Dlaczego warto mieć ekspres do kawy w biurze?

Woda i kawa

55% pracowników deklaruje, że pije kawę w czasie pracy. 28% sięga aż po 3 kubki w ciągu dnia! Jak zatem najłatwiej zapewnić pracownikom dostęp do aromatycznej kawy? Dobrym rozwiązaniem okaże się ekspres do kawy. Sprawdź, dlaczego warto mieć ten sprzęt w biurze!

Kawa jest jednym z podstawowych pracowniczych benefitów, a jednocześnie prawdziwą wizytówką biura. Warto zadbać o to, by była jak najlepszej jakości, a tę gwarantuje profesjonalny ekspres do kawy.

Znaczenie ma jednak nie tylko smak kawy – okazuje się, że posiadanie ekspresu ma również szereg zalet, których nie dostrzega się na pierwszy rzut oka.

Kawa pozytywnie wpływa na pracowników

Poranne spotkania przy ekspresie do kawy integrują pracowników i pozwalają rozluźnić atmosferę w firmie. Picie kawy pozytywnie wpływa również na efektywność pracy:

  • redukuje zmęczenie – kofeina blokuje receptory odpowiadające za uczucie przemęczenia;
  • poprawia krążenie – organizm kawosza jest więc lepiej dotleniony, zwiększa się jego wytrzymałość fizyczna, koncentracja i sprawność intelektualna;
  • pozytywnie wpływa na zdrowie – kawa obniża ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II, choroby Parkinsona oraz Alzheimera. Jest również doskonałym źródłem antyoksydantów, które usuwają z organizmu nadmiar wolnych rodników, a tym samym opóźniają procesy starzenia się i zapobiegają rozwojowi nowotworów;
  • poprawia pamięć i zdolność uczenia się – wpływa bowiem na lepszą konsolidację pamięci;
  • poprawia nastrój – po wypiciu filiżanki kawy wzrasta poziom serotoniny i dopaminy, czyli substancji odpowiadających za dobre samopoczucie.

Świeża kawa z ekspresu w firmie pozytywnie wpływa na możliwości intelektualne pracowników, sprawia, że są oni bardziej zaangażowani i wydajni. Wykonują swoją pracę dokładniej i chętniej, co z kolei przekłada się na szereg korzyści dla przedsiębiorstwa.

Zatem – jeśli jesteś w pracy, sięgnij po kawę!

Dobra kawa podnosi prestiż firmy

Jakość serwowanej kawy to wizytówka firmy. Poczęstowanie gości smacznym, aromatycznym napojem podczas spotkania biznesowego pozwala już od początku kreować profesjonalny wizerunek przedsiębiorstwa. Odpowiednio zaparzona kawa jest sygnałem, że firma przywiązuje wagę do szczegółów i świadczy usługi najwyższej jakości. Napój pozbawiony aromatu lub z nieprzyjemnym posmakiem będzie natomiast świadectwem tego, że przedsiębiorstwo nie dba o swoich pracowników i partnerów oraz przedkłada oszczędności nad profesjonalizm.

Gorąca kawa pozwoli również na rozluźnienie atmosfery podczas spotkaniai nawiązanie bardziej koleżeńskich relacji. Na pewno pozytywnie wpłynie to na biznesowe negocjacje.

Co istotne – kawa może pomóc także w… rekrutowaniu specjalistów. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Eden.pl w Wielkiej Brytanii w 2015 r. – około 30% kandydatów na pracowników zniechęca się do pracodawców, gdy Ci nie proponują im filiżanki kawy lub szklanki wody oraz nie wykonują innych kurtuazyjnych gestów.

Zobacz również: Kawa w firmie – infografika

Dlaczego ekspres do kawy?

Ciśnieniowe ekspresy do kawy to podstawowe wyposażenie dobrych kawiarni. Są jednak dostępne również do użytku domowego i biurowego, dzięki czemu w miejscu pracy możesz cieszyć się kawą naprawdę dobrej jakości.

Ekspresy ciśnieniowe są bardzo wydajne i pozwalają na szybkie (co jest ważne zwłaszcza w dużej firmie) przygotowanie smacznej kawy ze świeżo zmielonych, aromatycznych ziaren. W odróżnieniu od kawiarek i ekspresów przelewowych umożliwiają parzenie różnych rodzajów napoju – espresso, latte, cappuccino i wiele innych.

Ekspresy do kawy są jednocześnie w pełni zautomatyzowane. Wystarczy tylko wcisnąć guzik, by po chwili cieszyć się gorącym napojem – bez ręcznego odmierzania idealnych porcji kawy czy czekania na zagotowanie się wody.

Wybór odpowiedniego modelu ekspresu powinien być oczywiście podyktowany potrzebami firmy – przede wszystkim liczbą pracowników. Dowiedz się więcej na temat ekspresów do biura.

 

Nie musisz od razu decydować się na zakup ekspresu. Dobrym rozwiązaniem jest leasing ekspresu.. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułów: