Jak zapewnić w biurze najlepszą wodę do picia?

Istnieje wiele metod na zwiększenie wydajności zespołu – ważne, by służyły one też poprawie samopoczucia i stworzeniu odpowiednich warunków pracy. Zadbaj więc o wodę do picia dla pracowników całej firmy. Tak właśnie może wyglądać Twój pierwszy krok w budowaniu świetnych relacji z zespołem!

Z jednej strony stawiamy na zdrowie i bycie fit, z drugiej – w natłoku obowiązków zapominamy o tak podstawowej, lecz bardzo ważnej czynności, jak picie wystarczającej ilości wody. Dlatego warto pomóc zachować dobrą formę pracownikom – nie tylko fizycznym i nie tylko podczas upałów. Pamiętaj, że według Kodeksu Pracy powinieneś zapewnić wodę wszystkim zatrudnionym, bez względu na rodzaj wykonywanej przez nich pracy. Dobrze więc sprostać tym podstawowym obowiązkom, a jednocześnie zadbać o jakość wody. Czy wiesz, jak to zrobić?

Woda do picia w biurze? Wybierz dystrybutor wody

Czy wiesz, że aż 80% Polaków wciąż pije za mało wody, a 11% nie spożywa jej wcale! Ten sam problem dotyczy najprawdopodobniej również Twoich pracowników. Jak zatem zadbać o ich zdrowie? Odpowiednie przepisy przewidują konieczność zapewnienia wody do picia dla pracowników, jednak to od Ciebie jako pracodawcy zależy, jaką wodę będziesz dostarczał oraz w jaki sposób to zrobisz.

Możesz co prawda wybrać zakup wód butelkowanych o mniejszych lub większych pojemnościach, ale jest to mało opłacalne rozwiązanie. Oznacza ono dość duże koszty oraz niepotrzebną ilość dodatkowych odpadów plastikowych. Poza tym wymaga stałej kontroli jej zapasów i częstego uzupełniania.

Bardziej komfortowym rozwiązaniem do każdego biura jest zaś dystrybutor wody. Takie urządzenie możesz kupić lub wydzierżawić od firmy zajmujących się dostarczaniem wody. Jeśli zdecydujesz się na dostawę wody Eden bezpośrednio do biura, zyskasz bardzo ekonomiczne i wygodne rozwiązanie. Poza usługą dostarczania wody otrzymasz bowiem stałą wymianę pustych butli oraz bezpłatny serwis urządzenia. Dodatkowo nie musisz podpisywać żadnej długoterminowej umowy, a samo zawarcie umowy potrwa mniej niż 15 minut.

Woda Eden – na jakie dystrybutory możesz się zdecydować?

W ofercie znajdziesz urządzenia o różnej wielkości oraz o odmiennych funkcjach. Wersja mini to najprostszy dystrybutor z wodą w temperaturze pokojowej. Możesz go ustawić bezpośrednio na blacie lub na specjalnym porcelanowym dystrybutorze. Kolekcja Indygo to z kolei nowoczesne i rozbudowane urządzenie, które zapewni Twoim pracownikom stały dostęp do gorącej i zimnej wody.

Dzięki dzierżawie dystrybutora i łatwej obsłudze dostarczanych urządzeń Twoim pracownikom dużo łatwiej będzie zyskać nawyk regularnego picia płynów. Tym samym odpowiednio zadbasz o ich dobre samopoczucie i zdrowie, a dodatkowo – także o firmowy budżet.

Dystrybutor wody – jak wpłynie na zdrowie Twoich pracowników?

Zdrowie i samopoczucie Twojego zespołu bezpośrednio wpływa na poziom ich energii i efektywności w pracy. Dlaczego? Oto 10 najważniejszych korzyści, jakie daje codzienne picie wody:

  1. Poprawa koncentracji.
  2. Zwiększenie produktywności.
  3. Niwelowanie nagłego uczucia głodu.
  4. Utrzymanie zdolności mięśni do ich prawidłowego funkcjonowania.
  5. Pozytywne oddziaływanie na organizm, w szczególności nerki.
  6. Wspomaganie trawienia.
  7. Zmniejszenie ryzyka udaru, o czym warto pamiętać zwłaszcza podczas upalnego lata.
  8. Minimalizowanie ryzyka zawału.
  9. Zmniejszenie produkcji kwasów żołądkowych, dlatego regularne nawadnianie odświeża oddech.
  10. Poprawa metabolizmu.

Pamiętaj jednak, że jednorazowe wypicie bardzo dużej ilości wody wcale nie jest dobre dla naszego organizmu, ponieważ nie da się ugasić pragnienia na zapas. Najzdrowiej jest mieć ją zawsze pod ręką, by pić ją regularnie. Zadbaj o swoich pracowników – zapewnij im dobrej jakości wodę z dystrybutorów Eden.