BIEGAJ PRZED PRACĄ, A TWÓJ SZEF CI PODZIĘKUJE!

Życie biura

Peter Schnohr z Instytutu Kardiologii w Kopenhadze oznajmił: "wyniki naszych badań pozwalają nam ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, czy bieganie jest dobre dla zdrowia. Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Dobrą wiadomością jest to, że właściwie nie trzeba robić wiele, aby czerpać z tego sportu duże korzyści."

Jak pokazują najnowsze wyniki badań, regularny jogging działa pozytywnie na długość życia. U kobiet wydłuża je o 5,6 lat, a u mężczyzn o 6,2 lata. Naukowiec Peter Schnohr przekonuje, że optymalne korzyści z punktu widzenia długowieczności osiąga się, biegając wolnym lub umiarkowanym tempem, przez 60 do 150 minut tygodniowo.

Bieganie to wiele korzyści. Po pierwsze zwiększa wydolność i wytrzymałość organizmu, zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób, poprawia samopoczucie, kształtuje sylwetkę i zmniejsza ryzyko zawału serca. O korzyściach płynących z biegania można wiele mówić i pisać. My jednak skupimy się na jednym ważnym aspekcie – wpływie biegania na Twoją skuteczność w pracy. Dlaczego warto uprawiać jogging mając siedzącą pracę biurową czy stresujące wyzwania zawodowe? Dowiesz sie czytając dalej.

BIEGANIE DAJE MNÓSTWO ENERGII Rozpoczynając dzień treningiem biegowym, zapewniasz sobie ogromną dawkę dobrej energii na cały dzień. Wystarczy półgodziny biegu, aby dobrze dotlenić cały organizm, zwiększyć krążenie krwii i dobrze nastroić się na dalsze wyzwania dnia codziennego. Stosując jogging regularnie zwiększasz wydolność i wytrzymałość organizmu, dzięki czemu może on dłużej funkcjonować na wyższych obrotach bez kosztów zdrowotnych.

KSZTAŁTUJE CHARAKTER I UCZY CIERPLIWOŚCI Regularne bieganie wymaga od Ciebie wyjścia z bezpiecznej strefy komfortu i niezależnie od warunków czy czynników zewnętrznych – kontynuowanie ustalonego treningu. Codzienne przekraczanie własnej strefy komfortu kształtuje mocny charakter, ale także uczy cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki. Bieganie efektywnie wzmacnia poczucie własnej wartości.

UCZY DĄŻENIA DO POSTAWIONYCH CELÓW Jeżeli biegasz regularnie, pewnie postawiłeś sobie jakiś cel. Może to być wzięcie udziału w maratonie, przebiegnięcie 30 minut bez zadyszki albo udział w biegu "Policz się z cukrzycą" podczas finału WOŚP. Niezależnie od tego, jaki jest to cel – to Twój plan treningowy umożliwi Ci jego osiągnięcie. Jeżeli potrafisz osiągnąć cel w bieganiu – z pewnością potrafisz to zrobić również w swojej pracy.

NIWELUJE STRES I POPRAWIA SAMOPOCZUCIE Bieganie to doskonały sposób na zredukowanie stresu. Wielu biegaczy po długim biegu doświadcza tzw. euforii biegacza. Wszystko za sprawą hormonów szczęścia – endorfin, które wydzielają się podczas wysiłku fizycznego. Osoby biegające regularnie są szczęśliwsze od tych, które tego nie robią.

POPRAWIA ZDROWIE PSYCHICZNE Peter Schnohr przekonuje, iż bieganie sprawia że ludzie mają więcej interakcji społecznych, niż kiedy nie uprawiają joggingu. Relacje z innymi ludźmi, na różnych płaszczyznach, pomagają przezwyciężyć poczucie osamotnienia Bieganie jest świetnym sposobem na poznanie nowych osób, w szczególności gdy uczestniczysz w imprezach biegowych, jesteś członkiem społeczności biegowej lub klubu begaczy.

WZMAGA KREATYWNOŚĆ Gdy idziesz pobiegać - wyłącz czasem muzykę, skup się na swoim oddechu i tym co Cię otacza. Bądź sam na sam ze swoimi myślami. Pozwalając im płynąć swobodnie, uruchamiasz swój wewnętrzny głos, który podczas intensywnego dnia pracy pozostaje stłumiony i niedostrzeżony. Pozwól sobie na bycie z samym sobą, a zaowocuje to nieznanym Ci dotąd poziomem kreatywności. Chcesz tryskać dobrymi pomysłami? Biegaj! Wiele błyskotliwych pomysłów powstało podczas biegania.

ZWIĘKSZA POCZUCIE SKUTECZNOŚCI Bieganie jest wyzwaniem, które motywuje i daje wiele satysfakcji. Jeżeli wytrwasz w zaplanowanym treningu i odnotujesz efekty w postaci lepszej wydolności, zrzuconych kilogramów, lepszym samopoczuciem – dostaniesz w zamian niezwykle satysfakcjonujący wzrost poczucia własnej skuteczności. To uczucie z łatwością można przełożyć na grunt zawodowy, gdyż w trakcie biegania uczysz się mechanizmów i zachowań, które prowadzą do sukcesu.

Jeżeli te argumenty Cię przekonały do rozpoczęcia przygody z bieganiem – to mamy dla Ciebie prezent. Klikając na "pobierz ebook" możesz zostać posiadaczem naszego bezpłatnego poradnika dla początkującego biegacza! Jeżeli Twoja praca jest pracą siedzącą i jeżeli odczuwasz spadek nastroju i energii, lub jesteś pod wpływem ciągłego stresu – to czas wziąć sprawy we własne ręce.

Zacznij biegać, a odzyskasz poczucie, że tak naprawdę możesz wszystko!