BIEGAĆ KAŻDY MOŻE TROCHĘ LEPIEJ LUB TROCHĘ GORZEJ

Poznaj korzyści z biegania, sprawdź dlaczego w sporcie liczy się motywacja, dowiedz się jak bieganie wpływa na złagodzenie stresu w pracy i jak zapewnić sobie lepsze samopoczucie.

Spędzasz po kilkanaście godzin dziennie za biurkiem, podejmujesz ważne decyzje, jesteś poddany maksymalnej dawce stresu – a mimo to dobrze się czujesz? Przy takim trybie życia zapewne rozładowujesz napięcie uprawiając sport. Jeżeli bieganie stało się dla Ciebie czymś tak naturalnym i codziennym jak mycie zębów – to jesteś na dobrej drodze do zdrowego i długiego życia. Jeżeli nie – ubierz się ciepło, załóż wygodne, sportowe buty, dresy i zacznij biegać. To może robić każdy – trzeba tylko wiedzieć na ile Cię stać. W tym sporcie (jak pewnie i w każdym innym) najważniejsza jest systematyczność i zdrowy rozsądek. Jeśli do tej pory Twój codzienny ruch polegał na przejściu z samochodu do windy, powinieneś zacząć od energicznych spacerów. Jeżeli masz problemy zdrowotne, warto bieganie skonsultować z lekarzem.

JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO BIEGANIA?

Zastosuj starą zasadę nurkową: „Plan your dive and dive your plan” czyli – tłumacząc na język biegowy – zaplanuj swój bieg a następnie wybiegaj swój plan. Proste! Pomogą Ci w tym ogólnodostępne plany treningowe dla początkujących i zaawansowanych. Zacznij spokojnie od niewielkiego wysiłku stopniowo zwiększając obciążenia.

MOTYWACJA-665-2

 

DIETA BIEGACZA – CZYLI JAK SIĘ ODŻYWIAĆ GDY TRENUJESZ BIEGANIE

Dobrze skomponowana dieta pomoże Ci uzyskać lepsze efekty. Jeżeli zdrowo się odżywiasz nie musisz pewnie wiele zmieniać, warto jednak zapoznać się z zaleceniami dietetyków lub poczytać serwisy biegowe. Dieta biegacza oparta jest na dwóch głównych zasadach: często w małych porcjach oraz zdrowo i węglowodanowo.

DIETA-BIEGACZA-665-2

 

BIEGANIE A STRES I LEPSZE SAMOPOCZUCIE W PRACY

Bieganie uwalnia hormony szczęścia i naturalne antydepresanty. Sprawia, że czujemy się dobrze i mamy lepszy kontakt z rzeczywistością. Bieganie łagodzi skutki stresu w pracy, zwiększa wydolność organizmu, buduje poczucie większej skuteczności, sprawia że lepiej i szybciej wykonujemy swoje zawodowe obowiązki.

BIEGANIE-665-3

 

A teraz wyjrzyj przez okno… Zimno? Śnieg? Mróz? Załóż wygodne, sportowe buty, ciepły dres i wyjdź pobiegać – na początek wystarczy kilka minut. 

 

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *