Ten Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z naszego Serwisu, bez zmian w ustawieniach przeglądarki, oznacza, że pliki cookies zostaną zapisane w pamięci Urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
Dołącz do nas:
Logowanie
Eden Springs – strona główna OfertaObsługaPromocjePrzyjemniej w pracyO nasStrefa Klienta

Home O nas O nas O nas Odpowiedzialność społeczna O nas Eden i Środowisko O nas Zrównoważony rozwój O nas Co to jest slad węglowy


Nasz wpływ na środowisko - wyniki i porównaniaW jaki sposób każdy nasz Klient pomaga środowisku?

Sprawdź dlaczego produkty Eden są przyjazne dla środowiska?

Co to jest ślad węglowy i jak wpływa na naszą planetę?

Czym jest ślad węglowy - carbonfootprint?
To pojęcie obrazuje ilość gazów cieplarnianych w atmosferze, wyprodukowanych w wyniku działalności człowieka. Zakłada kompleksowe ujęcie cyklu życia produktu i jego wpływu na środowisko, włączając jego produkcję, transport, użytkowanie, jak też utylizację i recycling.

Zjawisko globalnego ocieplenia, stanowi główne wyzwanie XXI wieku i jedną z największych gróźb dla środowiska, ludzkości i gospodarki. Warto zaznaczyć, że statystyczny obywatel Ziemi emituje rocznie ok. 10 ton CO2, z czego 1/3 poprzez zasilanie energią urządzeń.

Eden nie przechodzi obok tego obojętnie. Wybierając nasze produkty– zamiast butelek PET i stosując się do naszych zaleceń, zredukujesz emisję dwutlenku węgla do atmosfery o co najmniej 61%.