ŹRÓDŁA WODY

Krystalicznie czysta woda źródlana Eden wypływa z najczystszych ujęć głębinowych w Polsce. Naszą wodę wydobywamy z szacunkiem dla środowiska naturalnego i z zachowaniem najwyższych norm kontroli jakości. Własne laboratoria przy rozlewniach pozwalają na regularne badania wody co 2 godziny, na każdym etapie jej wydobycia i nalewania do butli.

Źródło Grodzisk Wielkopolski

Naturalna woda źródlana Eden czerpana jest wyłącznie z najczystszych ekologicznie rejonów Polski. Tak jak ta ze źródła Grodzisk Wielkopolski, która jest częścią pokrytej licznymi lasami i jeziorami Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej.

Pochodząca z niego krystalicznie czysta naturalna woda źródlana - wydobywana z głębokości ponad 135 m pod ziemią - zawdzięcza swoją krystaliczną czystość naturalnej izolacji kilkudziesięciu metrów glin zwałowych oraz iłów stanowiących nieprzepuszczalną barierę geologiczną. Dzięki temu zawiera naturalnie zbilansowany zestaw składników mineralnych wskazanych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zawartość minerałów w naturalnej wodzie źródlanej Eden z ujęcia wody w Grodzisku Wielkopolskim:

skład mineralny

Źródło Częstoniew

Jednym ze źródeł, z którego czerpana jest krystalicznie czysta woda źródlana Eden, są naturalne złoża w Częstoniewie. Źródło zlokalizowane jest na pograniczu Wysoczyzny Rawskiej i Równiny Warszawskiej. Woda z tego źródła jest średnio zmineralizowana, odpowiednia do codziennego spożycia bez względu na stan zdrowia oraz wiek. Nadaje się do bezpośredniego spożycia oraz jako baza do ciepłych napojów i posiłków.

Wyjątkowe położenie źródła i odpowiedni układ warstw geologicznych odgrywających rolę naturalnych filtrów, powodują, że czerpana z głębi ziemi krystalicznie czysta woda źródlana Eden zachowuje wszystkie swoje pierwotne wartości. Jest świeża, czysta i zwiera naturalnie zbilansowany zestaw składników mineralnych.

Zawartość minerałów w naturalnej wodzie źródlanej Eden z ujęcia wody w Częstoniewie:

skład mineralny

Częstoniew

NOWOŚĆ! WODA EDEN NANO

To woda niskozmineralizowana o zawartości minerałów 162,51 mg/l. W bezpiecznym dla zdrowia procesie zmniejszona została zawartość
magnezu i wapnia. Dzięki temu po zagotowaniu nie wytrąca się kamień. Woda ta rekomendowana jest do czajników i ekspresów do kawy.

Zawartość minerałów w wodzie Eden Nano z ujęcia wody w Częstoniewie:

skład mineralny

GWARANTOWANA JAKOŚĆ

Spełniamy wszystkie wymagania lokalne i unijne, a także normy dotyczące jakości wody i sprzętu. Pionierskie inicjatywy Eden sprawiają, że obecnie wspóltworzymy standardy obowiązujące w branży.

Certyfikaty dla wody źródlanej:

 • HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point) - Jesteśmy pierwszą firmą w branży dostaw wody, która wdrożyła w swoich rozlewniach ten surowy system zapewnienia jakości. Pozwala on kontrolować i wyeliminować ewentualne zagrożenia i ryzyka ich wystąpienia na wszystkich etapach produkcji,
 • NSF International - Certyfikat ściśle określa wszystkie środki, jakie powinny zostać przedsięwzięte w celu uzyskania właściwej jakości wody. Definiuje także reguły higieny urządzeń do dozowania wody, używane materiały, ochronę przed zakażeniem, procesy napraw urządzeń i sanityzacji sprzętu u naszych Klientów.
 • Podlegamy przepisom i normom ustanawianym przez Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 31 marca 2011 roku w sprawie naturalnych wód mineralnych, wód źródlanych i wód stołowych.

Nasze rozlewnie oraz produkty są badane przez:

 • Wojewódzkie Inspektoraty Sanitarne - kontrola rozlewni, magazynów, badanie czystości wody, badanie składu mineralnego,
 • Państwowy Zakład Higieny (PZH) - atesty na kapsle, dystrybutory wody, kubeczki,
 • Akademię Górniczo-Hutniczą - badanie składu mineralnego wody,
 • Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej - badanie promieniotwórczości wody.

