PYSZNE LEMONIADY! JAK ONA TO ROBI?

Autor: Szafeczka.com

Współpracująca z nami autorka bloga Szafeczka.com podjęła się zadania sporządzenia kilku smakowitych przepisów na genialne, orzeźwiające lemoniady bez cukru. Idealne na ugaszenie pragnienia gorącym latem. Sprawdź jak to zrobiła!

Karolina – autorka bloga Szafeczka.com podjęła się wymyślenia i przetestowania kilku przepisów na orzeźwiające napoje na bazie wody Eden. Jak sama o sobie mówi jej blog „jest jedną z szafeczek. Upychamy tu zdjęcia, wspomnienia, przemyślenia i przeróżne pomysły.” Jednym z takich pomysłów jest posiadanie dystrybutora wody Eden. Jak pisze Karolina „Co do samego dystrybutora, marzyłam o nim od ładnych paru lat, jednak w głowie miałam zawsze tę gigantyczną butlę znaną z przychodni czy oddziałów bankowych. Znalazło się jednak na to rozwiązanie, a dokładniej Eden znalazł, bo zaproponował właśnie taką kompaktową formę w postaci MySpring. Przyznam szczerze, że ciężko byłoby mi się z nim rozstać i wrócić do butelek. No i te zakupy bez zgrzewek wody ;)”

O piciu wody łatwo zapomnieć zwłaszcza dzieciom a o lekkie odwodnienie wcale nie jest tak trudno. Jednym ze sposobów Karoliny na to, aby pilnować nawadniania jest dystrybutor wody. Mając takie urządzenie w kuchni zdecydowanie rzadziej musimy przypominać dziecku o piciu wody.

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

Poniżej podajemy trzy przepisy autorstwa Karoliny. Po więcej sięgajcie na blog Szafeczka.com

Lemoniada koperkowa

 • woda
 • koperek
 • cytryna
 • imbir
 • opcjonalnie miód

Przed zalaniem koperku wodą, możemy go troszkę potrzeć w dłoniach. Dzięki temu puści soki i woda nabierze mocniejszego aromatu. Do wody dodajemy wyciśnięty sok z cytryny i kilka plasterków do ozdoby. Imbir zadba o nutkę ostrzejszego posmaku. Cały dzbanek musi odstać kilka minut przed wypiciem, aby całość przeszła aromatem.

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

Lemoniada kokosowa

 • woda
 • kokos
 • limonka

Aby uniknąć dosładzania naszej lemoniady, warto dodać wodę z wnętrza kokosa. Do tego troszkę miąższu i plasterki limonki! Całość zalewamy wodą i wkładamy do lodówki na kilka chwil. Egzotyczne orzeźwienie gotowe ;)

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

 

Lemoniada arbuzowa

 • arbuz
 • mięta
 • borówki amerykańskie

Arbuz sam w sobie jest bardzo soczysty. Jeśli wymieszamy go z miętą i zalejemy szklanką wody, da nam niezwykle orzeźwiający napój. Kilka borówek amerykańskich doda smaku.

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

autor: Szafeczka.com

Eksperymentujcie z przepisami i dbajcie o odpowiednie nawodnienie. Ułatwi to dystrybutor wody MySpring.

MySpring dostawa wody do domu

MySpring dostawa wody do domu

Przeczytaj również:

WODA W CODZIENNEJ DIECIE DZIECI I DOROSŁYCH – OKIEM LEKARZA>>

ZNOWU TA WODA? A MOŻE COŚ INNEGO?>>

10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PIĆ WODĘ>>

JAK PRZEKONAĆ RODZINĘ DO PICIA CZYSTEJ WODY>>

Beata Lipov, Lawendowy Dom
Woda a dieta - woda do domu

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *