Czy leasing dystrybutorów filtrujących wodę jest opłacalny w hotelu? Poznaj najważniejsze korzyści

Woda i kawa

Na opinię o Twoim hotelu składa się wiele czynników – również woda dostępna w obiekcie. Goście coraz częściej doceniają podejście eko i chętniej wracają do miejsc, które starają się być zero waste. Leasing dystrybutorów wody filtrowanej dla hotelu to rozwiązanie zapewniające gościom najwyższej jakości wodę, które pozytywnie wpłynie na wizerunek miejsca oraz pozwoli Ci zoptymalizować koszty i oszczędzać wodę.

Zebraliśmy dla Ciebie największe zalety leasingu sprzętu, abyś miał pewność, że wybór dystrybutorów filtrujących wodę to doskonałe rozwiązanie biznesowe i wizerunkowe. Dzięki współpracy z Eden Springs zyskujesz możliwość dostosowania zamówienia do aktualnych potrzeb klientów i pracowników obiektu bez narażania hotelu na zbędne koszty.

1.Dystrybutor wody filtrowanej to gwarancja najwyższej jakości wody kranowej

Badania Orb Media wykazały jednoznacznie, że woda w wielu polskich miastach zawiera mikrowłókna plastiku, które wprowadzamy do organizmu, gdy pijemy wodę bezpośrednio z kranu. Nie oznacza to jednak, że każda woda kranowa jest szkodliwa i nie powinniśmy jej pić. Odpowiednie filtry pozbawiają kranówkę szkodliwych składników, dlatego możesz mieć pewność, że oferujesz gościom i pracownikom wodę najwyższej jakości, zawierającą szereg minerałów – tak samo dobrą, a nawet lepszą niż butelkowana.

W hotelach najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie montaż dystrybutora wody filtrowanej. Urządzenie można umieścić wszędzie tam, gdzie znajduje się dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dzięki urządzeniu od Eden Springs masz gwarancję, że woda dostarczona gościom i pracownikom będzie pozbawiona zanieczyszczeń, świeża i smaczna. Wszystko dzięki dwóm skutecznym filtrom:

 • sedymentacyjnemu o gradacji 5 μm – zatrzymuje m.in. rdzę i piasek, czyli osady stałe,
 • węglowemu o gradacji 1 μm – usuwa z wody najmniejsze zanieczyszczenia: związki metali ciężkich, bakterie, mikrocząsteczki plastiku, a dodatkowo zmiękcza wodę.

2.Dystrybutor filtrujący wodę to skuteczna optymalizacja kosztów

Im więcej gości przyjmujesz w hotelu oraz im więcej pracowników zatrudniasz, tym bardziej rośnie zapotrzebowanie na wodę pitną. Dystrybutory wody filtrowanej zapewniają nieograniczony dostęp do wody i pozwalają skutecznie zoptymalizować koszty. Montaż urządzenia pozwoli:

 • oszczędzać przestrzeń – nie musisz wydzielać odrębnych pomieszczeń na przechowywanie dużych butli lub małych butelek PET z wodą,
 • pozbyć się problemu utylizacji plastikowych opakowań – nie musisz zajmować się ich segregacją i utylizacją,
 • ograniczyć koszty administracyjne – wynikające z konieczności składania zamówień na dostawę wody w butelkach,
 • nie martwić się o konieczność zwiększenia dostawy wody – w sezonie letnim najczęściej zapotrzebowanie na wodę jest większe, dlatego wzrasta wówczas koszt zakupu i dostawy.

3.Urządzenia proste w obsłudze, dopasowane do potrzeb i wielkości hotelu

Dystrybutory wody filtrowanej są niezwykle proste w obsłudze. Urządzenie serwuje wodę po naciśnięciu jednego przycisku, a w zależności od modelu podaje wodę podgrzaną, schłodzoną lub gazowaną. Sprawdź, co wyróżnia poszczególne urządzenia:

 • dystrybutor wody filtrowanej Hi-Class – woda gazowana, zimna i gorąca, dostępny w wersji nablatowej i razem z szafką, posiada dużą przestrzeń na kubki,
 • dystrybutor wody filtrowanej J-Class – woda gazowana, zimna i gorąca, dostępny w wersji nablatowej lub na szafce, zawiera dozownik kubków,
 • dystrybutor wody filtrowanej Unlimited Touch – woda gazowana, zimna i gorąca, dostępny w wersji nablatowej i stojącej, wbudowany podajnik na kubki, wyróżnia się nowoczesnym designem,
 • dystrybutor wody filtrowanej Kalix Carbo – woda gazowana, zimna, gorąca, zawiera sprężynowy podajnik na 70 kubków wbudowany w górną pokrywę urządzenia,
 • dystrybutor wody filtrowanej Eden Emax – woda gorąca i zimna, zawiera podwójny dozownik kubków, wersja na kółkach.

Sprawdź, który dystrybutor wody filtrowanej sprawdzi się najlepiej w Twoim hotelu.

Dzięki różnorodnym opcjom możesz wyposażyć hotel w kilka dystrybutorów filtrujących wodę, a tym samym zadbać o dostarczanie napoju wszystkim gościom i pracownikom w różnych przestrzeniach obiektu. Oto kilka podpowiedzi, gdzie możesz umieścić dystrybutory:

 • na każdym piętrze hotelu – ograniczysz konieczność dostarczania do każdego pokoju małych butelek z wodą,
 • blisko recepcji – każdy gość, który wchodzi do hotelu lub czeka na zameldowanie i odbiór klucza, będzie mógł napić się wody po męczącej podróży z lotniska lub dworca,
 • w strefie restauracyjnej – obok dystrybutora możesz postawić świeże owoce: cytrynę, truskawki, maliny czy porzeczki, aby goście mogli dodać je do szklanki i wlać do niej wodę. Takie rozwiązanie z pewnością sprawi przyjemność gościom i pozytywnie wpłynie na wizerunek miejsca,
 • w strefach dla personelu – jako właściciel lub zarządca hotelu dbasz nie tylko o komfort gości, ale i pracowników, którzy również powinni mieć dostęp do wody najwyższej jakości,
 • sale konferencyjne – jeśli w Twoim hotelu odbywają się spotkania biznesowe, konferencje, narady i prezentacje, również w salach konferencyjnych warto zainstalować dystrybutory filtrujące wodę.

4.Filtrujący dystrybutor do wody buduje pozytywny wizerunek hotelu

Filtry do wody to urządzenia używane przez coraz więcej osób – w domach, w pracy i w firmach. Bycie eko i zero waste jest modne i coraz ważniejsze, a firmy, które deklarują troskę o planetę i starają się wytwarzać możliwie najmniej śmieci, są zdecydowanie lepiej postrzegane przez klientów. Dystrybutor filtrujący do wody wpłynie zatem korzystnie nie tylko na finanse, lecz także na wizerunek Twojego hotelu. Jeśli decydujesz się na leasing dystrybutora filtrującego:

 • w znacznym stopniu ograniczasz zużycie plastiku,
 • nie zaśmiecasz planety,
 • zachęcasz pracowników i gości do bycia zero waste,
 • budujesz wizerunek hotelu dbającego o środowisko,
 • możesz wykorzystać fakt korzystania z filtrów do wody w obiekcie w social mediach i materiałach promujących hotel.

5.Inwestycja w dystrybutor wody filtrowanej zapewnia regularny serwis

Abyś mógł dostarczać gościom i pracownikom świeżą i czystą wodę najwyższej jakości, Eden Springs gwarantuje regularny serwis urządzeń. W ramach obsługi hotel zyskuje bezpłatną:

 • wymianę filtrów wody co 12 miesięcy,
 • sanityzację urządzenia co 6 miesięcy,
 • serwis 48 godzin.

Podczas montażu urządzeń Eden Springs stosujemy zabezpieczenia minimalizujące ryzyko awarii, m.in. reduktor ciśnienia i system zabezpieczający przed niekontrolowanym wyciekiem. Masz zatem pewność, że na każdym etapie zadbamy o najwyższą jakość.

6.Wybór dystrybutora filtrującego wodę to dodatkowe korzyści dla Twojego hotelu

Gdy decydujesz się na leasing dystrybutora, możesz liczyć na szereg dodatkowych promocji skierowanych do przedsiębiorców prowadzących duże firmy. Jeśli wybierasz filtrujący dystrybutor wody, cena innych usług spada, a Ty zyskujesz dostęp do specjalnych ofert i promocji na dostawy wody butelkowanej, kawy, wynajem lub zakup profesjonalnego ekspresu do kawy. W każdym przypadku dostosujemy ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb, a szczegóły poznasz podczas rozmowy z przedstawicielem Eden Springs.

Wypełnij formularz dostępny na stronie i skorzystaj z oferty Eden dla Horeca.