PLAYLISTA TED'S TALK: JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES W PRACY

Życie biura

Dobrze pracujesz a nie awansujesz? Szukasz równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym? Chcesz coś zmienić w swojej pracy? A może po prostu szukasz wymówek, żeby nie podążać za własnymi pasjami... Obejrzyj brawurową playlistę 4 wytypowanych przez nas wykładów Ted's Talk, które są absolutnym MUST WATCH każdego, komu zależy na rozwoju osobistym i karierze.

1. Porada zawodowa której nikt Ci nie dał...

Susan Colantuono dzieli się z nami prostą poradą, której pewnie dotychczas nikt nie udzielił ci w tak bezpośredniej formie. Jeżeli jesteś kobietą - to film skierowany jest właśnie do Ciebie. Jeżeli nie - nie szkodzi ;) przesłanie jest uniwersalne i dotyczy obu płci, oraz zarówno osób świeżo po studiach jak i pracowników z długim stażem.

 

2. Równowaga pomiędzy pracą a życiem prywatnym - co to jest i czy nas na to stać

Nigel Marsh zachęca do szukania równowagi między życiem a pracą. Twierdzi, iż jest zbyt ważna aby pozostawiać ją w rękach pracodawcy. Marsh opowiada o dniu idealnie równoważącym czas dla rodziny, czas wolny i produktywność. Poruszająco zachęca do jego wprowadzenia go w życie. 

 

3. Dlaczego nie uda Wam się zrobić zawrotnej kariery?

W tej zabawnej i dosadnej prezentacji Larry Smith nie oszczędza nikogo, obnażając absurdalne wymówki jakie wymyślają ludzie, byle tylko uniknąć podążania za pasją.

 

4. Masz spotkanie biznesowe? Idź na spacer

Nilofer Merchant sugeruje małą zmianę, która może mieć duży wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie w pracy: "Następnym razem, zamiast spotkania w biurze, idź z rozmówcą na spacer i pozwól pomysłom swobodnie krążyć, kiedy z kimś spacerujesz i rozmawiasz". 

 

Znasz inne ciekawe filmy, wykłady które pomogą innym w pracy? Podziel się nimi w komentarzach lub na naszym facebooku.