DO BIEGU, GOTOWI, START!

Życie biura

Daj się ponieść kolorowej energii, pobiegnij z nami w wielkim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 11 stycznia! Do finału WOŚP zostało już tylko kilka tygodni. To ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą wziąć udział w biegu „Policz się z cukrzycą”. 

Wystarczy wypełnić zgłoszenie na stronie WOŚP i zakupić „cegiełkę”. Dzięki kwocie uzbieranej z cegiełek, fundacja wyposaży ośrodki medyczne w osobiste pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Cel warty zachodu! Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, a lista biegaczy jest już zamknięta – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Dla pierwszych 30 osób, które podejdą do naszego stoiska w Warszawie w dniu finału, mamy bezpłatne zestawy startowe: koszulkę WOŚP, firmową czapkę/komin i numer startowy! Wystarczy, że podasz hasło: BIEGAM Z EDENEM.

BIEGANIEM WSPIERASZ WALKĘ Z CUKRZYCĄ

Biegi odbędą się w Warszawie i w wielu innych miastach w Polsce. W Warszawie czeka na Ciebie 5500 metrowa trasa, którą można przebiec, przejść albo… przejechać razem z dziecięcym wózkiem. Na końcu tej trasy czeka Cię nie tylko satysfakcja z przebytego dystansu, ale także… ciepła herbata, pyszna kawa Lavazza i najlepiej gasząca pragnienie – czysta, źródlana woda Eden. Napoje będą dostępne bezpłatnie dla wszystkich biegaczy i wolontariuszy, którzy odwiedzą nasze stoisko. Uwaga - nie zapomnij się przebrać! To długa tradycja tego biegu, zgodnie z którą wyróżniony zostaje biegacz w najbardziej oryginalnym przebraniu. W tym roku mamy dla Was nagrodę w postaci ekspresu do kawy Lavazza Blue wraz z profesjonalnym spieniaczem do mleka. Nagrodę będzie można odebrać w studio TVP bezpośrednio z rąk Jurka Owsiaka.

CZY BIEGANIE JEST DLA MNIE?

Zastanawiasz się pewnie czy warto wziąć udział w takim biegu? Czy bieganie jest dla mnie, czy jest zdrowe? Co powinienem zrobić i jak się przygotować do zmiany mojego stylu życia na zdrowszy i bardziej satysfakcjonujący? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym „Poradniku Biegacza” – specjalnie wydanym ebooku dla początkujących biegaczy. Możesz go bezpłatnie pobrać tutaj, albo klikając na baner na początku tego artykułu. Poruszamy w nim takie tematy jak odpowiednie przygotowanie organizmu do biegania, zakup butów biegowych, technika, motywacja, plan treningowy, regeneracja, zalecenia dietetyczne, a także dużo pomysłów jak urozmaicić bieganie i jak zacząć biegać zimą.

Poniżej przedstawiamy Ci przykładowy trening, idealnie nadający się dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem. Trening składa się z odcinków marszowych i biegowych. Trening ten gwarantuje Ci, że w siódmym tygodniu przebiegniesz 30 minut bez zadyszki i konieczności zatrzymywania się! Czy nadal myślisz o bieganiu jak o ciężkim wysiłku? Sprawdź jak łatwo wykonać pierwszy krok do zdrowia i dobrego samopoczucia. Podziel się z nami swoimi przeżyciami.

Biegaj z Edenem - plan treningowy