Ten Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z naszego Serwisu, bez zmian w ustawieniach przeglądarki, oznacza, że pliki cookies zostaną zapisane w pamięci Urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
Dołącz do nas:
Logowanie
Eden Springs – strona główna OfertaObsługaPromocjePrzyjemniej w pracyO nasStrefa Klienta

Home Obsługa Obsługa Obsługa Pytania i odpowiedzi Obsługa Kawa i ekspresy


Pytania i odpowiedzi – Ekspresy i kawa Lavazza BlueKAWA:


Jest wiele historii związanych z pochodzeniem kawy. Jedna z nich głosi, że kawa pochodzi od nazwy prowincji Kaffa w Etiopii, gdzie w I w p.n.e. po raz pierwszy zaczęto spożywać owoce kawowca. Jeden z pasterzy zauważył, że po zjedzeniu owoców pewnego drzewa jego kozy były bardziej ożywione. Ziarna te zaczęli spożywać również wojownicy etiopscy licząc na uzyskanie takiej samej mocy i pobudzenia.

Zamknij

Linia


Lavazza Blue jest marką firmy Lavazza, która jest liderem wśród włoskich producentów kaw.

Zamknij

Linia


System Lavazza Blue to wyśmienite włoskie ekspresy ciśnieniowe i pasujące do nich kapsułki kawy. W każdej kapsułce znajduje się hermetycznie zamknięta świeżo palona kawa, zmielona w optymalnym stopniu. Dlatego każda kapsułka gwarantuje takie same walory – wyrazisty smak, intensywny aromat oraz powtarzalność jakościową zaparzanych kaw. Wyśmienitą kawę z kapsułki Lavazza Blue, przygotujemy wygodnie i szybko.

Zamknij

Linia


Wystarczy włożyć wybraną kapsułkę kawy Lavazza Blue do ekspresu i w kilka chwil możemy otrzymać mocne i aromatyczne espresso z gęsta cremą, śmietankowe cappuccino lub trójwarstwową kawę latte.

Zamknij

Linia


Wszystkie kapsułki z kawą Lavazza Blue są dostępne na stronie z ofertą.

Zamknij

Linia


Przepisy na doskonałą włoską kawę, prezentujemy na naszym blogu. Sprawdź >>>

Zamknij

Linia

EKSPRESY – SERWIS I INSTRUKCJE OBSŁUGI:


Przede wszystkim należy zastanowić się, ile osób dziennie będzie używało ekspresu oraz ile kaw dziennie będziecie Państwo przygotowywać. Od ilości przygotowanych kaw dziennie, zależy wybór ekspresu oraz pakietu, w którym jest dostępny.

2-4 kawy dziennie: polecamy ekspres Capitani Espresso na kapsułki Lavazza Blue. Idealny do małego biura, kompaktowy i wygodny. Najmniejszy ekspres na kapsułki Lavazza Blue dostępny na rynku.

5-10 kaw dziennie: idealny będzie ekspres LB 1100 na kapsułki Lavazza Blue. Otrzymasz doskonałą włoską kawę i nie musisz inwestować w ekspres.

11-25 kaw dziennie: masz do wyboru ekspres na kapsułki LB2301 lub ekspres Saeco Lirika Plus na kawę ziarnistą. W wygodnych pakietach płacisz wyłącznie za kawę, ekspres otrzymujesz za darmo na czas trwania umowy. Szybko i profesjonalnie otrzymujesz kawę, jak z włoskiej kawiarni.

Powyżej 25 kaw dziennie: wybierz jeden z ekspresów ciśnieniowych Saeco. Profesjonalne ekspresy Saeco prosto z Włoch doskonale sprawdzą się w dużej firmie, gwarantując doskonały smak i aromat każdej filiżanki kawy.

Zamknij

Linia


Przede wszystkim są łatwe w obsłudze i funkcjonalne. W obsłudze ekspresów ciśnieniowych w systemie Lavazza Blue nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności baristy, aby za każdym razem przyrządzić tak samo doskonałą kawę.

Zamknij

Linia


Automatyczne ekspresy Saeco to rozwiązanie idealne dla dużych firm. Dzięki włoskim ekspresom Saeco, mogą Państwo delektować się doskonale zaparzoną kawą w swojej firmie.

Specjaliści z firmy Saeco posiadają unikatową wiedzę o kawie i umiejętnie łączą technologię ze sztuką parzenia doskonałego włoskiego ekspresso. Efektem ich pasji i precyzji w projektowaniu są nowatorskie rozwiązania w ekspresach Saeco.

