FIRMY NIE MAJĄ POMYSŁÓW. TO LUDZIE JE MAJĄ.

Życie biura

Tymi słowami Margaret Heffernan rozpoczyna dyskusję o ważności każdego z pracowników i umiejętności budowania świetnie funkcjonujących zespołów. "Nie uda nam się rozwiązać problemów organizacji, jeżeli będziemy oczekiwać, że rozwiąże je kilku supermanów lub supermanek. Teraz potrzebujemy wszystkich, bo tylko przyjmując że każdy ma wartość, wyzwolimy energię, wyobraźnię i pęd, których potrzeba by tworzyć dzieła ponad miarę." 

Margaret Heffernan - businesswoman, CEO pięciu dobrze funkcjonujących biznesów - wyjaśnia czemu powinniśmy skończyć z hierarchią w pracy. Udowadnia, że społeczna spójność - budowana podczas każdej przerwy na kawę - gdy jeden pracownik prosi drugiego o pomoc, prowadzi do świetnych wyników.

Heffernan podkreśla, że organizacje często są prowadzone na podobieństwo „modelu superkury”, gdzie firma otacza przywilejami tych pracowników, którzy prześcigają innych w pewnych umiejętnościach. Nie przyczynia się to jednak do stworzenia udanych zespołów. Heffernan próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie co sprawia, że w pracy dajemy z siebie wszystko i co to znaczy być prawdziwym, a nie malowanym liderem.

Zachęcamy do obejrzenia i wniosków. 

 Może Cię też zainteresować:

8 kroków do bycia lepszym liderem >>

Jak rozliczyć zakup ekspresu i kawy do firmy >>

Kawa szkodzi? Obalamy mity >>

7 sposobów na poprawę samopoczucia w pracy >>

3 zasady przedstawiania pomysłów szefowi >>