecydujesz się na dystrybutor wody filtrowanej, zaoszczędzisz więcej.

Poradnik>> Woda w firmie – optymalizacja kosztów

Właściciele dużych firm powinni uwzględnić możliwość optymalizacji kosztów dostaw wody dzięki hybrydowemu rozwiązaniu – dystrybutorom wody źródlanej oraz dystrybutorom wody filtrowanej – które jest efektywniejsze, jeśli w Twojej firmie spożywa się dużą ilość wody. Przy zamówieniu do firmy bądź biura większej ilości wody dostajesz korzystniejszą ofertę cenową.

3. Ciesz się elastycznością oferty dystrybutorów wody źródlanej

Niepodważalną zaletą dystrybutorów wody źródlanej w butlach jest możliwość wyboru pakietów dostaw. Bez względu na to, czy prowadzisz małą działalność gospodarczą, czy też wielooddziałową firmę zatrudniającą ponad 50 osób – dopasujesz ofertę do swoich potrzeb. W firmie Eden realizujemy dostawy do biur zgodnie z preferencjami wynikającymi ze zużycia wody w przedsiębiorstwie. Proponujemy wybór minimum 2 butli po 18,9 litra oraz ich uzupełnianie, kiedy zapotrzebowanie jest większe, chociażby latem. Uwzględniamy również możliwość dopasowania dostaw do sezonowości biznesu. Duże firmy mogą liczyć na ustalany indywidualnie harmonogram, natomiast mniejsze mają do wyboru dostawy co 4 lub 8 tygodni. Zapewniamy dostawę w wybranych godzinach i utylizację recyklingowanych butli.

4. Prosty sposób na podniesienie wydajności w firmie

Wiedziałeś, że mózg człowieka w około ¾ składa się z wody, a odwodnienie o 2–3% powoduje obniżenie koncentracji aż o 20%? Dlatego tak ważne jest zapewnianie organizmowi odpowiedniego poziomu nawodnienia, co przekłada się na zwiększenie efektywności pracy. Jest to istotne przy każdym rodzaju wykonywanej działalności – zarówno umysłowej, jak i fizycznej, ponieważ mięśnie również w dużym stopniu składają się z wody i potrzebują jej na co dzień do prawidłowego funkcjonowania. Powinieneś zadbać o wodę, jeśli zależy Ci na:

  • poprawie kondycji swoich pracowników;
  • podniesieniu poziomu kreatywności (woda pozwala na optymalny transport cukrów oraz cząsteczek tlenu do komórek mózgowych, dzięki czemu niezbędne do procesów myślowych substancje odżywcze dostają się do mózgu);
  • zmniejszeniu absencji, a co za tym idzie – minimalizacji kosztów dla firmy.

Poradnik >> Zobacz, co daje picie wody

Troska o zdrowie i dobre samopoczucie psychiczne oraz fizyczne pracowników to mierzalna inwestycja, która zwraca się wielokrotnie – i to w postaci korzyści finansowych. Zadowoleni pracownicy są wydajniejsi, wykazują większe zaangażowanie i chęć do podnoszenia kompetencji. Lepiej też oceniają swojego pracodawcę oraz doceniają jego troskę o ich komfort. Wydajność zatrudnionych osób owocuje z kolei większymi zyskami firmy i przywiązaniem klientów. Utrzymanie na stanowiskach usatysfakcjonowanych pracowników zwalnia z konieczności zatrudniania i wdrażania nowych osób w procesie rekrutacji, co zawsze generuje dodatkowe koszty w przedsiębiorstwach.

Badanie Bain&Company z 2011 roku jasno wskazuje natomiast, że elementem zapewniającym zadowolenie pracownikom, który odznacza się najwyższym ROI (czyli stopniem zwrotu z inwestycji) jest wygodny dostęp do wody filtrowanej lub źródlanej oraz do dobrej jakości kawy z ekspresu.

Poradnik >> Dobre samopoczucie pracowników – wydatek czy inwestycja?

5. Dostarczaj pracownikom wodę o sprawdzonej jakości

Kolejnym czynnikiem, który stanowi niepodważalną zaletę zamówienia dystrybutora wody źródlanej do firmy, jest jakość dostarczanej wody. Korzystanie z usług wiarygodnego dostawcy z wieloletnim doświadczeniem pozwala cieszyć się doskonałym produktem i sprawdzoną obsługą.

A glass with lemon

 

Woda dostarczana przez firmę Eden, wyróżnioną w trzech niezależnych konkursach konsumenckich w 2017 roku, pochodzi ze starannie wyselekcjonowanych źródeł w Polsce, a jej wydobycie nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne. Wszystkie rozlewnie firmy Eden wdrażają rozwinięty system kontroli jakości, w ramach którego w laboratoriach Eden sprawdzana jest między innymi czystość mikrobiologiczna każdej partii produktu. Dlatego firma Eden otrzymała dwa certyfikaty poświadczające dbałość o najwyższy standard produktu – HACCP i NSF International.

Obecność dystrybutorów wody w firmie sprawia, że Ty i Twoi pracownicy kosztujecie wody nasyconej cennymi dla organizmu minerałami, między innymi wapniem, magnezem i potasem. Zdrowie i witalność, które zyskujecie dzięki optymalnej mieszance minerałów, to jedne z elementów przyczyniających się do sprawnego funkcjonowania Twojej firmy.

Zobacz też: