Dbaj o środowisko – nie wyrzucaj plastiku!

Przyjemniej w domu

Wszyscy coraz częściej zdajemy sobie sprawę z katastrofalnego wpływu plastikowych odpadów na środowisko naturalne. Zanieczyszczenie plastikiem to problem porównywalny do postępującego globalnego ocieplenia, a utylizacja plastikowych śmieci to ogromny problem i wyzwanie dla całej ludzkości. Poprzez zmianę codziennych nawyków, każdy z nas może przyczynić się do redukcji sztucznych odpadów w duchu „less waste”

 

Na całym świecie co minutę sprzedaje się ponad milion plastikowych butelek PET, albo 20 tysięcy co sekundę. Łącznie w 2016 roku sprzedano ich 480 miliardów. Czy wiesz że, potrzeba ponad 500 lat, żeby plastikowa butelka rozłożyła się (a raczej rozpadła w pył) w środowisku naturalnym? W jaki sposób Ty i Twoja firma możecie ograniczyć negatywny wpływ plastiku?
 
Przede wszystkim ogranicz kupowanie żywności i wody w jednorazowych plastikowych opakowaniach. Niezależnie czy jesteś odpowiedzialny za zakupy do firmy, czy kupujesz żywność do domu – wybieraj opakowania ekologiczne lub recyklingowane. Jeżeli kupujesz wodę w butelkach PET - zmień swoje nawyki i skorzystaj z filtrów do wody lub wody źródlanej z butli wielokrotnego użytku. 
 

 

Czysta woda, czyste powietrze, czysta ziemia

To hasło które przyświeca naszej działalności. Nasze zaangażowanie w sprawy związane ze środowiskiem wyrażamy chroniąc przyrodę i korzystając z jej zasobów w odpowiedzialny sposób. Eden zachęca do ograniczenia stosowania tworzyw sztucznych i prowadzi działania mające na celu zmniejszenie naszego wpływu na środowisko, takie jak:
 

Długi cykl życia butli

Używamy naszych butli kilkunastokrotnie, zanim zostaną poddane recyklingowi, co minimalizuje wykorzystanie materiałów z tworzyw sztucznych. 
 
 

Optymalizacja tras i częstotliwość dostaw

Minimalizowanie wykorzystania transportu poprzez optymalizację tras i częstotliwości dostawy dla wszystkich naszych pojazdów. Zapewnia to jak najkrótsze trasy transportowe i czas dojazdu.
 

Pozostałe EKO rozwiązania: 

Oferta biodegradowalnych i recyklingowanych kubków, aby ograniczyć wykorzystanie zwykłych plastikowych kubków. Wkrótce dostępne będą na naszym rynku całkowicie biodegradowalne kubki papierowe.
 
Dystrybutory filtrujące wyposażone są w nowoczesne filtry podlegające recyklingowi.
 
Oferta dystrybutorów wody źródlanej, dystrybutorów wody filtrowanej i ekspresów do kawy posiadających certyfikat Energy Star,  zapewniających 50% mniejsze zużycie energii.