JAK WYCHOWAĆ DZIECI NA PRZEDSIĘBIORCÓW? ZOBACZ NIESAMOWITE FILMY.

Nie dogaduje się z kolegami, kiepsko mu idzie z nauką, nudzi się w szkole – to dziecko może być rewelacyjnym przedsiębiorcą. Zobacz fantastyczne przemówienie biznesmena, coach’a i multimilionera Camerona Herolda. Na TEDxEdmonton opowiada o wychowaniu i kształceniu dzieci w taki sposób, aby pomóc im rozwinąć się jako przedsiębiorcom. 

Większość rodziców, wykładowców, nauczycieli nie zdaje sobie sprawy jak należy kształtować przedsiębiorcze postawy u dzieci. Czy zadałeś sobie kiedykolwiek pytanie dlaczego jest tak niewiele osób z prawdziwą żyłką do przedsiębiorczości? Bo wychowujemy dzieci na lekarzy i prawników – mówi Cameron. Kto kojarzy książeczki dla dzieci z przedstawianymi zawodami? Jest lekarz, policjant, nauczycielka, weterynarz, fryzjer, piekarz… – przedsiębiorcy nie ma. Dla dzieci to zawód który nie istnieje. Cameron wskazuje jak to zmienić.

Każde dziecko ma w sobie nieprzebrane zasoby aktywności i ciekawości świata. Zamiast gasić ten zapał w stylu „bądź grzeczny” czy „nie przeszkadzaj” – odpowiednio go ukierunkujmy i wykorzystajmy. Thomas jest chłopcem, który zaufał swojej ciekawości i mógł zrealizować to co wymyślił. Wbrew pozorom nie jest „genialnym” dzieckiem, ale miał warunki aby się rozwijać i nikt mu w tym nie przeszkadzał. 12-latek sam projektuje aplikacje na iPhona. Nauczył się tego sam, a teraz uczy inne dzieci. Zobacz co może się stać gdy pozwolisz swojemu dziecku rozwinąć skrzydła.

 

 

Jeden komentarz “JAK WYCHOWAĆ DZIECI NA PRZEDSIĘBIORCÓW? ZOBACZ NIESAMOWITE FILMY.

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *