JAK WYCHOWAĆ DZIECI NA PRZEDSIĘBIORCÓW? ZOBACZ NIESAMOWITE FILMY.

Twoja firma

Nie dogaduje się z kolegami, kiepsko mu idzie z nauką, nudzi się w szkole - to dziecko może być rewelacyjnym przedsiębiorcą. Zobacz fantastyczne przemówienie biznesmena, coach'a i multimilionera Camerona Herolda. Na TEDxEdmonton opowiada o wychowaniu i kształceniu dzieci w taki sposób, aby pomóc im rozwinąć się jako przedsiębiorcom. 

Większość rodziców, wykładowców, nauczycieli nie zdaje sobie sprawy jak należy kształtować przedsiębiorcze postawy u dzieci. Czy zadałeś sobie kiedykolwiek pytanie dlaczego jest tak niewiele osób z prawdziwą żyłką do przedsiębiorczości?

Bo wychowujemy dzieci na lekarzy i prawników - mówi Cameron. Kto kojarzy książeczki dla dzieci z przedstawianymi zawodami? Jest lekarz, policjant, nauczycielka, weterynarz, fryzjer, piekarz... - przedsiębiorcy nie ma. Dla dzieci to zawód który nie istnieje. Cameron wskazuje jak to zmienić. http://www.ted.com/talks/cameron_herold_let_s_raise_kids_to_be_entrepreneurs?language=pl

Każde dziecko ma w sobie nieprzebrane zasoby aktywności i ciekawości świata. Zamiast gasić ten zapał w stylu „bądź grzeczny” czy „nie przeszkadzaj” – odpowiednio go ukierunkujmy i wykorzystajmy. Thomas jest chłopcem, który zaufał swojej ciekawości i mógł zrealizować to co wymyślił. Wbrew pozorom nie jest "genialnym" dzieckiem, ale miał warunki aby się rozwijać i nikt mu w tym nie przeszkadzał. 12-latek sam projektuje aplikacje na iPhona. Nauczył się tego sam, a teraz uczy inne dzieci. Zobacz co może się stać gdy pozwolisz swojemu dziecku rozwinąć skrzydła.
http://www.ted.com/talks/thomas_suarez_a_12_year_old_app_developer?language=pl