Jak poradzić sobie z gwałtownym rozwojem przedsiębiorstwa? Wskazówki dla właścicieli firm

Firmy, które są na etapie bardzo dynamicznych zmian, muszą szybko odnaleźć się w nowej sytuacji. Tempo zmian, które zachodzą w otoczeniu biznesu, ale również ich nieprzewidywalność powodują, że nie sprawdzają się już podstawowe zasady zarządzania. Przeczytaj, jakie elementy działania biura należy usprawnić i rozwinąć, aby firma mogła sprawnie funkcjonować i sprostać potrzebom klientów.
Więcej

Obniżanie śladu węglowego – dlaczego to ważne dla firmy?

Ochrona środowiska to nie moda ani nawet wybór. To obowiązek, który trzeba spełnić, aby zapewnić sobie i innym jak najlepszą jakość życia. Dotyczy to każdego, również właścicieli firm. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw przywiązuje wagę do minimalizowania swojego śladu węglowego, a klienci doceniają te starania. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazały, że 67% klientów chętniej sięga po produkty mające niski ślad węglowy.
Więcej

Audyt logistyczny w biurze – dlaczego warto go przeprowadzić?

Audyt logistyczny powinien dostarczyć firmie informacji o możliwościach i kierunkach poprawy aktualnej sytuacji w przedsiębiorstwie oraz w zakresie procesów realizowanych w jej systemie logistycznym. Dzięki przeprowadzeniu audytu logistycznego w swojej firmie można ocenić stan zaopatrzenia, a także usprawnić zamawianie i odbiór towarów. Sprawdź, jakie inne korzyści wynikają z oceny stanu logistyki firmy.
Więcej

Ekologiczne biuro – 5 pomysłów, które warto wcielić w życie

Eden - Ekologiczne biuro - 5 pomysłów, które warto wcielić w życie
Ekologiczne rozwiązania w biurach zyskują na popularności. Przede wszystkim wzrasta świadomość odpowiedzialności za środowisko, w które często ingerujemy i z którego zasobów nadmiernie korzystamy. Jednocześnie zainteresowanie pracodawcy ekologią w biurze może być dla niego bardzo opłacalne – ograniczanie zużycia wody i energii elektrycznej w budynku przynosi duże oszczędności. Dodatkowo troska o środowisko wyrażana w konkretnych działaniach jest korzystna dla wizerunku firmy. Poznaj 5 prostych sposobów na ekologiczne biuro.
Więcej

Zarządzanie pokoleniami w organizacji cz. 1 – praca z baby boomers

Zarządzanie pokoleniami w organizacji
Pokolenie baby boomers, pokolenie X i Y oraz pokolenie Z.  Wśród wszystkich aktywnych zawodowo można wyróżnić te cztery grupy charakteryzujące się różnym podejściem do wykonywanego zawodu, zajmowanego stanowiska oraz innych współpracowników. Zobacz, jakie wartości są najważniejsze dla pracowników z pierwszej – najstarszej – grupy i dowiedz się, jak wykorzystać te informacje w zarządzaniu organizacją i zatrudnionymi osobami.
Więcej

Zadania dla office managera na początek 2018 roku

Zadania dla office managera na początek 2018 roku

Początek roku to w firmie czas podsumowań, analiz i planów na kolejne 12 miesięcy. Należy m.in. opracować budżet, odświeżyć listę celów biznesowych oraz zdefiniować na nowo szanse i zagrożenia dla przedsiębiorstwa. Wiele pracy czeka także office managera – od niego zależy bowiem prawidłowe funkcjonowanie biura. Jakie zadania powinna wykonać na początku roku osoba zajmująca to stanowisko?

Więcej

Reengineering wpisany w strategię rozwoju firmy – jak go wdrożyć?

eengineering wpisany w strategię rozwoju firmy
W niektórych firmach wprowadzenie gruntowych zmian organizacyjnych i procesowych jest niemal niezbędne, aby umożliwić dalszą działalność przedsiębiorstwa. Skuteczne przeprowadzenie nowych działań często wiąże się jednak z reorganizacją niemal każdego poziomu struktury firmy. Poszczególne etapy i metody przeprowadzania tych zmian proponuje reengineering. 
Więcej

Na czym polega budowanie wizerunku firmy?

Na czym polega budowanie wizerunku firmy?

Jesteś dobrym przedsiębiorcą. Dbasz o wysokie kompetencje pracowników, jakość produktów i szeroki zakres usług. Wierzysz, że to elementy składowe sukcesu Twojej firmy. Aby jednak wszystkie te wysiłki nie poszły na marne, niezbędne są działania PR-owe. Zobacz, o czym trzeba pamiętać, by zadbać o wizerunek firmy. 

Więcej

Exit interview – dlaczego warto przeprowadzać wywiad wyjściowy z każdym odchodzącym pracownikiem?

Exit interview – dlaczego warto przeprowadzać wywiad wyjściowy z każdym odchodzącym pracownikiem?

Dlaczego dobrzy pracownicy odchodzą z firmy? Jak długo przygotowywali się do złożenia rezygnacji? Czy coś jest w stanie zmienić ich decyzję? Na wszystkie te pytania można znaleźć odpowiedzi dzięki przeprowadzeniu exit interview. Zobacz, na czym polega wywiad wyjściowy i jak powinien wyglądać, aby przyniósł pożądane wyniki.

Zagraniczne i polskie firmy oraz portale regularnie udostępniają informacje o najczęstszych powodach odejścia z firmy. CMOE (Center for Management & Organization Effectiveness) wymienia m.in.:

Więcej

Jak skutecznie walczyć z syndromem wypalenia zawodowego?

Jak skutecznie walczyć z syndromem wypalenia zawodowego?

Syndrom wypalenia zawodowego (in. syndrom burnout) jest spowodowany ciągłym stresem i przepracowaniem. Skutkami tego syndromu są narastające problemy w pracy, które mogą doprowadzić do zwolnienia, a także kłopoty ze zdrowiem. Jak rozpoznać syndrom „burnout” i co zrobić, aby nie przerodził się w depresję? Zobacz, jak walczyć z wypaleniem zawodowym.

Więcej

Pages