Ekologiczne biuro – 5 pomysłów, które warto wcielić w życie

Eden - Ekologiczne biuro - 5 pomysłów, które warto wcielić w życie
Ekologiczne rozwiązania w biurach zyskują na popularności. Przede wszystkim wzrasta świadomość odpowiedzialności za środowisko, w które często ingerujemy i z którego zasobów nadmiernie korzystamy. Jednocześnie zainteresowanie pracodawcy ekologią w biurze może być dla niego bardzo opłacalne – ograniczanie zużycia wody i energii elektrycznej w budynku przynosi duże oszczędności. Dodatkowo troska o środowisko wyrażana w konkretnych działaniach jest korzystna dla wizerunku firmy. Poznaj 5 prostych sposobów na ekologiczne biuro.
Więcej

Zarządzanie pokoleniami w organizacji cz. 1 – praca z baby boomers

Zarządzanie pokoleniami w organizacji
Pokolenie baby boomers, pokolenie X i Y oraz pokolenie Z.  Wśród wszystkich aktywnych zawodowo można wyróżnić te cztery grupy charakteryzujące się różnym podejściem do wykonywanego zawodu, zajmowanego stanowiska oraz innych współpracowników. Zobacz, jakie wartości są najważniejsze dla pracowników z pierwszej – najstarszej – grupy i dowiedz się, jak wykorzystać te informacje w zarządzaniu organizacją i zatrudnionymi osobami.
Więcej

Zadania dla office managera na początek 2018 roku

Zadania dla office managera na początek 2018 roku

Początek roku to w firmie czas podsumowań, analiz i planów na kolejne 12 miesięcy. Należy m.in. opracować budżet, odświeżyć listę celów biznesowych oraz zdefiniować na nowo szanse i zagrożenia dla przedsiębiorstwa. Wiele pracy czeka także office managera – od niego zależy bowiem prawidłowe funkcjonowanie biura. Jakie zadania powinna wykonać na początku roku osoba zajmująca to stanowisko?

Więcej

Reengineering wpisany w strategię rozwoju firmy – jak go wdrożyć?

eengineering wpisany w strategię rozwoju firmy
W niektórych firmach wprowadzenie gruntowych zmian organizacyjnych i procesowych jest niemal niezbędne, aby umożliwić dalszą działalność przedsiębiorstwa. Skuteczne przeprowadzenie nowych działań często wiąże się jednak z reorganizacją niemal każdego poziomu struktury firmy. Poszczególne etapy i metody przeprowadzania tych zmian proponuje reengineering. 
Więcej

Na czym polega budowanie wizerunku firmy?

Na czym polega budowanie wizerunku firmy?

Jesteś dobrym przedsiębiorcą. Dbasz o wysokie kompetencje pracowników, jakość produktów i szeroki zakres usług. Wierzysz, że to elementy składowe sukcesu Twojej firmy. Aby jednak wszystkie te wysiłki nie poszły na marne, niezbędne są działania PR-owe. Zobacz, o czym trzeba pamiętać, by zadbać o wizerunek firmy. 

Więcej

Exit interview – dlaczego warto przeprowadzać wywiad wyjściowy z każdym odchodzącym pracownikiem?

Exit interview – dlaczego warto przeprowadzać wywiad wyjściowy z każdym odchodzącym pracownikiem?

Dlaczego dobrzy pracownicy odchodzą z firmy? Jak długo przygotowywali się do złożenia rezygnacji? Czy coś jest w stanie zmienić ich decyzję? Na wszystkie te pytania można znaleźć odpowiedzi dzięki przeprowadzeniu exit interview. Zobacz, na czym polega wywiad wyjściowy i jak powinien wyglądać, aby przyniósł pożądane wyniki.

Zagraniczne i polskie firmy oraz portale regularnie udostępniają informacje o najczęstszych powodach odejścia z firmy. CMOE (Center for Management & Organization Effectiveness) wymienia m.in.:

Więcej

Jak skutecznie walczyć z syndromem wypalenia zawodowego?

Jak skutecznie walczyć z syndromem wypalenia zawodowego?

Syndrom wypalenia zawodowego (in. syndrom burnout) jest spowodowany ciągłym stresem i przepracowaniem. Skutkami tego syndromu są narastające problemy w pracy, które mogą doprowadzić do zwolnienia, a także kłopoty ze zdrowiem. Jak rozpoznać syndrom „burnout” i co zrobić, aby nie przerodził się w depresję? Zobacz, jak walczyć z wypaleniem zawodowym.

Więcej

Zmiany w prawie podatkowym w 2018 r. – zobacz, czy wpłyną na działanie Twojej firmy

Zmiany w prawie podatkowym

Przepisy prawa podatkowego w mniejszym lub większym stopniu zmieniają się praktycznie co roku. Na 2018 r. Ministerstwo Finansów planuje jednak wprowadzenie w życie rekordowej liczby zmian, w większości mających na celu uszczelnienie poboru podatków (zwłaszcza VAT i akcyzy). Sprawdź, jak zmieni się prawo podatkowe, dzięki czemu będziesz na nie przygotowany odpowiednio wcześniej.

Więcej

Jak dbać o zdrowie pracownika?

Jak dbać o zdrowie pracownika?

Dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników to nie tylko stosowanie się do zasad BHP czy zapewnienie ochrony przed zagrożeniami (hałasem, wysoką lub niską temperaturą itd.). To także szereg działań prozdrowotnych o charakterze motywacyjnym i profilaktycznym. Sprawdź, jak zadbać o zdrowie pracowników, i przekonaj się, co na tym zyskasz!

Więcej

Onboarding, czyli jak wprowadzać nowych pracowników w działanie firmy

Onboarding, czyli jak wprowadzać nowych pracowników w działanie firmy

Pierwszy dzień w pracy nowego pracownika to wymagająca sytuacja zarówno dla niego, jak i dla managerów lub team leaderów. Co prawda Kodeks Pracy reguluje obowiązki, jakie spadają na pracodawcę w związku z zatrudnieniem nowej osoby, jednak wprowadzenie pracownika w działanie firmy jest znacznie bardziej złożonym procesem.

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co kryje się pod pojęciem onboarding oraz o czym pamiętać, aby po pierwszym dniu pracownik czuł się zmotywowany do działania.

Kodeks pracy a zasady wprowadzania nowych pracowników

Więcej

Pages