17 SPOSOBÓW NA UZYSKANIE FINANSOWEGO SUKCESU

Życie biura

Różnica pomiędzy ludźmi, którzy odnoszą sukces finansowy, a tymi którym się to nie udaje, leży w zastosowaniu poniższych rad. Sprawdź czy je stosujesz, a jeżeli nie - wprowadź je w życie jeszcze dziś!

1. Regularnie wyznaczaj cele Ludzie sukcesu realizują obrane cele i cały czas wyznaczają sobie nowe. Z wyprzedzeniem planują każdy dzień, spisując listę rzeczy do zrobienia. Myślą długoterminowo i wyznaczają cele nie tylko na nadchodzący tydzień, ale też na miesiąc i rok. Aby osiągnąć cel, potrzebny jest jednak plan. Chcesz odnieść sukces? Sporządź plan i trzymaj się go.

2. Wypracuj dobre nawyki Ludzie którzy odnoszą sukcesy, mają zdecydowanie więcej dobrych nawyków niż złych. Zrozumienie, że to złe przywyczajenia i nieefektywne schematy działań mogą powstrzymywać cię od osiągnięcia sukcesu, jest pierwszym krokiem do zmiany. Weź kartkę papieru i zapisz w kolumnie wszystkie swoje złe nawyki, a następnie każdy z nich zastąp dobrym nawykiem, np.: Oglądam za dużo telewizji -  ograniczam oglądanie telewizji do 1 godziny dziennie. Trzymaj się nowych, dobrych nawyków przez 30 dni, a będziesz zaskoczony efektami.

3. Codziennie pracuj nad sobą Ludzie, którzy odnoszą sukces, cały czas starają sie doskonalić. Codziennie czytają i kształcą się w swojej dziedzinie. Nie tracą czasu na rzeczy, które nie zbliżają ich do wyznaczonych celów. Czas jest zbyt cenny, by go marnować – lepiej wykorzystać go na robienie kroków w kierunku realizacji założonych planów. Praca nad sobą oznacza umiejętność poszerzania horyzontów i wiedzy. Często nie jest to łatwe, ale pokonywanie przeszkód to doskonały sposób na rozwój. A poszerzając wiedzę, otwierasz się na nowe możliwości.

4. Dbaj o relacje Ludzie, którzy odnoszą sukces, są skoncentrowani na innych i cały czas dbają o relacje międzyludzkie. Nie żałują czasu na pielęgnowanie przyjaźni i budowanie długotrwałych więzi. Często oferują pomoc, nie oczekując nic w zamian. Podobno najpiękniejszym słowem na świecie jest Twoje imię. Postaraj się więc zapamiętać imiona wszystkich osób, które spotykasz. Czy nie cieszysz się, gdy ktoś pamięta Twoje? Zapamiętując czyjeś imię, na pewno zrobisz wrażenie.

5. Dbaj o zdrowie By cieszyć się z sukcesu i pieniędzy - powinieneś być zdrowy. Zatem odżywiaj się prawidłowo i systematycznie uprawiaj sport. Odpowiednia dieta jest niezwykle istotna, a sport z czasem stanie się dla Ciebie tak naturalny jak codzienny prysznic. Osoby, które ćwiczą regularnie, mają więcej energii do działania. Spróbuj, a sam się przekonasz!

6. Zachowaj umiar Życie w sposób zrównoważony to umiejętność zachowania umiaru w każdej dziedzinie – w pracy, jedzeniu, sporcie, piciu, oglądaniu telewizji czy korzystaniu z internetu. Jeśli zachowasz równowagę, ludzie będą chętnie spędzać czas w Twoim towarzystwie, a mając wokół grupę przyjaźnie nastawionych osób, łatwiej ci będzie z nimi współpracować lub znaleźć nowych partnerów bieznesowych.

7. Myśl pozytywnie Pomyśl o najlepszym przykładzie człowieka sukcesu, jaki przyjdzie ci do głowy. Ma pozytywne czy negatywne nastawienie? Prawdopodobnie jest to osoba pozytywna, szczęśliwa, pełna entuzjazmu i energii. To osoba, która zauważa dobre strony u innych i u siebie. Wszelkie problemy to dla niej okazja do odkrycia nowych możliwości. Codziennie jesteśmy bombardowani setkami złych wiadomości. Ludzie, którzy odnoszą sukces, nie dają się opanować czarnymi myślom.

8. Załatwiaj, nie zwlekaj Nie odkładaj na jutro spraw, którymi możesz zająć się dziś. Jeśli masz coś zrobić, zrób to. Wszyscy mamy jakieś obawy, ale osiąganie sukcesu polega na ich pokonywaniu. Ludzie, którzy odnoszą sukces, nie wiedzą co to prokrastynacja (hmm... trudne słowo), a ważne sprawy załatwiają niezależnie od kosztów. Jeśli najdzie cię myśl, bo odłożyć coś na później, zmobilizuj się i powiedz sobie: „Po prostu zrób to!” Powtarzaj te słowa, dopóki nie załatwisz danej sprawy.

9. Oszczędzaj systematycznie Ludzie sukcesu regularnie odkładają około 10-20% swoich zarobków w formie oszczędności, inwestycji lub funduszy emerytalnych. Z pewnością, nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, ale regularne odkładanie nawet niewielkich sum z czasem przynosi efekty.

10. Unikaj zbędnych wydatków Racjonalne wydawanie pieniędzy to najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu finansowego. Wiele osób borykających się z problemami finansowymi, żyje ponad stan, od wypłaty do wypłaty. Wydają więcej niż zarabiają i toną w długach z powodu zakupów na kredyt. Jeśli dotyczy to również Ciebie, już dziś zacznij wprowadzać zmiany dla dobra swojego i swojej rodziny.

11. Rób więcej niż wymagane minimum Ludzie, którzy odnoszą sukces, to ludzie, którzy robią w pracy więcej niż wymagane minimum. W razie potrzeby, chętnie zajmują się nawet zadaniami, które do nich nie należą, co sprawia, że są bezcennymi pracownikami. Nawet jeśli prowadzisz własną działność i sam jesteś swoim szefem, musisz mieć jakieś sposoby na zaimponowanie klientom.

12. Mniej mów, więcej słuchaj Słuchając - uczysz się. Mówiąc - powtarzasz tylko to co i tak już wiesz. Uważne słuchanie rozmówcy jest bardzo istotne także w biznesie. Słuchanie pozwala lepiej rozwiązywać problemy i pomagać innym.

13. Nie poddawaj się Gdy coś idzie nie tak, nie poddawaj się. Ludzie sukcesu wytrwale dążą do wyznaczonych celów i nie boją się szukać nowych rozwiązań, jeśli dotychczasowe okazały się nieskuteczne. Idź więc naprzód, nawet jeśli wymaga to zmiany obranego kierunku.

14. Znajdź mentora Wiele osób, które odniosły sukces, przyznaje, że zawdzięcza go swojemu mentorowi. Mentor pomoże ci szybciej osiągać cele i trzymać się planu. Podzieli się też cenną wiedzą, dzięki czemu zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na naukę.

15. Odpowiedz sobie na pytanie: dlaczego? Gdy wiesz, dlaczego coś robisz, szybciej osiągniesz zamierzone cele. Cel jest niezbędny dla osiągnięcia sukcesu zarówno zawodowego, jak i osobistego. Dlaczego chcesz odnieść sukces? Dlaczego chcesz mieć pieniądze?

16. Nie daj się lękowi Każdy z nas czegoś się obawia. Ludzie, którzy odnoszą sukces, nie pozwalają jednak by lęk wziął górę i sterował ich działaniami. Zastanów się, czego się boisz i poszukaj sposobów na przezwyciężenie słabości. Możesz na przykład porozmawiać z kimś, kogo podziwiasz i zapytać jak udało mu się pokonać własne obawy, albo przeczytać interesującą biografię i zaczerpnąć z niej inspiracje.

17. Doskonal swoje umiejętności Jest tylko jeden sposób na rozwój – ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Zastanów się, jakich umiejętności Ci brakuje i co pozwoliłoby polepszyć twoje kompetencje. Wybierz jeden aspekt i skup się na nim przez najbliższe 30 dni. Jak powiedział John Lee Dumas z Entrepreneur on Fire, skupienie się to obranie kursu i podążanie nim aż do osiągnięcia sukcesu.

Podziel się na forum swoimi sposobami na osiągnięcie sukcesu - może dzięki temu pomożesz komuś, kto właśnie na to czekał.

Może Cię również zainteresować:

27 cytatów, które pomogą Ci osiągnąć sukces >>

10 rzeczy, których nie należy robić przed pójściem do pracy >>

10 powodów, dla których warto pić wodę >>

Kawa smakowa z ekspresu - pomysły, które możesz wykorzystać w swojej kawiarni >>