DZIECI POTRZEBUJĄ WODY

DZIECI POTRZEBUJĄ WODY

Czy wiesz, że zapotrzebowanie na wodę u niemowląt i małych dzieci - w przeliczeniu na kilogram masy ciała - jest aż czterokrotnie większe niż u osób dorosłych? U dziecka wynosi ono 10-15% jego masy ciała, podczas gdy u dorosłego jest to 2-4%. Dowiedz się jaką wodę powinny pić dzieci.

Przede wszystkim czystą. Bez sztucznych dodatków smakowych, cukrów, słodzików, barwników i reszty wkładu, które proponują dzieciom producenci słodkich napojów. Najlepsza dla dziecka jest czysta woda.

Jaką wodę może pić niemowlę?

Więcej

CHCESZ SCHUDNĄĆ? PIJ WODĘ ŹRÓDLANĄ!

CHCESZ SCHUDNĄĆ? PIJ WODĘ ŹRÓDLANĄ!

Chcesz schudnąć i utrzymać zgrabną sylwetkę? Pamiętaj, że bez regularnego picia wody nie zrzucisz zbędnych kilogramów, a Twój organizm nie pozbędzie się szkodliwych produktów przemiany materii. Zmień przyzwyczajenia i zacznij pić wodę!

Więcej

PYSZNE LEMONIADY! JAK ONA TO ROBI?

PYSZNE LEMONIADY! JAK ONA TO ROBI?

 

Współpracująca z nami autorka bloga Szafeczka.com podjęła się zadania sporządzenia kilku smakowitych przepisów na genialne, orzeźwiające lemoniady bez cukru. Idealne na ugaszenie pragnienia gorącym latem. Sprawdź jak to zrobiła!

Więcej

BLOGERKI RADZĄ: PIJ WODĘ!

BLOGERKI RADZĄ: PIJ WODĘ!

 

Dwie fantastyczne blogerki: Beata Lipov i Marlena Wróblewska podzielą się z Wami poradami na temat tego jak zachęcić dzieci do picia czystej wody, jakie są korzyści z posiadania dystrybutora wody w domu i w jaki sposób połączyć picie wody z dobrą zabawą, aktywnym życiem i sportem. Sprawdź jak one to robią!

Więcej

MITY O WODZIE DO PICIA - CZYLI JAK JEST NAPRAWDĘ?

MITY O WODZIE DO PICIA - CZYLI JAK JEST NAPRAWDĘ?

 

PRAWDA CZY FAŁSZ? Jeżeli myślisz, że kupowanie wody w małej butelce jest najlepsze dla zdrowia dziecka, lub że picie wody źródlanej wypłukuje minerały z organizmu – koniecznie zweryfikuj swoje przekonania! Odpowiedź jak jest naprawdę, znajdziesz w tym artykule.

MIT 1

Wodę źródlaną trzeba przegotować przed podaniem dziecku.

Więcej

SPRAWDŹ JAKĄ WODĘ WYBRAĆ DO DOMU

SPRAWDŹ JAKĄ WODĘ WYBRAĆ DO DOMU

 

Zbliża się lato, nasze dzieci wypijają ogromne ilości napojów i to nie całkiem zdrowych, a my znowu zastanawiamy się czy nie „skoczyć” do sklepu po kolejną zgrzewkę wody. Czy na pewno chcemy za każdym razem dźwigać z supermarketu kolejną partię wody? Istnieje prostsze i wygodniejsze rozwiązanie.

Więcej

ZNOWU TA WODA? A MOŻE COŚ INNEGO...

ZNOWU TA WODA? A MOŻE COŚ INNEGO...

Bez smaku, bez koloru, po prostu... nuda. Tak myśli większość dzieci, przyzwyczajonych do słodkich, aromatyzowanych napojów, czy kolorowych soków w przyciągających oko opakowaniach. Czysta woda jest na pewno zdrowsza – ale jak sprawić by nasze dzieci chciały po nią sięgać? Sprawdź nasze sposoby. To naprawdę działa!

Im szybciej nauczymy nasze dzieci picia wody, tym szybciej wyrobimy w nich zdrowe nawyki, które będą procentowały przez całe życie. Oto co można zrobić w tym kierunku:

1. PIERWSZE KROKI KU ŹRÓDLANEJ WODZIE - WODA DLA NIEMOWLAKA

Więcej

8 PROSTYCH SPOSOBÓW NA BYCIE EKO

8 PROSTYCH SPOSOBÓW NA BYCIE EKO

Wszyscy w dzisiejszych czasach – czy tego chcemy czy nie – jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska i otoczenia w którym żyjemy. To my i nasze dzieci będziemy ponosić konsekwencje konsumpcyjnego stylu życia, nastawionego na eksploatację naturalnych zasobów i produkcję plastikowych śmieci. Chyba, że... każdy z nas zmieni kilka codziennych nawyków. Poznaj je i wyeliminuj. Skorzysta na tym i środowisko i Twój domowy budżet.

Więcej

Pages