Dystrybutor wody w domu - dlaczego warto z niego korzystać?

Woda i kawa

Badania wykazują, że mimo niebagatelnego wpływu wody na zdrowie aż 80% Polaków wciąż pije jej za mało, a 11% nie spożywa jej wcale. Tymczasem jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co zrobić, by zachęcić domowników do picia większej ilości wody, a tym samym dbać o zdrowie całej rodziny?

Dystrybutor do wody umieszcza się najczęściej w biurach lub placówkach użyteczności publicznej, jednak coraz częściej zastępuje on w domach wodę butelkowaną. Posiadanie urządzenia przynosi bowiem wiele korzyści całej rodzinie i gwarantuje większą wygodę. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto wyposażyć się w domowy dystrybutor wody.

Znajdź sposób na dostawę wody źródlanej do Twojego domu!

Wygoda i oszczędność dzięki dystrybutorowi wody w domu

Posiadanie dystrybutora wody w domu wiąże się przede wszystkim z dużą wygodą, ponieważ eliminuje konieczność dźwigania ciężkich butelek. Jeżeli do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne jest wypicie co najmniej 1,5 litra wody dziennie, to czteroosobowa rodzina potrzebuje aż 6 litrów płynu dziennie. Gdy dbasz o zdrowie całej rodziny, kupujesz zgrzewki z wodą dość często. Jeśli jednak zdecydujesz się na dystrybutor wody, dźwiganie butelek przestanie być Twoim problemem.

Butle z wodą Eden Springs mają 18,9 lub 11 litrów pojemności, co zapewnia Ci nieograniczony dostępem do świeżej źródlanej wody. Dodatkowo gdy wybierzesz opcję dzierżawy dystrybutora, możesz skorzystać z darmowych dostaw butli z wodą co 4 lub 8 tygodni. To rozwiązanie wiąże się też z dużą oszczędnością, ponieważ dzięki niemu płacisz za samą wodę, a nie za plastikowe butelki.

Ekologia ­– dystrybutor z wodą dla dbających o środowisko

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważna jest troska o środowisko, dlatego coraz ważniejsze staje się zmniejszanie ilości generowanych odpadów. Plastikowe butelki są szczególnie szkodliwe dla ekosystemu, ponieważ ich rozkład jest bardzo powolny – jedna butelka z plastiku może rozkładać się nawet 1000 lat.

Dzięki dystrybutorowi wody zadbasz o ekologię, gdyż zużyjesz znikomą ilość plastiku. Butle z wodą źródlaną są bardzo pojemne, co znacząco zmniejszają ilość wyrzucanych butelek PET. Dystrybutor eliminuje też konieczność zakupu wody butelkowanej, którą zabierasz do pracy lub dajesz dziecku do szkoły – mały kranik umożliwia nalanie wody do półlitrowej butelki, którą planujesz ze sobą zabrać. Dodatkowo każda z butli Eden Springs jest wielokrotnie wykorzystywana zanim zostanie poddana recyklingowi. Mniejsze zapotrzebowanie na standardowe butelki z wodą wiąże się zaś także ze zmniejszeniem ich produkcji, co pozwala zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Dbam o zdrowie – dystrybutory wody

Dystrybutor do wody sprawi, że łatwiej wyrobisz u siebie i swojej rodziny nawyk picia wody. Urządzenie umożliwia łatwe nalanie wody do szklanki – wystarczy nacisnąć przycisk, bez konieczności podnoszenia butli. Jest ono też wyposażone w dwa kraniki – z jednego leci zimna woda, z drugiego zaś gorąca, dlatego możesz regulować temperaturę wody.

Zwiększona ilość spożywanej wody znacząco wpłynie na zdrowie wszystkich domowników – odpowiednie nawodnienie eliminuje ryzyko powstania wielu chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze. Woda jest też fundamentalnym składnikiem mózgu, dlatego wypijanie dostatecznej ilości wody znacznie poprawia koncentrację i zapobiega bólom głowy.

Dystrybutor z wodą źródlaną jest korzystnym rozwiązaniem, dzięki któremu zadbasz o zdrowie całej swojej rodziny i przyczynisz się do ochrony środowiska. Gdy decydujesz się na dostawę wody Eden do domu, otrzymujesz dodatkowo bezpłatny serwis urządzenia i jego sanityzację przeprowadzaną co pół roku. Dzięki temu korzystanie z dystrybutora jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem.

Zobacz też: