FILTRY WĘGLOWE CZY FILTRY Z ODWRÓCONĄ OSMOZĄ?

Woda i kawa
Twoja firma

Wiele firm – szczególnie tych, gdzie konsumpcja wody jest bardzo duża, a redukcja kosztów jest priorytetem – decyduje się na instalację dystrybutora filtrującego wodę. Jakie są zalety, a jakie wady, takiego rozwiązania?

Dystrybutory filtrujące wodę, to rozwiązanie wybierane coraz częściej przez średnie i duże przedsiębiorstwa, które z jednej strony chcą zapewnić swoim pracownikom stały dostęp do bezpiecznej i czystej wody, ale również mają na uwadze kwestie kosztowe.

Filtry wody dla firm - rozsądne koszty

Co mają zrobić firmy, dla których kranówka jest zbyt słabej jakości, by poczęstować nią klientów i własnych pracowników, a jednocześnie nie chcą płacić za dostawy wody źródlanej? Rozwiązaniem jest filtrowanie wody, czyli instalacja dystrybutora filtrującego wodę, pełniącego rolę lokalnej „stacji uzdatniania wody”. Opłaty za korzystanie z dystrybutora wody filtrowanej są stałe i nie uzależnione od konsumpcji.

Trzeba przyznać, że jakość wody wodociągowej w polskich miastach znacznie się poprawiła i jest ona chemicznie i bakteriologicznie bezpieczna. Problem w tym, że od miejskich wodociągów do końcowego użytkownika woda często płynie starymi rurami. Choć jej jakość jest stale kontrolowana i monitorowana, by picie takiej wody było w pełni bezpieczne, to jednak trudno mówić o dobrym, zachęcającym smaku takiej wody.

Dlaczego wybrać filtry do wody do mojej firmy >>

Jak działa dystrybutor filtrujący wodę?

Z pomocą przychodzi nam proces filtracji, który lokalnie pozbawi wodę wodociągową zanieczyszczeń w postaci osadów, niebezpiecznych związków chemicznych czy też nut smakowych odpowiedzialnych za to, że kranówka smakuje jak... kranówka.

Dystrybutory filtrujące wodę podłączone są bezpośrednio do sieci wodociągowej, a dzięki wyposażeniu w najwyższej jakości filtry zapewniają bezpieczną, świeżą, czystą i smaczną wodę praktycznie bez ograniczeń. Z punktu widzenia przedsiębiorcy dużą zaletą takiego rozwiązania jest stały koszt niezależnie od konsumpcji wody.

Ich dużym autem jest oszczędność miejsca oraz brak konieczności wymiany butli – wodę czerpią na bieżąco z sieci i w dowolnych ilościach. Nowoczesne dwustopniowe filtry węglowe, dostarczają wodę o parametrach wody butelkowanej, z zachowaniem 100% minerałów.

 

filtry wody

Dystrybutory filtrujące wodę - bezpieczna i świeża woda dla pracowników

 

Testuj przez miesiąc za 1 zł dystrybutory filtrujące wodę >> 

Jaki filtr wody wybrać?

Kluczem do osiągnięcia dobrej jakości wody, są używane w dystrybutorze filtry do wody i ich parametry. W dystrybutorach filtrujących od Eden Springs wykorzystywane są wysokiej klasy filtry złożone z dwóch niezależnych bloków. Pobrana z sieci wodociągowej woda na pierwszym etapie przepuszczana jest przez filtr sedymentacyjny, który potrafi odseparować zanieczyszczenia o gradacji powyżej 5 mikrometrów i zatrzymać stałe osady takie jak piasek, rdza. Chroni on też, zwiększa wydajność i zapewnia dłuższy żywot filtrowi węglowemu, do którego trafia woda na drugim etapie oczyszczania.

Filtr węglowy do wody o gradacji zaledwie 1 mikrometra eliminuje związki chloru, poprawia smak i zapach wody. Tak przefiltrowaną wodę możemy śmiało spożywać bez gotowania, poczęstować nią naszych klientów lub zapewnić pracownikom firmy. Jej walory smakowe są na wysokim poziomie, a wiele osób będzie miało prawdopodobnie spory kłopot, aby odróżnić taką wodę od zwyczajnej wody kupowanej w butelkach.

Demineralizacja + mineralizacja – czyli odwrócona osmoza

Odrębnym systemem filtracji jest tak zwana odwrócona osmoza, która swego czasu święciła triumfy, jako najdoskonalsza technologia oczyszczania wody. Działanie odwróconej osmozy w pewnym uproszczeniu polega na przepuszczeniu pod ciśnieniem wody przez półprzepuszczalną błonę, która przepuszcza cząsteczki H2O, ale nie przepuszcza zanieczyszczeń. Rzeczywiście trzeba przyznać, że ta technologia potrafi oczyścić wodę w sposób niemal doskonały, ale otrzymana w ten sposób woda jest praktycznie tak czysta, że pozbawiona niezbędnych dla naszego zdrowia minerałów, w tym związków wapnia czy magnezu. Picie wody zdemineralizowanej jest szkodliwe (!), gdyż taka woda dosłownie wypłukuje minerały z naszego organizmu. Aby tego uniknąć – w przypadku stosowania filtra odwróconej osmozy – wodę należy dodatkowo i sztucznie zmineralizować.

Wybór technologii filtracji jest kwestią indywidualnej decyzji. Z całą pewnością w obu przypadkach – filtra węglowego i osmozy – uzyskamy doskonałej jakości wodę, przy czym filtr węglowy zachowa naturalnie rozpuszczone w wodzie minerały, a osmoza je wyeliminuje co będzie wymagać sztucznego zmineralizowania wody. Z całą pewnością jednak oba rozwiązania stanowią ciekawą alternatywę dla wody przywożonej do firmy z zewnątrz, a litr wody filtrowanej będzie na pewno tańszy, niż litr wody z butelki czy dystrybutora.  

Przeczytaj także:

Dystrybutory filtrujące wodę czy dostawy wody źródlanej? >>

Filtry do wody - rozwiązanie dla dużych firm >>

Specjalista radzi: jak rozliczyć zakup wody do firmy >>

5 sposobów na zwiększenie motywacji w pracy >>