Ten Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z naszego Serwisu, bez zmian w ustawieniach przeglądarki, oznacza, że pliki cookies zostaną zapisane w pamięci Urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
Eden Springs the water and coffee company
Customer login
Eden OfertaObsługaPromocjePrzyjemniej w pracyO nasStrefa Klienta

Home O nas Odpowiedzialność społeczna Zaangażowanie społeczne Projekt


200720082009

PROJEKT EDEN: "UGAŚMY PRAGNIENIE AFRYKI"Zarys problemu dostępu do wody pitnej1,2 miliarda ludzi w 60 krajach na świecie nie ma wystarczającego dostępu do czystej wody pitnej. Konsekwencje tego stanu są katastrofalne, zwłaszcza dla dzieci, które cierpią z powodu biegunek, złego odżywiania, niedostatecznego przyrostu masy ciała. Dostęp do urządzeń sanitarnych oraz czystej, nieskażonej wody to podstawowy warunek zachowania higieny i ważny czynnik zapobiegający chorobom. Na niebezpieczeństwo infekcji najbardziej narażone są dzieci. Z powodu chorób wywołujących biegunkę w 2004 roku umierało codziennie 5000 dzieci w wieku do pięciu lat. To aż 1,5 miliona młodych osób, które można było uratować. Zachorowania w 88% spowodowane były niedoborem wody nadającej się do bezpiecznej konsumpcji oraz brakiem środków i urządzeń sanitarnych.

Założenia projektuWspólne działania UNICEF i Eden Springs mają na celu rozwój istniejącej infrastruktury wodnej w miejscowości Gardo i Borama w północnej Somalii tak, by pokryła większość zamieszkałych terenów (włączając tereny zamieszkałe przez grupy najbiedniejsze i pozbawione środków do życia). Zaplanowano budowę nowych studni głębinowych oraz sieci wodociągowej pod miastem wraz z przyległymi instalacjami i infrastrukturą dla 565 gospodarstw domowych. W samych miastach powstaną także "kioski" wodne, a na terenach rolniczych punkty pojenia bydła.


Zaangażowanie Eden Springs w projektZaangażowanie Eden Springs w projekt UNICEF polega na wsparciu finansowym inicjatywy, ale także na upowszechnianiu problemu dostępu do wody pitnej na świecie. Grupa Eden w każdym roku trwania projektu "Ugaśmy pragnienie Afryki" przekaże 50 tysięcy euro z dochodu uzyskanego ze sprzedaży wody. 9 tysięcy euro z tej sumy będzie pochodzić rocznie z polskiego oddziału. Oznacza to, że wszyscy klienci Eden Springs aktywnie przyczyniają się do finansowania budowy systemu wodnego dla mieszkańców Somalii. (zmieniłam trochę w/w tekst na ogólniejsze informacje)

System wodny w Somalii - szczegółyLicencjonowanym przez somalijską agencję rządową (Puntland State Agency for Water and Natural Resources) zarządcą przedsięwzięć wodnych w Somalii jest Hodman Water Company. Dzięki swojej wizji "woda dla wszystkich mieszkańców" przedsiębiorstwo jest wspierane przez UNICEF. UNICEF i Hodman Water Company wspólnie przyjęły plan strategiczny zakładający następujące działania:
 • Wywiercenie nowych studni głębinowych w tych miejscach, które w najlepszy sposób zagwarantują regularne dostawy pitnej wody dla mieszkańców i ich bydła.
 • Rozwój istniejącej infrastruktury wodnej tak by pokryła większość zamieszkałych terenów.
 • Sprawdzenie stanu i funkcjonalności istniejącej infrastruktury magazynującej wodę.
 • Zapewnienie szkoleń zarówno dla obsługi technicznej jak i administracyjnej.
 • Utworzenie dobrze wyposażonego warsztatu w celu konserwacji urządzeń wodnych.

Polskie akcje wspierające projektMapy projektu EdenGaleria zdjęć

powrót do strony "Zaangażowanie społeczne"
Zapytaj o ofertę
Strefa Klienta
       Oferta
       Promocje
       O nas
       Przyjemniej w pracy
       Obsługa
     Kontakt
 • Obsługa Klienta  801 222 888
 • Sprzedaż             801 222 444
 • Eden Springs Sp. z o.o.
  ul. Perla 10
  41-300 Dąbrowa Górnicza
      Dołącz