Poznaj 6 aplikacji na telefon, które pomogą Ci nawodnić organizm

Życie biura

Chcesz w ciągu dnia wypijać odpowiednią ilość wody? Możesz zadbać o to z poziomu swojego smartphone'a. Oto 6 użytecznych aplikacji na telefon, które Ci w tym pomogą. Wybieraj!

Gdy słońce przygrzewa i jest gorąco na zewnątrz, zazwyczaj pamiętamy o tym, by pić wodę i to w dużych ilościach. Jednak gdy pracujemy w klimatyzowanym biurze, lub porą jesienno-zimową, gdy w naszych myślach pojawia się gorąca herbata, a nie szklanka wody – świadomość konieczności picia wody gdzieś nam umyka. Jeśli chcemy zachować formę – warto ułatwić sobie zadanie i zainstalować odpowiednią aplikację na telefon. Przypomni nam ona, w jakich ilościach i kiedy powinniśmy sięgnąć po wodę.

Water Tracker

Jeśli stawiacie na minimalizm i prostotę, Water Tracker to dobry wybór. Zadaniem tej aplikacji jest zapamiętywanie, ile wypijamy i ile potrzebujemy wody w ciągu dnia i prezentowanie tego na czytelnym wykresie kołowym. Dane na temat spożycia wody wprowadzamy samemu, w zależności od tego kiedy wstajemy i kładziemy się spać. Apka wymaga od nas podania wieku, wagi i czasu jaki poświęcamy na aktywność fizyczną. Pozwala również na zdefiniowanie pojemności trzech różnych naczyń, z których najczęściej korzystamy pijąc wodę. Dzięki temu, jedno kliknięcie wystarczy, aby zapisać w pamięci odpowiednie dane. Funkcja alarmu ma przypominać o wodzie, kiedy przez dłuższy czas nie będziemy po nią sięgać. Niestety nie możemy tutaj zdefiniować sami godzin przypomnień o piciu wody, jak ma to miejsce np. w aplikacji Hydro.

Hydro

Bardzo popularna aplikacja, której zadaniem jest obliczanie ile potrzebujemy wody w ciągu dnia i przypominanie o jej uzupełnianiu. Wymaga od nas podania informacji dotyczących naszej wagi, płci, trybu życia, wody jaką spożywamy w jedzeniu oraz parametrów związanych z temperaturą otoczenia. W ten sposób wyliczana jest dzienna norma wody jaką powinniśmy wypić. Apka dostępna jest w dwóch wersjach: bezpłatnej i płatnej. Wersja płatna oferuje możliwość eksportu danych i brak reklam a dodatkowo wspiera organizacje charytatywne, które mają za zadanie dostarczyć czystą wodę pitną do miejsc, w których jej brakuje. Hydro to świetne rozwiązanie dla osób, które starają się żyć zdrowo, ale nie zawsze pamiętają o podstawowych nawykach związanych z właściwym odżywianiem się i piciem czystej wody.

Water Your Body

Aplikacja na bieżąco monitoruje ilość spożywanych przez nas płynów i informuje, ile możemy ich jeszcze wypić w danym dniu. Wszystko zostaje odnotowane na czytelnych wykresach, co pozwala na szybką analizę wyników. Aplikacja na samym starcie pyta nas o wagę, na podstawie której określana jest ilość wody, jaką powinniśmy przyswajać w ciągu dnia. Bardzo dużym plusem jest udostępnienie wielu pojemności naczyń, takich jak szklanka, filiżanka, kubek czy mała butelka. Oprócz wymienionych wyżej funkcji umożliwia także ustawienie godziny przypomnienia o pierwszej porcji wody w ciągu dnia. Aplikację możemy pobrać bezpłatnie.

Przeczytaj, jakie korzyści daje regularne picie wody >>

Waterbalance

Ta aplikacja dostarcza więcej informacji i zgłębia więcej parametrów niż pozostałe, prostsze aplikacje. W jej przypadku do obliczenia ilości potrzebnej wody do picia trzeba podać: wagę, wiek, płeć, wzrost ale również godzinę naszej pobudki, dni w których ćwiczymy, oraz kiedy chodzimy spać. Funkcja geolokalizacji sprawdza temperaturę w naszym otoczeniu, co również wpływa na określenie zapotrzebowania płynów w naszym organizmie. W odróżnieniu do innych apek oprócz wody mamy określenie spożycia innych napojów np. kawy czy herbaty, co może mieć również wpływ na zwiększenie dziennej dawki wody. Jeżeli chciałbyś pochwalić się swoimi osiągnięciami na Facebooku – twórcy apki przygotowali specjalne odznaki, którymi możesz się podzielić. Dostępne jest też krótkie kompendium wiedzy o tym, jak ważna jest odpowiednia ilość wypijanej wody dla naszego organizmu.

Woda na upały dla pracowników, czyli co powinien wiedzieć każdy pracodawca >>

WaterMinder

To nieskomplikowana, acz pomocna, aplikacja, która wszystkim zapominalskim będzie przypominała o regularnym piciu wody i warto ją mieć przy sobie. Zaczynamy od utworzenia profilu użytkownika, w którym podajemy podstawowe parametry: płeć, imię, wzrost i dzienny cel. Standardowo obliczany jest on automatycznie przez program, ale można go zmieniać w razie potrzeby. Kolejnym krokiem który warto zrobić, to zamiana jednostek wagi i pojemności na kg i ml. W statystykach dostępne są nasze osiągnięcia tzn. ile wody wypijaliśmy danego dnia. Warunkiem jest wpisywanie do apki ilości wypitej wody.

Wypij wodę

Ta prosta aplikacja przypominająca, zbada Twoje przyzwyczajenia i przypomni Ci byś pił/piła wodę codziennie o określonych porach. To co trzeba zrobić, to tylko wpisanie aktualnej wagi, a aplikacja ustali jak dużo wody potrzebuje Twój organizm każdego dnia i będzie Ci o tym przypominać. Gdy skończysz pić ustaloną porcję wody, wystarczy, że dodasz to do aplikacji a program sam przypomni Ci o kolejnej porcji. Warto korzystać w wykresów i raportów dziennych i monitorować własne postępy.

Wszystkie aplikacje są proste w użyciu i bardzo przydatne, jeżeli nie chcesz lub nie możesz pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Gdy usłyszysz przypominajkę aplikacji warto mieć zatem dobrej jakości wodę źródlaną przy sobie, zarówno w pracy, jak i w domu. 

Sprawdź aktualną promocję na dostawy wody Eden dla firm >>