DYSTRYBUTORY FILTRUJĄCE WODĘ CZY DOSTAWY WODY ŹRÓDLANEJ?

Woda i kawa
Twoja firma

Każda firma ma obowiązek dostarczenia swoim pracownikom wodę pitną. Wahasz się pomiędzy dostawami wody źródlanej, a dystrybutorami filtrującymi wodę? A może kupujesz wodę w butelkach w supermarkecie? W tym artykule porównujemy i oceniamy rozwiązania zapewniające wodę w firmie, przyznając punkty w skali 1 do 10, za podstawowe parametry.

DYSTRYBUTORY WODY ŹRÓDLANEJ

dostawy wody źródlanej Dostawy wody źródlanej

 

SMAK WODY 10/10

Woda źródlana, wydobywana ze źródeł głębinowych w Polsce, cieszy się bardzo dobrym, czystym, świeżym smakiem. Kontrolowana jest na wszystkich etapach jej produkcji i poddana rygorystycznym przepisom – tak aby spełniać wszystkie normy PZH. Jej smak zazwyczaj różni się w zależności od składu mineralnego.

WYGODA UŻYTKOWANIA 9/10

Dystrybutory wody oraz regularne dostawy wody źródlanej to rozwiązanie bardzo wygodne. Woda źródlana dostarczana jest w 5-galonowych butlach, razem z dystrybutorem wody. Zamawiając wodę źródlaną i dystrybutor nie musisz przejmować się, że wody może zabraknąć, nie tracisz czasu na jej zakup, nie zajmujesz się jej transportem, utylizacją pozostałych po zużyciu śmieci. Woda do firmy dostarczana jest regularnie, a zużyte butle są zabierane. Jeżeli jesteś klientem Eden - raz na pół roku przeprowadzona zostaje sanityzacja dystrybutora, dodatkowo do dyspozycji klientów jest Dział Obsługi Klienta. Stałe opłaty i jeden dostawca, pozwalają na prostą kontrolę wydatków. Jedynym minusem może być czas kiedy zapotrzebowanie na wodę jest większe np. w trakcie upałów i wtedy musimy zamawiać dodatkowe dostawy wody.

SERWIS I OBSŁUGA 10/10

Dostawy wody źródlanej odbywają się regularnie co cztery tygodnie. Nie musisz martwić się o jej zapas. Serwis zazwyczaj odbywa się na miejscu u klienta i jest realizowany w ciągu trzech dni roboczych. Gdy awaria jest poważniejsza - w Eden Springs, klient otrzymuje zastępczy dystrybutor wody na czas trwania naprawy. Nad czystością urządzeń mających kontakt z wodą czuwa Eden Fresh Service.

KORZYŚCI DLA CIEBIE I PRACOWNIKÓW 10/10

Pracownicy zazwyczaj są najbardziej zadowoleni z tego rozwiązania. Mają stały dostęp do dobrej jakości wody gorącej i schłodzonej, wtedy kiedy chcą i tyle ile chcą. Rośnie ich lepsze samopoczucie w pracy, są zdrowsi, zadowoleni i chętniej wykonują swoje obowiązki. Jeżeli jako dostawcę wody źródlanej wybierzesz Eden - będziesz mieć możliwość korzystania z wielu ofert dodatkowych, realizowanych w ramach bezpłatnych dostaw wody np. dostaw kawy, herbat, soków czy wody butelkowanej.

PROMOCJE DLA CIEBIE 9/10

Renomowany dostawca wody z pewnością jest przygotowany na to, że przy podpisaniu umowy na dostawy wody będziesz chciał negocjować. Eden oferuje wachlarz promocji do wyboru: rabaty cenowe, sanityzację w cenie pakietu, bezpłatne zawieszenia dostaw, atrakcyjne gratisy jak plastikowe kubeczki, czy butla wody gratis w sezonie upałów. W trakcie współpracy możesz korzystać z wielu promocji i rabatów, które oferuje dostawca wody na różne produkty dodatkowe, takie jak: herbata, soki czy ekskluzywne zestawy przekąsek biurowych. Jedynym minusem jest to, że większość promocji nie łączy się ze sobą - za to masz możliwość wyboru tej, która najbardziej Ci pasuje.

Zamów bezpłatne konsultacje co wybrać do Twojej firmy: dystrybutory wody filtrowanej czy dostawy wody źródlanej >>

 

DYSTRYBUTORY FILTRUJĄCE WODĘ

Dystrybutory wody filtrowanej Dystrybutory wody filtrowanej

 

SMAK WODY 7/10

Smak wody filtrowanej zazwyczaj jest bardzo dobry i nie odbiega od smaku wody źródlanej. Mimo to, część pracowników może nie mieć zaufania do wody, którą oferują wodociągi. Woda filtrowana jest zarówno zdrowa, jak i bezpieczna, pod warunkiem że firma dostarczająca dystrybutory filtrujące, stosuje odpowiednie filtry wody.

WYGODA UŻYTKOWANIA 10/10

Woda filtrowana ma swoje wyraźne zalety i bardzo zyskuje na popularności wśród dużych firm, zakładów produkcyjnych, czy fabryk, gdzie występują bardzo rozbudowane procedury BHP. Przy tym rozwiązaniu, odpada problem z magazynowaniem wody, noszeniem jej, składowaniem i utylizowaniem pustych opakowań (np. po butelkach PET). Dystrybutory filtrujące posiadają funkcje podgrzewania, chłodzenia i nawet gazowania wody. Jeżeli zostaniesz klientem Eden - będziesz mieć dodatkowo do dyspozycji Dział Obsługi Klienta. Stałe opłaty i jeden dostawca, pozwalają na prostą kontrolę wydatków.

SERWIS I OBSŁUGA 10/10

Bezpłatny serwis obejmuje: wymianę filtrów do wody raz na 6 miesięcy, gwarancję i pełen serwis urządzeń oraz opiekę działu obsługi klienta. Dystrybutory są trwałe i zazwyczaj bezawaryjne. Warto wspomnieć, że to nie Ty musisz pamiętać o wymianie filtra co pół roku.

KORZYŚCI DLA CIEBIE I PRACOWNIKÓW 9/10

Oszczędność miejsca i czasu – firma nie musi przejmować się składowaniem butli, zyskuje więcej wolnej przestrzeni, nie musi pilnować dostaw wody. Ważnym argumentem dla dużych firm, wrażliwych na koszty jest na pewno fakt, że filtrowanie wody daje stały koszt miesięczny niezależnie od konsumpcji. Wreszcie filtrowanie wody może być postrzegane jako rozwiązanie bardziej ekologiczne: nie zużywa się żadnych opakowań, filtry podlegają recyclingowi, nie trzeba transportować wody na duże odległości. Pracownicy mają natychmiastowy dostęp do wody gorącej, schłodzonej i gazowanej. Jedynym mankamentem tego rozwiązania, może być brak zaufania pracowników, co do jakości filtrowanej wody.

PROMOCJE DLA CIEBIE 8/10

Profesjonalne firmy zazwyczaj są otwarte na negocjacje cenowe. Jeżeli reprezentujesz dużą firmę – możesz liczyć w Eden, na duże rabaty i korzystne ceny np. przy usługach dodatkowych, takich jak dostawa wody butelkowanej czy innych napojów i akcesoriów. Jeżeli zamówisz dystrybutor filtrujący Eden – będziesz miał dostęp do specjalnych ofert na dostawy kawy wraz z profesjonalnym ekspresem.

WODA FILTROWANA Z FILTRA PODZLEWOWEGO

Filtry wody do domu Filtry wody do domu

 

SMAK WODY 7/10

Profesjonalna filtracja wody, usuwa zanieczyszczenia na poziomie 0,5 - 1 mikrona. Tak przefiltrowana woda uzyskuje właściwie parametry wody butelkowanej. Redukuje możliwe zanieczyszczenia zarówno organiczne jak i chemiczne, pozostawiając jednocześnie w wodzie cenne dla zdrowia minerały. Woda jest smaczna i zdatna do picia nawet na surowo. Jedynym problemem, który może pojawić się podczas korzystania z tej metody jest wydajność filtra wody w zestawieniu z liczbą osób z niego korzystających, lub wysoka twardość wody, powodująca jego szybsze zużywanie się.

WYGODA UŻYTKOWANIA 8/10

Woda filtrowana ma dużo zalet. Filtr podzlewowy sprawdza się przede wszystkim w małych firmach, tam gdzie jest dostęp do kuchni i kranu.

SERWIS I OBSŁUGA 3/10

Jeżeli jesteś zainteresowany samym zakupem filtra wody - razem z jego kupnem otrzymasz instrukcję montażu. Instalację trzeba przeprowadzić samodzielnie, lub zamówić hydraulika.

KORZYŚCI DLA CIEBIE I PRACOWNIKÓW  4/10

Zaletą czerpania wody pitnej z kranu jest brak opłat związanych z zamawianiem i kupowaniem wody, ich dowozem i sanityzacją urządzeń. W kosztach trzeba za to ująć kupno filtrów wody na wymianę. Rozwiązanie filtrowania wody jest na pewno korzystniejsze ekologicznie od wszystkich innych rozwiązań. Jeżeli Twoja firma jest mała a równocześnie chcecie dbać o środowisko - to rozwiązanie jest dla Ciebie.  

WODA BUTELKOWANA Z SUPERMARKETU

Woda źródlana w małej butelce Woda źródlana w małej butelce

 

SMAK WODY 10/10

Woda mineralna lub źródlana, w hermetycznym opakowaniu PET ma stosunkowo długi termin przydatności do spożycia. Konsumenci nie obawiają się picia jej „na surowo”, ufają producentom, cenią jej naturalność i pochodzenie. Zrównoważony skład mineralny i czystość gwarantują dobry smak. Każdy może wybrać sobie wodę, która najbardziej mu smakuje.

WYGODA UŻYTKOWANIA 1/10

Chociaż przy takiej opcji nie musimy martwić się sanityzacją urządzeń i inwestowaniem w filtry wody, to wciąż największym problemem pozostaje: czas poświęcony na zakupy w supermarkecie, koszty transportu, dystrybucja wody wśród pracowników, składowanie butelek wody w miejscach zaakceptowanych przez BHP i utylizacja pustych butelek. O ile mogłoby się wydawać, że butelka PET jest wygodnym rozwiązaniem - to w praktyce okazuje się, że częsty brak wody (bo np. już się skończyła) - jest kłopotliwy zarówno dla pracowników, jak i osoby kupującej.

SERWIS I OBSŁUGA 0/10

W przypadku zakupu wody butelkowanej w supermarkecie nie mamy zagwarantowanego serwisu lub obsługi. Zazwyczaj posiłkujemy się osobami do tego oddelegowanymi, lub zewnętrznymi firmami dostawczymi, kurierskimi. Jest to dla firmy często dodatkowy koszt, zarówno jeżeli chodzi o opłaty zewnętrzne, jak i czas danego pracownika.

KORZYŚCI DLA CIEBIE I PRACOWNIKÓW 3/10

Zaopatrzenie pracowników w butelki z wodą jest dosyć kosztowne i pracochłonne dla pracodawcy. Nakłada też na niego obowiązek stałego kontrolowania zapasów wody butelkowanej, jej zakupu i transportu, magazynowania, a także rozwiązania kwestii odpadów PET. Małe butelki mogą być uważane za rozwiązanie nieekologiczne, zużywające do produkcji dużo materiałów i powodujące zaśmiecanie środowiska plastikowymi odpadami. Rozwiązanie to sprawdza się w momencie gdy zatrudniasz pracowników mobilnych, lub gdy Twoi pracownicy nie mogą opuszczać na stanowiska pracy np. w fabryce przy linii produkcyjnej.

PROMOCJE DLA CIEBIE 1/10

Jeżeli kupujesz butelki PET w supermarkecie - promocje cenowe dostępne są tylko w momencie zakupu wody w danym sklepie i nie są gwarantowane.  

WYDRUKUJ PONIŻSZE ZESTAWIENIE I OCEŃ KTÓRE ROZWIĄZANIE SPRAWDZI SIĘ W TWOJEJ FIRMIE:

woda do firmy Woda do firmy

 

 

KORZYŚĆ SPECJALNA - EDEN WSPIERA TWÓJ BIZNES Tego nie oferuje żaden inny dostawca! Będąc Klientem Eden, zyskujesz bezpłatną reklamę swojej firmy. Wystarczy zgłosić chęć, a Eden opublikuje Twoją reklamę na specjalnej platformie z kuponami, którą przeglądają inni klienci i ich pracownicy.