CO SPRAWIA, ŻE TWÓJ BIZNES ROŚNIE? EDEN PARTNEREM "GAZELI BIZNESU"

Twoja firma

Gazele Biznesu to coroczny ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Jeżeli Twoja firma odnosi sukcesy, dynamicznie się rozwija i dzięki temu doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów – warto pomysleć o dołączeniu do tego rankingu.

Gazele to niewielkie i zwinne ssaki parzystokopytne, niezwykle czujne i szybkie. Najszybsza gazela świata - Gazela Thomsona, żyjąca w Kenii i Tanzani, osiąga prędkość do 80 km/h. W razie potrzeby jest w stanie uciec przed atakującym, silniejszym, ale mniej zwinnym drapieżnikiem. Takie cechy są niezwykle ważne, gdy jesteś małą lub średnią firmą.

Wg organizatora rankingu „Pulsu Biznesu” - gazela to firma, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Projekt „Gazeli Biznesu” realizowany jest wspólnie przez dziewięć dzienników ekonomicznych należących do Grupy Wydawniczej Bonnier Business Group. Oprócz "Pulsu Biznesu" zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

O tytuł Gazeli Biznesu 2015 może ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:

- rozpoczęła działalność przed rokiem 2012 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
- w roku bazowym 2012 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych
- w latach 2012-2014 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży
- w latach 2012-2014 ani razu nie odnotowała straty
- umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat

I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Po ogłoszeniu rankingu, począwszy od stycznia do marca „Puls Biznesu” organizuje w 12 miastach Polski specjalne uroczystości – gale. Laureatom rankingu, w obecności regionalnych władz, wręczane zostają statuetki i pamiątkowe dyplomy. To również okazja do spotkania najlepszych menedżerów i poszerzenia wiedzy.

Odebranie statuetek, uczestnictwo w Gali – to taki moment w życiu, kiedy właściciele firm uświadamiają sobie, że zrealizowali marzenie o sukcesie. W takiej chwili jest się dumnym z własnej pracy i zaangażowania ludzi, bez których zwycięstwo nie byłoby możliwe.

Jak powiedział Akio Morita - założyciel koncernu Sony, umieszczony na liście Time 100: Najważniejsi ludzie stulecia - "Twój biznes i jego przyszłość leżą w rękach ludzi, których zatrudniasz." Sukces firmy tworzą oddani pracownicy i zadowoleni klienci. W takim momencie warto ich docenić. To od ich motywacji, zaangażowania i dobrego samopoczucia w pracy zależeć będzie dalsze, efektywne funkcjonowanie Twojego biznesu.