BIEGAJ I POMAGAJ W PROGRAMIE "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ"

Życie biura

Dobroczynność ma wiele twarzy, a każde działanie na rzecz innych osób jest dobre i wartościowe. Pomagać innym można na wiele sposobów – niekoniecznie przekazując pieniądze. Takim sposobem może być udział w maratonach czy biegach, organizowanych w szczytnych celach. 10 stycznia 2016 roku odbędzie się w Warszawie i wielu innych miejscach w Polsce Bieg „Policz się z cukrzycą”, którego jesteśmy głównym sponsorem. Dołącz do biegu i poczuj świąteczną moc pomagania!

W ramach naszej nowej inicjatywy EDEN - ZDROWO ZABIEGANI, zachęcamy wszystkich naszych klientów i ich pracowników do wspólnego biegania i uczestniczenia w biegach, które będziemy sponsorować. Nasza akcja będzie rozwijana przez cały przyszły rok i będzie miała na celu promowanie biegania, jako sposobu na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Tym razem pobiegniemy w Warszawie i innych miastach wspierając bieg „Policz się z cukrzycą”.

PROGRAM WOŚP "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ"

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 10 lat organizuje w finałową niedzielę Bieg "Policz się z cukrzycą", aby zwrócić uwagę Polaków na narastający problem zachorowań na cukrzycę. Ideą biegu jest solidarność z diabetykami, a także promowanie aktywności fizycznej jako sposobu zapobiegania rozwoju tej groźnej choroby. Eden jako główny sponsor tego programu, finansuje pompy insulinowe dla kobiet w ciąży, które Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupi dla ośrodków medycznych. Pamiętajmy, że sprzęt z serduszkiem - który często widujemy w szpitalach - ratuje ludzkie życie.

Cukrzyca jest groźną i przewlekłą chorobą, która może dotknąć każdego z nas. Każdego roku lekarze i epidemiolodzy donoszą, że liczba nowych zachorowań na cukrzycę typu 2. ulega zwiększeniu. Jest ona zaliczana do schorzeń cywilizacyjnych i uznawana za jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych dzisiejszych czasów. W Polsce choruje na nią już 2 miliony osób. 

POBIEGNIJ Z NAMI 10 STYCZNIA

Z roku na rok liczba osób pokazujących swoje wsparcie diabetykom, poprzez udział w biegu "Policz się z cukrzycą" - zwiększa się. Oprócz stolicy, biegi organizowane są również w wielu miastach w  Polsce, a udział w nich może wziąć każdy, bez względu na kondycję, czy wiek.

Bieg „Policz się z cukrzycą” podczas wielkiego finału w Warszawie, będzie obejmował dystans ok. 5 km. Trasę tę można przebiec, ale również przejść lub przespacerować. Nie musisz być trenującym regularnie biegaczem aby wziąć w nim udział.  Jeżeli biegniesz – nie zapomnij się przebrać! To długa tradycja tego biegu, zgodnie z którą wyróżniony zostaje biegacz w najbardziej oryginalnym przebraniu. W tym roku Eden ma dla Was nagrodę w postaci ekspresu do kawy Lavazza Blue wraz z profesjonalnym spieniaczem do mleka. Nagrodę będzie można odebrać w studio TVP bezpośrednio z rąk Jurka Owsiaka.

Zachęcamy również do odwiedzenia stoiska Eden przy Pałacu Kultury, gdzie zupełnie bezpłatnie będzie można rozgrzać się ciepłymi napojami i spróbować aromatycznej kawy Lavazza. Będą też atrakcje dla dzieci w postaci animatorów przebranych za pluszowe kropelki i kolorowe baloniki, pokaz gorących rytmów bębniarzy, którzy będą grać na naszych butlach do wody Eden, będzie można zrobić sobie zdjęcie na tle naszej ścianki.
Jednym słowem szczytny cel, dobra zabawa oraz dużo pozytywnej energii!

PROGRAM BIEGU

10 stycznia 2016 (niedziela)

10:00 - 12:30 - biuro zawodów - Pl. Defilad

13:00 - otwarcie imprezy przez Jurka Owsiaka

13:10 - rozgrzewka

13:30 - start biegu

15:00 Rozdanie medali i zaproszenie na gorące napoje serwowane na stoisku Eden bezpłatnie podczas imprezy.

TRASA BIEGUtrasa BIEG pOLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ EDEN  
Jeżeli chcesz dołączyć do biegów "Policz się z cukrzycą" w swoim mieście - sprawdź TUTAJ
Za organizację tych biegów odpowiedzialne są lokalne sztaby WOŚP.