Logistyka zaopatrzenia w biurze - na czym polega skuteczny wybór najlepszych dostawców?

Woda i kawa

Zaopatrzenie biura jest kluczową kwestią logistyczną dla firmy. Zachowanie ciągłości wszystkich dostaw pozwala przedsiębiorstwu funkcjonować bez żadnych przerw i utrudnień. Dotyczy to zarówno podstawowych produktów biurowych, np. sprzętu elektronicznego oraz papieru, jak i narzędzi, dzięki którym firma może pracować jeszcze efektywniej. Do tej kategorii produktów należą m.in. dystrybutory wody oraz kawa serwowana za pomocą profesjonalnego ekspresu.

Każdy pracodawca musi zapewnić osobom zatrudnionym w biurze dostęp do czystej wody – jest to wymóg nałożony przez przepisy BHP. Z kolei udostępnienie ekspresu do kawy w firmie to już sprawa indywidualna. Mimo że nie jest to obowiązek, coraz więcej przedsiębiorców instaluje ekspresy do kawy i zapewnia regularne dostawy kawy ziarnistej. Zmienia się także sposób zamawiania wody. Zamiast codziennego kupowania wody butelkowanej w markecie właściciele biur wybierają znacznie wygodniejsze rozwiązania – dystrybutory wody źródlanej lub dystrybutory filtrujące wodę.

Jak wśród wielu dostępnych ofert znaleźć tę, dzięki której poprawi się jakość obsługi biura? Klucz do wyboru najlepszego rozwiązania można zdobyć dzięki poznaniu podstawowych założeń logistyki zaopatrzenia w firmie.

Dostawy wody i dostawy kawy do firmy a etapy logistyki zaopatrzenia w biurze

Logistyka zaopatrzenia biura to inaczej system logistyczny, dzięki któremu do firmy mogą trafiać wszystkie produkty. Aby dostawy wody i kawy przebiegały jak najsprawniej, muszą one zostać w pełni zrealizowane w każdej fazie przepływu produktów. W logistyce zaopatrzenia wyróżnia się trzy podstawowe etapy:

  • dopływ produktów – w trakcie którego odbywa się zamawianie i transport wody oraz kawy;
  • odbiór i składowanie – ta faza polega na przyjęciu towaru oraz wstawieniu go do firmy;
  • organizacja przepływu materiałów – ostatnia faza, w której odbywa się dystrybucja wody i kawy w biurze.

Zanim jako przedsiębiorca wybierzesz firmę zajmującą się dostawą wody i kawy, przeanalizuj dokładnie każdą z faz. Zastanów się, jak powinien sprawnie przebiegać dopływ produktów, a następnie ich odbiór, składowanie oraz dystrybucja.

W prawidłowej ocenie różnych podmiotów pomoże ci kilka wskaźników.

Wskaźniki oceny logistyki zaopatrzeń – na jakiej podstawie wybrać firmę zajmującą się dystrybucją wody i kawy?

Do najważniejszych wskaźników należą: czas dostawy, niezawodność, jakość oraz elastyczność oferty.

  • Czas dostawy

Mierzy się go zawsze od złożenia zamówienia do momentu przyjazdu transportu. Jeśli nie chcesz za każdym razem składać odrębnych zamówień, znajdź firmę, która przygotuje dla ciebie indywidualny harmonogram. Wybierając usługi Eden Springs, możesz liczyć na dostawy co 2, 4 lub 8 tygodni (w przypadku butli do dystrybutorów wody) oraz co 4, 8 lub 12 tygodni (w przypadku kawy).

  • Niezawodność obsługi

Aby się przekonać, czy wybrana przez ciebie firma zrealizuje zamówienie na czas, możesz przeczytać o niej opinie w internecie. Zwróć uwagę, aby wybierać dostawców o ugruntowanej pozycji na rynku. W Polsce Eden Springs funkcjonuje już od 1997 roku, a dzisiaj swoją działalność prowadzi aż w 18 krajach.

  • Jakość produktów i obsługi

Poza krótkim czasem dostaw i niezawodną obsługą należy także zwrócić uwagę na jakość oferowanych usług. W przypadku produktów takich jak kawa czy woda ma to bowiem ogromne znaczenie. Z powodu złej jakości wody i kawy pracownicy przestaliby korzystać z dostępnych dla nich udogodnień. Tym samym mógłby pogorszyć się wizerunek przedsiębiorcy nie tylko wśród pracowników, ale i potencjalnych klientów.

Zobacz, jak sprawdzić, czy pracownicy są zadowoleni z dostaw wody w firmie >>

Woda dostarczana przez firmę Eden Springs jest pozyskiwana ze sprawdzonych źródeł. Posiada także certyfikaty potwierdzające jej dobrą jakość. Woda Eden jest badana przez Wojewódzki Inspektorat Sanitarny, Państwowy Zakład Higieny, Akademię Górniczo-Hutniczą i Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej. Kawa ziarnista Eden składa się natomiast z samych najlepszych i świeżo palonych ziaren Arabiki lub mieszanki Arabiki i Robusty.

  • Elastyczność oferty

 Profesjonalne i doświadczone firmy zajmujące się zaopatrzeniem biur są w stanie dostosować swoją ofertę do potrzeb klienta. Jeśli wybierzesz kilka usług Eden, np. dostawę wody i kawy, możesz liczyć na dodatkowe promocje oraz pakiet usług specjalnych. Wraz z wyborem dostaw zyskujesz także nieograniczony dostęp do serwisu oraz regularną sanityzację urządzeń – dystrybutorów wody źródlanej, dystrybutorów filtrujących wodę oraz ekspresów do kawy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze dostawców wody i kawy?

Z punktu widzenia właściciela biura kluczowe dla firmy są także sprawy związane z finansami i formami umowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy warto dokładnie ustalić, jaki będzie koszt obsługi biura i jakie dokumenty zostaną podpisane przez obie strony.

Koszty dostaw wody i kawy do firmy są zawsze sprawą indywidualną. Ich wysokość zależy m.in. od:

  • liczby pracowników zatrudnionych w firmie i wielkości biura,
  • rodzaju wybranej usługi i urządzenia,
  • częstotliwości dostaw.

Żeby się zatem dowiedzieć, jaki budżet będziesz musiał przeznaczyć na wodę i kawę, skontaktuj się bezpośrednio z firmą Eden i podaj informacje wyszczególnione powyżej. Dzięki temu nasz przedstawiciel dostosuje ofertę do potrzeb twojego przedsiębiorstwa. Wszystkie niezbędne dane wyślesz za pomocą formularza dostępnego na stronie.

W kwestii formy umowy z firmą Eden masz do wyboru zakup dystrybutorów wody i ekspresów do kawy. Możesz także zdecydować się na wynajem lub dzierżawę urządzeń. Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej:

Zobacz dzierżawa i wynajem ekspresów do kawy Eden >>

Sprawna logistyka zaopatrzenia w biurze dzięki dostawom wody i kawy do firmy

Dystrybutor wody źródlanej, dystrybutor filtrujący wodę, ekspres do kawy – bez względu na to, które urządzenie Eden Springs wybierzesz, możesz liczyć na w pełni profesjonalną obsługę i wysoką jakość produktów. Dzięki regularnym zamówieniom towarów logistyka zaopatrzenia w twoim biurze będzie znacznie lepiej działać na każdym jej etapie. Firma Eden zapewni ci bowiem nie tylko stały dopływ produktów. Z urządzeniami Eden możesz także łatwiej magazynować towar i rozdzielać go między pracownikami. Dystrybutory wody mają zainstalowane duże butle, które są regularnie zabierane przez naszych przedstawicieli, natomiast kawa do ekspresu jest dostarczana w niewielkich, łatwych do schowania w szafkach, opakowaniach.