Certyfikaty dla filtrów wody:
Dystrybutory filtrujące w ofercie Eden wyposazone są w filtry OASIS® Green Filter. Spełniają polskie i międzynarodowe normy:

 • PZH - atesty potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania i dopuszczenie do kontaktu z wodą,
 • NSF Standard 42 - potwierdzenie redukcji zanieczyszczeń, zapachu i smaku chloru,
 • NSF Standard 53 - potwierdzenie redukcji cyst, benzenu, toksafenu, dichlorobenzenu i mętności przefiltrowanej wody.

 

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA GWARANCJĄ JAKOŚCI WODY FILTROWANEJ

Filtrowanie wody stało się w ostatnich latach ciekawą alternatywą dla wody źródlanej i mineralnej. Sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie potrzebny jest nieograniczony dostęp do wody pitnej - w zakładach, fabrykach, szpitalach. Niewiele jednak osób wie, na co zwracać uwagę przy wyborze filtrów do wody.

woda filtrowana

Poznaj wyjątkowe parametry czystości wody filtrowanej dzięki dystrybutorom filtrującym w ofecie Eden. Dokładność filtracji określa się w milionowych cześciach metra, tzw mikrometrach (µm). Filtr to "sitko" służące do oczyszczenia wody. Im mniejsze „oczka” tego filtra, tym więcej zanieczyszczeń uda mu się zatrzymać.

Większość producentów skupia się głównie na nowoczesnym wyglądzie dystrybutorów filtrujących. Dobre firmy zawsze podają dokładność filtracji w mikrometrach, gdyż jest to najważniejszy parametr określający skuteczność filtracji.

Dystrybutory filtrujące w ofercie Eden posiadają jeden z najdokładniejszych systemów filtracji już od 1 µm!

woda filtrowana

Filtry węglowe stosowane w naszych dystrybutorach filtrujacych wodę, to OASIS® Green Filter. Dają gwarancję czystej i bezpiecznej wody pitnej przy zachowaniu jej naturalnych składników mineralnych:

 • usuwają 99,95% szkodliwych substancji i mikroorganizmów: cyst, pierwotniaków pasożytniczych, bakterii, związków metali ciężkich, benzenu, toksafenu, dichlorobenzenu itp. Oczyszczona woda nadaje się nawet do picia bez gotowania,
 • pozostawiają 100% minerałów w wodzie tak cennych dla zdrowia. Dla porównania odwrócona osmoza z wody usuwa dosłownie wszystko, dając wodę destylowaną,
 • nasze filtry są nawet 100 razy dokładniejsze niż typowe filtry dzbankowe. Dzbanki poprawiają głownie walory smakowe jak przejrzystość, smak chloru, piasek i rdza.

Unikalny system filtrów jest niezwykle wydajny. Pozwala na przefiltrowanie 3800 litrów bieżącej wody.

etapy filtracji wody

REWOLUCYJNE FILTRY WODY

Eden Springs jako czołowy dostawca wody do firm oferuje nowy, rewolucyjny, a zarazem opatentowany i sprawdzony system filtrów OASIS® Green Filter.
Na innowacyjność tego systemu wpływa fakt, że obudowa filtra jest wielokrotnego użytku, co powoduje znaczne oszczędności, ponieważ koszty wymiany filtra są niższe niż w przypadku stosowania tradycyjnych filtrów. Jedyną częścią, która musi być wymieniana jest biodegradowalny wkład - filtr węglowy.
Dzięki takiemu rozwiązaniu korzystanie z urządzeń filtrujących z filtrem OASIS® Green Filter wpływa pozytywnie na środowisko naturalne.

WYDAJNA I PRZYJAZNA ŚRODOWISKU FILTRACJA WODY

 • Dwustopniowy poziom filtracji:

- Filtr sedymentacyjny o gradacji 5 μm - zatrzymuje stałe osady (takie jak piasek i rdzę) oraz zwiększa wydajność filtrów węglowych
- Filtr węglowy o gradacji 1 μm i wydajności 3800 litrów wody

 • Aktywny blok węglowy - eliminuje chlor, poprawia smak i zapach wody.
 • Reduktor kamienia - wpływa na zmiękczanie wody i redukuje osad kamienny,dzięki zastosowaniu polifosfatu.

ZAUFAJ EKSPERTOM OD WODY

Od 20 lat zajmujemy się dystrybucją wody dla firm i wiemy o niej wszystko.

Dostęp do wysokiej jakości wody pitnej jest podstawowym świadczeniem, które wpływa na dobre samopoczucie i wzrost motywacji pracowników. Skorzystaj z naszej eksperckiej wiedzy i wybierz rozwiązanie, z którego Twoi pracownicy będą najbardziej zadowoleni. Zaprojektujemy dla Ciebie ofertę, dopasowaną do indywidualnych potrzeb - mając na uwadze wielkość Twojej firmy, liczbę zatrudnionych pracowników, czy optymalizację wydatków na wodę.