Idealnie zmielona kawa w ceramicznych młynkach i mleko spienione na gęstą piankę o odpowiedniej temperaturze to gwarancja przyrządzenia aromatycznej kawy, jak z włoskiej kawiarni.

Zamknij

Linia


Przed uruchomieniem pierwszy raz ekspresu LB 1000, należy go odpowietrzyć.

W celu odpowietrzenia pomp ekspresu należy wykonać poniższe czynności:
 1. Napełnij zbiornik znajdujący się po prawej stronie urządzenia, wodą pitną, do górnej linii oznaczającej maksymalny poziom wody w zbiorniku.
 2. Podłącz urządzenie przewodem zasilającym do gniazdka o napięciu nie przekraczającym 230V i 50Hz z bolcem uziemiającym.
 3. Wciśnij wyłącznik główny urządzenia znajdujący się po prawej stronie w podstawie urządzenia.
 4. Skontroluj poprawność działania wyłącznika pokrywy kapsuł poprzez podniesienie i opuszczenie pokrywy kapsuł. W czasie podnoszenia pokrywy kapsuł zielona dioda gaśnie, a po całkowitym opuszczeniu pokrywy kapsuł dioda ponownie świeci.
 5. Postaw kubek na ociekaczu pod wylewką kawy.
 6. Przekręć pokrętło w prawo tak jak w przypadku parzenia kawy.
 7. Po jednostajnym wypływie wody i uzyskaniu minimum 100ml, ustaw pokrętło w pozycji pionowej.


Zamknij

Linia


Przed uruchomieniem pierwszy raz ekspresu LB 1100, należy go odpowietrzyć.
 1. Napełnij zbiornik znajdujący się po prawej stronie urządzenia, wodą pitną, do górnej linii oznaczającej maksymalny poziom wody w zbiorniku.
 2. Podłącz urządzenie przewodem zasilającym do gniazdka o napięciu nie przekraczającym 230V i 50Hz z bolcem uziemiającym.
 3. Wciśnij wyłącznik główny urządzenia znajdujący się po lewej stronie w podstawie urządzenia.
 4. Skontroluj poprawność działania wyłącznika pokrywy kapsuł poprzez podniesienie i opuszczenie pokrywy kapsuł. W czasie podnoszenia pokrywy kapsuł zapalą się na czerwono dwie zewnętrzne lampki sygnalizacyjne, a po całkowitym opuszczeniu pokrywy kapsuł, zgasną.
 5. Skontroluj poprawność działania wyłącznika napełnienia ociekacza na zużyte kapsułki. Wysuń, a następnie wsuń ociekacz.
 6. Wysuń spieniacz mleka z komory ociekacza i podstaw kubek pod rurkę spieniacza.
 7. Naciśnij przycisk z oznacznikiem „kropla wody” znajdujący się na panelu sterującym.
 8. Po jednostajnym wypływie wody i uzyskaniu minimum 100ml, ponownie naciśnij przycisk z oznacznikiem "kropla wody".


Zamknij

Linia


Za każdym razem przed użyciem ekspresu, należy upewnić się, czy w zbiorniku znajduje się woda.

Obsługa ekspresów Lavazza Blue jest bardzo łatwa, wręcz intuicyjna. Wystarczy włożyć wybraną kapsułkę Lavazza Blue do ekspresu i w kilka chwil możemy otrzymać mocne i aromatyczne espresso z gęsta cremą, śmietankowe cappuccino lub trójwarstwowe caffe latte.

Do każdego ekspresu dołączona jest instrukcja obsługi urządzenia. Przed uruchomieniem ekspresu należy się z nią zapoznać i postępować według wskazówek.

Pobierz skróconą instrukcję ekspresu LB 1000 >>>
Pobierz skróconą instrukcję ekspresu LB 1100 >>>
Pobierz skróconą instrukcję ekspresu LB 2301 >>>
Pobierz instrukcję ekspresu Capitani Espresso na kapsułki Lavazza Blue >>>

Zamknij

Linia


Urządzenia vendingowe umożliwiają przygotowanie kawy w szybki i łatwy sposób. Automaty do kawy sprawdzają się w licznych lokalizacjach: dużych biurowcach, instytucjach, uczelniach, czy na otwartych przestrzeni. Nie wymagają stałej obsługi pracownika i mogą działać całą dobę.

Automaty do kawy mogą serwować napoje bezpłatnie dla pracowników lub z wybraną opcją płatności. Przy automatach vendingowych można urządzić również kącik kawowy, zaopatrzony w akcesoria typu kubeczki papierowe do kawy, mieszadełka, serwetki, syropy.

Urządzenia do vendingu dostępne są w ofercie Eden dla dużych klientów. Zadzwoń po ofertę automatów do kawy pod numer 801 222 444 lub 22 73 74 479.

Zamknij

Linia


Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem 801 222 888, który przyjmie zgłoszenie i poinformuje o kolejnych krokach.

Zamknij

Linia

OFERTA:


Kupno ekspresu do kawy oznacza wydatek od kilkuset nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a następnie wydatki związane z serwisem ekspresu oraz kupnem samej kawy. Daje to jednak swobodę w wyborze marki kawy i kupowanych ilości. Dzierżawa ekspresu wiąże się z podpisaniem umowy z dostawcą kawy, który użycza ekspres i bierze na siebie serwisowanie urządzenia. W przypadku dzierżawy ekspresu klient ponosi koszt zakupu kawy. To rozwiązanie jest o tyle korzystne, że nie trzeba na starcie zainwestować pieniędzy w kupno maszyny.

Eden Springs oferuje klientom możliwość dzierżawy ekspresów do kawy, czyli użyczamy klientom ekspres na okres współpracy, gwarantujemy serwis urządzeń i bezpłatne dostawy. Klient jedynie wybiera rodzaj kawy, jaki chce otrzymać w danym miesiącu.

W przypadku ekspresu Capitani Espresso na kapsułki Lavazza Blue, ekspres przechodzi na własność klienta, po zakończeniu umowy. Płatność za ekspres jest rozłożona na korzystne miesięczne raty.

Zamknij

Linia


Skontaktuj się z naszym Działem Telesprzedaży:

telefonicznie: pod numerem 801 222 444 lub 22 73 74 479

online: wypełnij formularz kontaktowy >>>

Zamknij

Linia


Wybierając model ekspresu ciśnieniowego Lavazza Blue do swojej firmy należy kierować się również liczbą kaw, które będziemy przygotowywać miesięcznie. Ekspres LB 1000 sprawdzi się przy konsumpcji ok. 100-150 kaw miesięcznie, a model LB 2301 będzie idealny przy konsumpcji stałej powyżej 200 kaw miesięcznie.

Zamknij

Linia


Kupno ekspresu oznacza, że jest to wydatek od kilkuset nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a następnie wydatki związane z serwisem urządzenia oraz kupnem samej kawy. Daje to jednak swobodę w wyborze marki kawy i kupowanych ilości. Dzierżawa wiąże się z podpisaniem umowy z dostawcą kawy, który użycza ekspres i bierze na siebie serwisowanie urządzenia. W przypadku dzierżawy klient ponosi koszt zakupu kawy. To rozwiązanie jest o tyle korzystne, że nie trzeba na starcie zainwestować pieniędzy w kupno maszyny.

Eden Springs oferuje klientom możliwość dzierżawy ekspresów do kawy, czyli użyczamy klientom ekspres na okres współpracy, gwarantujemy serwis urządzeń i bezpłatne dostawy. Klient jedynie wybiera rodzaj kawy, jaki chce otrzymać w danym miesiącu.

Zamknij

Linia


Aby podpisać z nami umowę na dostawy kawy Lavazza Blue oraz otrzymać ekspres do kawy na czas umowy, należy skontaktować się z naszym Działem Telesprzedaży pod numerem 801 222 444. Nasi konsultanci przedstawią Państwu pełną ofertę oraz pomogą dobrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb państwa i Państwa firmy.

Zamknij

Linia


Pakiet Lavazza Blue zawiera wybrany ekspres na czas umowy oraz dostawy kawy co 4 tygodnie. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie z ofertą Lavazza Blue.

Zamknij

Linia
Pytania

Dostawy wody źródlanej

Pytania

Filtry do wodyWyrażam zgodę na... pełna treść zgody Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w bazie zbiorów danych osobowych Eden Springs Sp z o.o. Dane osobowe będą przetwarzane przez Eden Springs Sp. z o.o. w celu archiwizacji, dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych przez spółki grupy kapitałowej Eden Springs samodzielnie lub we współpracy z innymi podmiotami. Administratorem Danych Osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami) o ochronie danych osobowych jest Eden Springs Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, adres: 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Perla 10. Dane osobowe mogą być udostępniane spółkom z grupy kapitałowej Eden Springs, jak i podmiotom współpracującym lub uprawnionym organom. Uczestnikom przysługuje prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania, w tym celu wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych należy kierować na adres: Eden Springs Sp. z o.o. 05-510 Konstancin- Jeziorna ul. Pułaskiego 2 z dopiskiem "Dane Osobowe".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Eden Springs Sp. z o.o. informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Eden Springs Sp. z o.o. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art.172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne.
.

Strefa Klienta