Ten Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z naszego Serwisu, bez zmian w ustawieniach przeglądarki, oznacza, że pliki cookies zostaną zapisane w pamięci Urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
Dołącz do nas:
Logowanie
Eden Springs – strona główna OfertaObsługaPromocjePrzyjemniej w pracyO nasStrefa Klienta

Home O nas O nas O nas Odpowiedzialność społeczna O nas Zaangażowanie społeczne O nas WSPIERAMY WOŚP O nas Policz się z cukrzycą


POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄEDEN SPONSORUJE 8 BIEG ORAZ CAŁOROCZNY PROGRAM "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ"WOSP Policz się z cukrzycą12 stycznia 2014 r. w niedzielę, w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się w Warszawie 8 Bieg "Policz się z cukrzycą" sponsorowany przez Eden Springs. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy biegu startują, by okazać swoje poparcie dla diabetyków oraz Programu "Policz się z cukrzycą".

Zobacz zdjęcia z 8 Biegu "Policz się z cukrzycą".

Celem programu "Policz się z cukrzycą" jest przełamywanie barier w społeczeństwie oraz aktywna pomoc cukrzykom m.in. poprzez zakup pomp insulinowych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zabiega również, aby na każdym opakowaniu produktów spożywczych znalazło się miejsce na informacje ułatwiające codzienne mierzenie się z tą chorobą. Każda osoba chorująca na cukrzycę, żeby móc obliczyć właściwie ilość insuliny, jaką należy podać przy spożyciu posiłku, musi dokładnie znać ilość wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych zawartych w produktach, które zjada.

Eden wspiera Program Policz się z cukrzycąCukrzyca jest przewlekłą chorobą, której przyczyną jest zaburzenie wydzielania insuliny. Niedobór insuliny prowadzi do zaburzeń w zakresie wykorzystania glukozy przez komórki organizmu, co powoduje zwiększenie stężenia glukozy we krwi (hiperglikemię) oraz wydalanie glukozy wraz z moczem. Cukrzyca charakteryzuje się także zaburzeniami metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek.

Pamiętajmy - cukrzyca może dotknąć każdego z nas. W Polsce choruje na nią już 2 miliony osób. Szacuje się, że ok. 40% chorych w kraju w ogóle nie wie o swojej chorobie. Pacjenci zgłaszają się do lekarza, gdy jest ona już bardzo zaawansowana. U 25% pacjentów stwierdza się powikłania cukrzycowe.


Jak ustrzec się choroby? Najważniejsza jest profilaktyka! Jak wynika z ostatnio przeprowadzonych w USA badań, również picie większej ilości wody może chronić nas przed zbyt wysokim poziomem cukru we krwi. Wystarczą cztery szklanki wody dziennie, by obniżyć ryzyko wysokiego poziomu glukozy we krwi aż o 21% i zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia tej groźnej choroby.

Szczegółowe informacje na temat badania: https://care.diabetesjournals.org/content/34/12/2551.full

Bieg - Policz się z cukrzycą Eden wspiera WOSP Przejdź na E-FAKTURĘ

Strona główna Wspieramy WOŚP
Zobacz zdjęcia z 7 Biegu "Policz się z cukrzycą"
Zapytaj o ofertę
Strefa Klienta