JAKI EKSPRES DO KAWY WYBRAĆ DO FIRMY – SPRAWDŹ TE MODELE

Twoja firma

Wybór ekspresu do kawy to poważna decyzja, przed podjęciem której warto rozważyć co wpiszemy w rubrykę „winien”, a co w rubrykę „ma”. Nasz krótki poradnik podpowie jak z głową wybrać profesjonalny ekspres kawowy, by zyski z tej inwestycji przewyższały koszty.

Prowadzisz biznes, prawda? Zatrudniasz pracownika wówczas, gdy przyniesie on firmie większy dochód niż wynosi jego pensja... Kupujesz do firmy samochód tylko, gdy za jego pomocą wygenerujesz dochód większy niż koszty zakupu i utrzymania tego samochodu... Jeśli myślisz w kategoriach biznesowych wszystkie Twoje działania są nastawione na inwestycje. Dokładnie tak samo powinieneś pomyśleć o ekspresie do kawy!

Bez względu na to czy prowadzisz biuro rachunkowe, warsztat samochodowy czy gabinet kosmetyczny kawa, którą poczęstujesz swoich klientów i pracowników ma istotny wpływ na przyszłość Twojego biznesu. Jeśli zamierzasz poczęstować kogoś najtańszą kawą z fusami w szklance to niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości... Mamy rok 2016!

Wybór ekspresu do kawy

Zanim zdecydujesz się na wybór ekspresu do kawy powinieneś zadać sobie 3 podstawowe pytania:

ILE KAW DZIENNIE TRZEBA BĘDZIE PRZYGOTOWAĆ? – przedsiębiorcy mają często tendencję do niedoszacowywania ilości konsumowanej kawy i kupowania urządzenia „na styk”. Każdy ciśnieniowy ekspres do kawy ma określoną wydajność czy czas przygotowywania napoju i nie powinien pracować na granicy swoich technologicznych możliwości. Wstaw do swojej firmy ekspres o parametrach oczko wyższych niż aktualnie potrzebujesz – przecież Twoja firma ma się rozwijać, prawda?

JAK BARDZO ZAUTOMATYZOWANY MA BYĆ TWÓJ EKSPRES DO KAWY? - idealny ciśnieniowy ekspres do kawy jest praktycznie bezobsługowy. A proces przygotowywania napoju szybki i sprowadzający się do naciśnięcia jednego guzika. Pomyśl tylko ile czasu zajęłoby ci przygotowanie kawy na spotkanie (3 kontrahentów i 2 pracowników firmy czyli łącznie 5 osób) gdybyś oddzielnie zaparzał kawę, oddzielnie spieniał mleko, a jeszcze odzielnie ogrzewał filiżanki zalewając je gorącą wodą, by pierwsza kawa nie wystygła zanim przygotujesz ostatnią...

NA ILE FINEZYJNY MA BYĆ TWÓJ EKSPRES KAWOWY? - standardy serwowania kawy są dziś wyznaczane przez takie sieci jak Starbucks, Costa Cofee czy Green Nero. Espresso musi mieć swoją cremę, mleczna pianka w cappucino nie może zniknąć w 30 sekund... Wybierz automatyczny ekspres do kawy, który potrafi naprawdę zaparzyć espresso wydobywając cały aromat kawy, a nie tylko „przeciągnąć” je jak większość niskiej klasy urządzeń. Zdecyduj się na ekspres profesjonalnie spieniający mleko i oferujący wiele rodzajów kawy. Wybór „biała czy czarna” nikogo już dziś nie zadowoli.

To który model mam wybrać?

Profesjonalne ekspresy kawowe potrafiące przygotować codziennie po kilkadziesiąt napojów to drogie urządzenia. Bardzo korzystnym sposobem ich zakupu jest leasing – firma nie musi wówczas angażować w zakup swojej gotówki, płaci jedynie comiesięczną ratę, której kwota netto stanowi dla firmy koszt uzyskania przychodu, a podatek VAT podlega odliczeniu. Na zakończenie umowy ekspres może być wykupiony za symboliczne kwoty i stać się wówczas własnością firmy.

Miesięczne raty leasingowe są naprawdę niewielkie i porównywalne do kosztów abonamentu telefonicznego. Dla przykładu profesjonalny ekspres do kawy Saeco Lirika OTC w którym przyrządzisz profesjonalne cappucino można mieć już za 42,60 zł miesięcznie czyli równowartość 3-4 kaw w kawiarni!

Leasing ekspresu do kawy Leasing ekspresu do kawy

 

Eden oferuje w leasingu do wyboru trzy profesjonalne, ciśnieniowe, w pełni zautomatyzowane ekspresy kawowe znanego producenta SAECO:

Saeco Lirika OTC

Doskonały wybór dla niewielkich punktów usługowych oraz małych firm. Model Lirika OTC przeznaczony jest do przygotowywania od 10 do 20 kaw dziennie i potrafi zaparzyć 2 kawy jednocześnie.
W pełni zautomatyzowana obsługa umożliwia po naciśnięciu jednego przycisku przygotowanie kawy czarnej, espresso, cappuccino lub latte macchiato. Dodatkową zaletą jest funkcja „Mini-clean” utrzymująca w czystości system spieniania mleka po każdym użyciu.
Zaledwie 21 cm szerokości powoduje, że model ten uda się postawić dosłownie wszędzie.
Model dostępny w leasingu już od 42,60 zł miesięcznie!

Saeco Lirika OTC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saeco Lirika OTC

Saeco Aulika Focus

Lider wśród ekspresów biurowych przeznaczony do przygotowywania do 50 kaw dziennie. Model Aulika Focus wyposażony został w funkcję One Touch Cappuccino, pozwalającą przygotować kawę mleczną (latte macchiato, cappuccino), po naciśnięciu jednego przycisku, bez konieczności przestawiania filiżanki pod osobną wylewkę.
Dodatkowym ułatwieniem dla użytkownika jest obsługa za pomocą komend na ciekłokrystalicznym, graficznym wyświetlaczu.
Model dostępny w leasingu już od 89,35 zł miesięcznie!

Saeco Aulica Focus

]Saeco Aulica Focus

Saeco Aulika oraz Aulika RI

Urządzenie dedykowane średnim i dużym biurom gdzie konsumpcja może wynosić nawet do 75 kaw dziennie. Posiada powiększony zbiornik na wodę (aż 4L) a do zasobnika kawy można wsypać od razu kilogram ziaren. Dodatkową zaletą jest 2 litrowy bojler z gorącą wodą co skraca czas oczekiwania na przygotowanie napoju. Modelu RI dodatkowo oferuje możliwość podłączenia do istniejącej instalacji wodnej w firmowej kuchni czy pomieszczeniu socjalnym.
Aulika to idealne połączenie włoskiego designe'u, profesjonalnych parametrów, niezawodności oraz prostoty użytkowania.
Model dostępny w leasingu już od 98,97 zł miesięcznie!  

Saeco Aulika

Saeco Aulika

 

Przeczytaj jeszcze:

Kawa szkodzi? Obalamy mity >>

Kawowe ciekawostki >>

Jak podawać kawę, czyli kawowy savoir-vivre w firmie >>

Jaki ciśnieniowy ekspres do kawy wybrać do firmy >>