PRACA Z BENEFITEM

Twoja firma

 

Dodatkowe świadczenia pozapłacowe to ważny element systemu motywującego pracowników. Dobrze przemyślana oferta może budować kulturę organizacyjną oraz wizerunek firmy.

Sprawdź czego oczekują Twoi pracownicy!

Czego pragną pracownicy? Każdy czegoś innego. Niektórzy chcą zadbać o swoje kompetencje, inni o zdrowie i wygląd, a jeszcze inni chcą się czuć bezpiecznie na emeryturze. Oferta świadczeń pozapłacowych musi być więc skrojona na miarę i dobrana do profilu firmy. Na pewno wybór jest lepszy od przymusu. Z badań pracodawców wynika, że tylko 10% pracowników wykorzystuje narzucone świadczenia pozapłacowe, wśród których królują karnety na siłownię, a 90% robi to sporadycznie lub wcale.

Czego pragną Polacy?

Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia, na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services, w listopadzie 2014 roku sprawdził, na czym, poza zasadniczym wynagrodzeniem, zależy Polakom w pracy. Najwięcej wskazań w ogólnopolskim badaniu „Świadczenia pozapłacowe według pracowników” miały bony podarunkowe (47%), karty przedpłacone (33%), a także dofinansowanie sportu i rekreacji (24%) oraz opieka medyczna (24%). Rosnącym powodzeniem cieszą się kupony kulturalne, umożliwiające korzystanie ze zniżkowych biletów do kina, teatru i opery. Możesz też podarować pracownikom bony na usługi turystyczne, dzięki którym sfinansują oni swoje wakacje, wycieczki lub przejazdy.

Mile widziane są świadczenia w postaci dofinansowania posiłków w pracy, służbowego uniformu oraz różnego rodzaju bonów towarowych i kart przedpłaconych, zwłaszcza z okazji świąt. Rodzice ucieszą się z dodatkowych dni urlopu, a ich marzenia spełni przyzakładowe/biurowe przedszkole. Dla większości interesujące będzie grupowe ubezpieczenie na życie czy Pracowniczy Program Emerytalny (PPE), pozwalający odkładać na przyszłość. Atrakcyjna będzie też niskooprocentowana pożyczka na remont lub zakup mieszkania.

Oferta na miarę

Poznałeś zdanie pracowników? Czas na przygotowanie oferty spełniającej ich oczekiwania i dostępnej kosztowo. Przy czym pamiętaj, że pieniądze wydane na benefity są dla pracowników wartościowsze niż taka sama kwota trafiająca po prostu do ich kieszeni. W sukurs zróżnicowanym potrzebom przychodzi system kafeteryjny. W systemie tym można wybierać między różnymi świadczeniami, tak jak w obiadowym menu. W ofercie kafeteryjnej znajdują się więc karnety na siłownię, basen, fitness, bilety na wydarzenia sportowe i kulturalne, dodatkowe ubezpieczenie lub pakiet medyczny.

Skrojoną na miarę ofertę dostarczają firmy wyspecjalizowane w sprzedaży usług dla firm, takie jak OK System Polska. W ramach Multikarnetu OK możemy pójść do kina, na lodowisko, potańczyć, skorzystać z oferty wellness i SPA czy wybrać się z dziećmi na basen lub do aquaparku. W systemie świadczeń na kartę oferta zajęć jest tak bogata i zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie, blisko swojego domu czy pracy. Chcesz skorzystać ze specjalnej zniżki na zakup kart OK System? Zapraszamy do skorzystania z naszych specjalnych kuponów zniżkowych. 

Niestandard w pakiecie

Rodzaj przyznawanych benefitów zależy też od profilu firmy. Zdarza się, że pracodawcy proponują swoim pracownikom firmowe produkty, np. wodę butelkowaną, kosmetyki lub talony na ubrania. Wśród wymienionych w ogłoszeniach o pracę świadczeń znalazła się np. para najlepszych soczewek rocznie. Niektóre firmy idą dalej, oferując pracownikom korekty wad wzroku lub masaże w miejscu pracy. We Francji pracownicy którzy przepracowali minimum dwa lata mogą wziąć roczny niepłatny urlop na rozkręcenie własnego biznesu. W Japonii można liczyć na urlop na leczenie złamanego serca.

Marka pracodawcy

Świadczenia pozapłacowe są atrakcyjne dla pracownika, ale i korzystne dla pracodawcy. Wpływają pozytywnie na wizerunek firmy i są elementem kształtowania employer brandingu – marki własnej pracodawcy, która ma rosnące znaczenie w dobie rywalizacji o najlepsze talenty. Komunikując otwarcie, co oferujesz w ramach benefitów dla pracowników, dajesz jasną informację kim jesteś, kogo szukasz i kto będzie się w firmie dobrze czuł. Dzięki skrojonej na miarę ofercie świadczeń pozapłacowych możesz się wyróżnić, a Twoi pracownicy - zyskać kolejny powód, by pracować efektywniej i z większym zapałem. Benefity dla obu stron!

Benefity w pracy Benefity w pracy