8 INSPIRACJI, DZIĘKI KTÓRYM PORADZISZ SOBIE ZE STRESEM W PRACY

Życie biura

Stres w pracy może być uciążliwy. Nadmiar obowiązków, presja czasu i oczekiwań przełożonych, chęć awansu, a także wzajemna rywalizacja często przesłaniają nam prawdziwe cele i radość życia. Nasze inspirujące cytaty pomogą Ci wyłączyć negatywne emocje, wyciszyć umysł i odzyskać szczęście. W pracy może być przyjemnie!

1. Czasami może nam się wydawać, że utknęliśmy w martwym punkcie, że nie ma innej drogi niż ta którą podążamy. Warto wtedy zatrzymać się na chwilę, znaleźć ciche miejsce i wziąć kilka spokojnych, głębokich oddechów. Uspokoić umysł i powiedzieć sobie, że dzisiaj jest ten dzień w którym można zacząć wszystko od nowa.

 

Eden uwolnij stres  

2. Warto sobie uświadomić, że wystarczy jak będziesz robił wszystko najlepiej jak możesz - ale bez konkurowania z innymi. Samodoskonalenie jest najlepszym sposobem na konkurowanie z samym sobą.

Eden uwolnij stres  

3. Bądź odpowiedzialny za spokój swojego umysłu. Nie daj się wyprowadzić z równowagi komuś kogo warto trzymac na dystans. Sam trzymaj klucze do spokoju Twojego umysłu.

Eden uwolnij stres  

4. Jeżeli przytłaczają Cię negatywne myśli, jeżeli nie masz motywacji do tego aby czerpać przyjemność z życia, jeżeli nie widzisz powodu dla którego warto pielęgnować własne szczęście - zrób to po prostu dla własnego zdrowia.

Eden uwolnij stres  

5. Nadzieja to cudowne uczucie, które uskrzydla duszę. Wiara czyni cuda - więc jeżeli wierzysz, że w życiu czeka cię coś cudownego, coś co może zdarzyć się jeszcze dzisiaj - otwierasz się na nowe doznania i pozytywne zdarzenia. Zaczynasz widzieć i dostrzegać więcej możliwości. Przeżywany stres i problemy nie zajmują już w Twoim umyśle więcej miejsca, niż to konieczne. Uwalniasz się od nich.

Eden uwolnij stres  

6. Głos intuicji czasami jest zagłuszany przez strach. Wycisz swój umysł, uspokój emocje, nie pozwól aby strach kierował Twoim działaniem. Spokojny umysł jest w stanie znaleźć takie rozwiązanie, które będzie dobre dla Ciebie.

Eden uwolnij stres  

7. Bądź tu i teraz. Jeżeli cieszysz się pięknym widokiem, nie rozmyślaj o przyszłych lub przeszłych problemach. Ciesz się nim i przeżywaj go w całości w chwili w której jesteś. Nie wyczekuj wakacji, awansu, pieniędzy - aby wreszcie zacząć żyć. Zacznij żyć od razu, tu gdzie jesteś.

Eden uwolnij stres  

8. Jeżeli tęsknisz za szczęściem - zacznij go odczuwać poprzez zmianę swojego myślenia. Negatywne myśli nie doprowadzą nigdy do dobrostanu Twojego ciała i umysłu. Naucz się oczyszczać umysł ze złych emocji, zacznij odczuwać więcej wdzięczności i miłości. Myśl dobrze o znanych Ci osobach, myśl dobrze o sobie i o członkach własnej rodziny. To wstęp do szczęśliwego życia.

Eden uwolnij stres  

Podziel się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat w komentarzach. Jakie są Twoje sposoby na radzenie sobie ze stresem w pracy? Zapisz nasze cytaty i w przypominaj je sobie w chwilach stresu.

Przeczytaj też:

7 sposobów na poprawę samopoczucia w pracy >>