Sześć pytań, które warto sobie zadać zanim zamówisz ekspres do biura

Woda i kawa

Twoi pracownicy domagają się dobrej kawy z ekspresu? Nie wiesz, jaki ekspres do kawy wybrać do firmy? Gubisz się w licznych rodzajach ekspresów ciśnieniowych?

Zanim zdecydujesz się na zakup ekspresu do kawy, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań.

1. ILE KAW DZIENNIE MA PRZYGOTOWAĆ EKSPRES?

Jeżeli masz małą firmę i pijecie od czterech do dziesięciu filiżanek kawy dziennie, dobrze sprawdzi się ciśnieniowy ekspres do kawy na kapsułki - kompaktowy, z łatwą obsługą, ale profesjonalny, sprawdzonej firmy. Jeden przycisk i kawa gotowa! Jeżeli chcesz, aby ekspres do kawy był wydajniejszy i pracował bez zarzutu, nie wybieraj urządzenia przeznaczonego do użytku domowego. Gdy ustawi się kolejka po kawę, taki ekspres może zawieść, a nie ma nic gorszego niż sfrustrowani pracownicy pozbawieni kawy z rana.

2. JAKĄ KAWĘ BĘDZIECIE PILI NAJCZĘŚCIEJ?

Prawie 80% Polaków pije kawę mleczną. Jeżeli w Twojej firmie też jest to normą, warto pomyśleć o ekspresie do kawy z automatycznym systemem spieniania i podgrzewania mleka. Wytworzenie gorącej mlecznej pianki umożliwi dysza, pod którą podstawisz filiżankę lub dzbanuszek z mlekiem. Innym pomysłem będzie ekspres do kawy z systemem cappucinatore (wężyk wkładany do kartonika z mlekiem) dostarczającym spienione mleko po naciśnięciu guzika. Możesz też dokupić spieniacz jako odrębne urządzenie. Zobacz profesjonalne ekspresy do kawy Saeco >>

3. CZY ODWIEDZAJĄ CIĘ WAŻNI KLIENCI?

Jeżeli odpowiedź brzmi "tak", to poczęstuj ich dobrą kawą! Świetnie sprawdzą się znane i lubiane włoskie marki. Dobrze przyrządzone espresso może być świetną okazją na niezobowiązujący small talk, i przełamanie pierwszych lodów. A kiepskiej jakości kawa - uwierz - będzie zapamiętana na długo...

4. CZY WIESZ JUŻ GDZIE POSTAWISZ URZĄDZENIE?

Wybierz taki ekspres do kawy, którego rozmiary będą odpowiadały miejscu, w którym ma się znaleźć. Jeżeli gabaryty nie maja znaczenia wybierz urządzenie z płytą grzewczą pozwalającą na ogrzanie filiżanek. Jeżeli przewidujesz, że pracownicy będą częściej używać kubków niż filiżanek, potrzebna może się okazać funkcja regulująca wysokość dysz, z których wypływa kawa. Jeżeli ekspres będzie stał "na widoku" powinien sprawiać dobre, profesjonalne wrażenie.

5. CENISZ ZAPACH I AROMAT ŚWIEŻO ZMIELONEJ KAWY?

Po prostu wybierz ciśnieniowy ekspres z młynkiem żarnowym. Tuż przed sporządzeniem kawy ekspres zmieli odpowiednią porcję ziaren wypełniając biuro miłym aromatem. Możesz też korzystać z kapsułek. Profesjonalne marki zamykają w kapsułce 100% naturalnej, świeżo zmielonej kawy bez dodatków smakowych i konserwantów.

6. JAKĄ KWOTĘ CHCESZ PRZEZNACZYĆ NA ZAKUP NOWEGO EKSPRESU?

Zakup ekspresu do kawy jest inwestycją na kilka lat, więc decyzja kupna powinna być dobrze przemyślana. Jeżeli nie chcesz się wiązać z ekspresem na lata, możesz wybrać opcję dzierżawy, płacąc tylko za dostawy kawy. Płacąc tylko za kawę nie ponosisz ryzyka wyboru nieprofesjonalnego ekspresu i nie martwisz się o serwisowanie urządzenia.