Nowy trend w firmach – dystrybutory filtrujące wodę

Twoja firma

90% klientów jest zadowolonych z obsługi firmy Eden w zakresie dzierżawy dystrybutorów wody filtrowanej – wynika z badania Water Expert, przeprowadzonego w marcu 2017 roku. Okazuje się, że zarówno pracownicy, jak i osoby odpowiadające za zaopatrzenie firmy doceniają wygodę, oszczędność i bezpieczeństwo tego rozwiązania. Co jeszcze sprawia, że dystrybutor na wodę filtrowaną to optymalny sposób zapewnienia pracownikom stałego dostępu do wody? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania.

Coraz więcej firm wykazuje zainteresowanie ofertą dystrybutorów wody filtrowanej, czyli automatów z systemem filtrującym, które dostarczają czystą, bezpieczną wodę. Dystrybutory bez butli są podłączone bezpośrednio do sieci wodociągowej i oczyszczają wodę z zanieczyszczeń znajdujących się w miejskich sieciach wodociągowych, zachowując przy tym 100% zawartych w niej minerałów.

Dowiedz się więcej o tym, jak działają dystrybutory filtrujące.

Trend ten jest wyraźnie związany z rozpowszechniającymi się w Polsce wzorcami zachodnimi, związanymi m.in. z dużym naciskiem na ekologię. W końcu w większości restauracji w Londynie czy Paryżu goście w restauracjach bezpłatnie otrzymują do picia właśnie filtrowaną wodę wodociągową. Odwiedzający Polskę turyści często wręcz dziwią się, gdy woda zostaje doliczona do ich rachunku.

Na rynkach zachodnich już od kilku lat obserwujemy rozwój dystrybutorów filtrujących wodę, gdyż duże firmy nastawione na generowanie  oszczędności, szukają rozwiązań dającym im policzalność kosztów i nieograniczony dostęp do dobrej jakości wody.

Te zachowania Klientów są również zauważalne na polskim rynku, szczególnie w przypadku dużych firm - zauważa Katarzyna Gąsowska, Business Development Manager z firmy Eden.

Jeszcze kilka lat temu jakość wody wodociągowej w państwach Europy Zachodniej była znacznie lepsza niż w Polsce. Obecnie stan ten ulega zmianie. Zwłaszcza w dużych miastach w naszym kraju – ze względu na liczne inwestycje w stacje uzdatniania i filtrowania wody – jakość wody z kranu jest bardzo dobra.

Spożywanie wody filtrowanej nie stanowi jednak tylko przejawu mody i zamiłowania do nowinek technologicznych – wybór dystrybutora filtrującego do biura jest oparty na solidnych argumentach i w pełni mierzalnych korzyściach.

Dlaczego warto wybrać dystrybutor wody filtrowanej?

Dla klientów korzystających z oferty dystrybutorów wody filtrowanej bardzo istotne są takie czynniki jak wygoda, bezpieczeństwo czy optymalizacja kosztów. Szczegóły przedstawia poniższa infografika.

Powody wskazywane przez klientów Eden

filtrujace

Źródło: Badanie Water Expert, Eden Springs 2017

Sprawdź również inne sposoby na optymalizację kosztów w firmie związanych z dostawami wody.

Opinie pracowników na temat dystrybutorów filtrujących wodę

Korzyści z używania filtrów do wody zauważają także pracownicy – aż 80% z nich deklaruje zadowolenie z obecności dystrybutorów w biurze. Zwracają uwagę na to, że woda im smakuje i nie ma dla nich znaczenia, czy jest źródlana, czy filtrowana – jeśli pozostaje bezpieczna. Około 80% twierdzi, że ma zaufanie do systemu filtracji w urządzeniu – prawdopodobnie dlatego większość pracowników pije wodę filtrowaną także na surowo.  

eden_dystrybutory_filtrujace_wode

eden_dystrybutory_filtrujace_wode

 

Źródło: Badanie Water Expert, Eden Springs 2017 

Cechy dystrybutorów wody filtrowanej

- Dystrybutory filtrujące to optymalne rozwiązanie dla firm o dużej konsumpcji wody – dla przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 20 osób gwarantuje niższe koszty niż przy dostawach wody źródlanej. Rozwiązanie to również pozytywnie wpływa na samopoczucie pracowników, podnosząc ich wydajność. Picie wody filtrowanej jest bezpieczne, ekonomiczne i ekologiczne – wyjaśnia Katarzyna Gąsowska. Zobacz także: