Chcesz być milionerem? Myśl jak milioner.

Woda i kawa

Wierzysz, że bycie milionerem jest możliwe i naprawdę osiągalne? Masz rację! Gdy zdefiniujesz cel, Twoja podświadomość zacznie go realizować. To działa też w drugą stronę... Jeśli uznasz, że nigdy nie będziesz w stanie dojść do miliona, nigdy go nie zdobędziesz.

Nie będę udowadniać, że wystarczy pomyśleć o pieniądzach, by zaraz pojawiły się na Twoim koncie. Chcę powiedzieć, że pierwszym krokiem do osiągnięcia statusu milionera jest przyjęcie odpowiedniego sposobu myślenia. Oto w co wierzą milionerzy:

Milionerzy wierzą, że pieniądze są dobre

Czy jako dziecko słyszałaś/-łeś od rodziców, że ludzie majętni są nieuczciwi, samolubni, chciwi, a nawet źli? Nie zdajemy sobie sprawy jak głęboko zakorzenione w nas schematy myślowe wpływają na nasze decyzje dotyczące pieniędzy. Błędny system przekonań sugeruje, że bycie biednym jest szlachetne i nikt nie powinien aspirować do życia ponad swoją klasę. Wychowanie w środowisku, które sprzeciwia się bogactwu, stanowi niemałe wyzwanie dla gromadzenia majątku. A prawda jest taka, że pieniądze dają możliwość czynienia dobra na świecie - nie tylko dla Ciebie, lecz także dla tych, których kochasz i dla Twojej społeczności.

Milionerzy to wiedzą i wierzą, że pieniądze są dobre, oraz że chęć gromadzenia ich nie czyni cię złym człowiekiem. Jeśli myślisz odwrotnie, to znaczy, że najprawdopodobniej nigdy nie zarobisz miliona. Zwracaj uwagę na informacje, które słyszysz i stwierdzenia, które wypowiadasz na temat pieniędzy. Jeśli zauważysz, że niektóre stwierdzenia są negatywne i ograniczające, zadaj sobie pytanie czy to co mówisz jest prawdą, czy jest to tylko przekonanie. Ile razy wypowiedziałeś lub pomyślałeś „Inwestowanie jest trudne. Po prostu tego nie rozumiem.” To daje przyzwolenie do unikania uczenia się. Podejdź do tego inaczej i powiedz: „Inwestowanie jest umiejętnością. Po prostu muszę zacząć od mniejszych środków.” Zapisz sobie wszystkie swoje negatywne przekonania na temat pieniędzy - następnie spróbuj zmienić je na pozytywne.

Milionerzy wierzą w siebie i swoją umiejętność gromadzenia majątku

Milionerzy nie wierzą, że nie uda się zdobyć majątku. Mają pewność swoich umiejętności, którą niektórzy mogą rozumieć jako arogancję. Nie oznacza to, że milionerzy są mądrzejsi niż inni. Różnica polega na tym, że milionerzy wiedzą, że będą w stanie znaleźć odpowiedzi lub uzyskać informacje potrzebne do sukcesu. Są panami własnego sukcesu - próbują wpływać na swoje szczęście, stworzyć sobie możliwości i zbudować swój własny majątek.

Milionerzy są wściekle ciekawi 

Niezależnie od tego czy są wykształceni, czy nie – w większości są niesamowicie ciekawymi świata ludźmi. Poszukują odpowiedzi i rozwiązań, są obserwatorami i uczą się przez całe życie, mają nienasycony apetyt na wiedzę. Gdyby tacy nie byli, nie mogliby dostrzec okazji do pomnożenia swoich pieniędzy. Jeśli chcesz pobudzić swoją ciekawość, zacznij zadawać pytania. Przeprowadzaj wywiady z ludźmi. Będziesz zaskoczony, czego możesz dowiedzieć się o biznesie, inwestowaniu, rynku pracy czy technologii. Zapytaj dzieci o nowinki technologiczne, które lubią najbardziej - to może być najlepszy wybór rynkowy. Zapytaj kogoś, kto inwestuje: Co powinieneś zrobić, jeśli masz tylko 200 zł do zainwestowania? Czytaj, słuchaj i bierz udział w dyskusjach. Jest tylu ludzi, którzy już zarobili swój pierwszy milion. Ucz się na ich sukcesie.

Milionerzy są odporni

Każdy milioner który osiągnął sukces zaliczył kilka porażek w swojej karierze. Droga do miliona usiana jest pułapkami strat finansowych, błędów i niepowodzeń. Milionerzy bardziej tolerują walkę i częściej pytają „co dalej?” zamiast „dlaczego ja?”. Rzadko też obierają sposób myślenia ofiary. Wiedzą, że są dla siebie najlepszym rozwiązaniem i nie są zakładnikami losu. Przykłady? Steve Jobs został zwolniony z Apple, a Martha Stewart siedziała w więzieniu. Nieważne co myślisz o nich osobiście, zauważ jak poradzili sobie z tymi przeciwnościami losu i osiągnęli jeszcze większy sukces.

Milionerzy upominają się

Umiejętność eleganckiego proszenia jest nie tylko przydatną sztuką, ale jest również nierozerwalnie związana z budowaniem kapitału. Profesjonaliści, którzy proszą o korzystne dla nich rozwiązania, częściej z nich korzystają i zarabiają więcej. Kobiety, które podejmują się negocjacji w czasie trwania swojej kariery, mogą zarobić dużo więcej niż kobiety, które tego nie robią. A te, które upominają się o dodatkowe wyzwania, zdobywają większe doświadczenie i generują większy dochód. Niezależnie od tego, czy negocjujesz mniejsze opłaty, większe zarobki czy lepsze terminy, poczucie „upoważnienia do proszenia” o różne rzeczy jest decydujące w budowaniu majątku. Milionerzy wierzą, że należą im się lepsze rozwiązania, elastyczne terminy i konkurencyjne zarobki. Ludzie, którzy nie są przekonani o swojej wartości, nie potrafią się obronić i biorą to, co jest im oferowane, zamiast poprosić o coś lepszego. Milionerzy na każdym kroku realizują swoje prawo do tego, aby inni docenili ich wartość.

Przeczytaj też:

17 sposobów na na uzyskanie finansowego sukcesu >>

27 cytatów, które pomogą Ci odnieść sukces >>

Jak w 5 krokach stworzyć własny plan kariery zawodowej >>